Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Huawei Ekran Titreme Sorunu Çözümü

Huawei Ekran Titreme Sorunu Çözümü

Huawei Ekran Titreme Sorunu Çözümü

Huawei Ekran Titreme Sorunu Çözümü; Huawei akıllı telefonların ekranlarında titreme sorunu özellikle bazı modellerde çok sık yaşanıyor. Ekranda oluşan titreme nedeniyle telefon bazen istenmeyen tepkiler vermekte ve bu nedenle kullanım sırasında zorluklar yaşanmasına neden olmaktadır. Hatta bazı kullanıcıların yaşadıkları soruna forum sitelerinde çözüm aradıklarını söylemek bile mümkün. Ancak istenilen çözümlere ulaşmak için öncelikle sorunun neden kaynaklandığını tam olarak bilmek ve buna göre çözüm sürecine geçmek gerekir.

Huawei Ekran Titreme Sorunları Neden Olur?

Huawei Ekran Titreme Sorunu Çözümü;  Huawei akıllı telefonlarda son zamanlarda en sık karşılaşılan sorunlardan biri ekran titremesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu problem bir takım sebeplerden dolayı meydana gelmektedir ve mevcut problemin çözümü için gerekli yöntemler uygulanarak ortadan kaldırılması gerekmektedir. Çünkü ekrandaki titreme daha ciddi bir sorunun habercisi olabilir. Bu nedenle öncelikle şu anki sorun neyden kaynaklanıyor ve Huawei modellerinde ekran titremesi hangi sebeplerle oluyor? Bunlara bir bakalım.

 • Telefonu otomatik parlaklık modunda kullanma
 • Telefona daha önce veya yakın zamanda yüklenmiş herhangi bir uygulama
 • Batarya nedeniyle oluşan ekran titremeleri
 • Telefonun işletim sisteminden kaynaklanan sorunlar
 • Telefonun güç tasarrufu modunda kullanılmasından kaynaklanan ekran titremesi
 • Ekranın herhangi bir şekilde hasar görmesi

Huawei akıllı telefon modellerinde ekran titremesi sorunları genellikle yukarıdaki sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle çözüm araştırılırken yukarıda sayılan nedenleri tam olarak analiz etmek ve buna göre çözüm üretmek mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur

Ekran Titreme Sorunu Yazılımsal Çözümler

Huawei akıllı telefonlarda sıklıkla karşılaşılan ekran titremesi sorunları, yazılım tabanlı olduğu sürece çoğu zaman istenilen sonuçların alınmasını sağlar. Ancak donanım kaynaklı problemlerde genellikle yapılması gereken ekran değişikliği oluyor. Donanım tabanlı sorunları çözme konusunda kullanıcıların yapabileceği pek bir şey yok. Bu nedenle telefon ekran titremesi sorununu çözmek için profesyonel destek almak ve bir servise başvurmak gerekir. Bir yazılım sorunu nedeniyle ekran titremesi ortaya çıktıysa, çeşitli çözümlerden bahsetmek mümkündür. Ayrıca şu şekilde de sıralanabilirler;

 • Telefonunuzu otomatik aydınlatma özelliğinde kullanıyorsanız lütfen bu özelliği devre dışı bırakın ve ekranınızı test edin.
 • Telefonunuzda ekran titremesi sorunu pilden dolayı da meydana gelebilir. Böyle bir durumda telefonunuz tamamen şarj olana kadar bekleyin ve telefonunuzu kapalıyken şarj cihazına takın. Ardından tamamen dolmasını bekleyin ve telefonunuzu açarak ekranı kontrol edin.
 • Telefon ekranında titremenin görünmesinin bir başka nedeni de önceden yüklenmiş uygulamalar olabilir. Bu yüzden ekran titremesi sorunu yaşadığınız andan hemen önce yüklediğiniz programları telefondan kaldırın ve ekranda titreme olup olmadığını kontrol edin.
 • İşletim sistemi sorunları da ekranda azalmaya neden olan etkenler arasındadır. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek titreme sorununa çözüm bulabilirsiniz.
 • Bazen telefonun önbellek bölümünde saklanan veriler ekranın çalışma şeklini bozabilir. Ekranın titremesine neden olan buysa, ayarlar kısmından uygulamaların ve ram kısmının önbelleğini temizleyebilirsiniz.
 • Telefonunuzu güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, ekranınızı izlemek için güç tasarrufundan çıkın ve telefonu normal şekilde kullanmaya başlayın.

Telefon Ekranında Titreme Yapan Batarya Değişimi

Siz de Huawei model bir telefon kullanıyorsanız ve ekranda titreme sorunu yaşıyorsanız öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını bulmalı ve sorunu bu şekilde çözmeye çalışmalısınız. Telefon ekranlarında titreme sorunları arızalı ekran veya eskimiş bataryadan kaynaklanabilmektedir. Eğer ekranınızda bir problem yok ve bataryanız eskimiş ise bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir. Cep Hastanesi teknik servisimiz arızalı batarya değişimlerinde sektörde ön plana çıkmaktadır. Servisimize müracaat ettiğinizde bataryanızın değişim süresi 60 ila 120 dakika, kargo gönderimlerinizde ise 3 ila 4 iş günüdür.

Huawei Titreyen Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Siz de Huawei telefonlarınızda ekran titremesi şeklinde sorunlarla karşılaşıyorsanız ve içinde bulunduğunuz durum bir donanım kaynaklı bir problem ise, sektörde uzman kadro ve kaliteli hizmet veren firmamıza gelebilirsiniz. Cep Hastanesi teknik servisimiz telefon ekranlarında yaşanan sorunların hızlı ve sorunsuz bir şekilde giderilmesinde etkili sonuçları ön plana çıkarmaktadır. Bu nedenle telefon ekranının titremesi ve kararması gibi sorunlar için daha fazla zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyatlı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca firmamızda hızlı ve güvenli hizmet almanın yanı sıra garanti kapsamında hizmet alabilir, bizimle baştan sona kaliteli ve profesyonel çözümlerin merkezinde olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.