Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur; Huawei ekranda sarı bir lekeye neden olur mu? Bu konuyu merak ediyorsanız, bizimle aradığınız tüm cevaplara ulaşabilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı telefon ekranlarında sarı lekeler veya ekran sarıları görülür.

Özellikle Huawei’nin akıllı modellerinde oldukça yaygın olan bu sorun, her kullanıcı için en istenmeyen problemlerden biri. Telefon ekranın sorunlu hale gelmesine sebep olan huawei sarı ekran sorunu zamanla yayılıyor ve yakında tüm monitörü kapsıyor. Bu sebeple, ekrandaki sarı leke sorununa en kısa zamanda bir çözüm bulmak ve sorunu ekranda çözmek gerekir. Aksi takdirde, ekran tamamen kullanılamaz hale gelebilir.

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur; Huawei ekranda sarı bir lekeye neden olur mu? Sorunun ilk cevabı, telefonun herhangi bir nedenden dolayı isabet ettiğidir. Ayrıca, telefon tekrar düşebilir veya ezilebilir, huawei ekranı sarılar gibi problemlere neden olabilir. Bazen bu problem sebepsiz yere, ara sıra de bahsettiğimiz nedenlerden kaynaklanır.

Sorunu çözmenin en etkili yollarından biri ekranı değiştirmek. Ekran değişikliği sayesinde telefon ekranlarındaki sarı lekeler ve sarılar için etkili ve kalıcı çözümler elde edilebilir. Ayrıca, çok kısa bir sürede gerçekleşebilecek ekran değişikliği sayesinde ekranlar tamamen kesintisiz hale gelir ve eskisi gibi kullanılabilir.

Huawei Ekranda Sarı Leke Nasıl Çözüme Ulaştırılır

Huawei telefonlarının ekranlarında sarı lekeleri gidermek için en etkili ve kalıcı çözüm ekranın değiştirilmesi. Ekran değişiklikleri genelde bir hayli hızlı ve problemsiz bir biçimde yapılır ve bununla birlikte Huawei ekran sararması gibi sorunlar da Ekran değişikliğiyle ortadan kalkar.

Sarı lekeler veya ekran sararması gibi sorunlar yaşadığınızda tam olarak ne yapacağınızı bilmiyorsanız, en etkili çözümün ekranı değiştirmek olduğuna dikkat etmek önemlidir. Birçok telefon servisi tarafından gerçekleştirmiş olan ekran değişiklikleri genelde şu şekilde yapılır ve ekran değişikliğinden sonra telefonlar problemsiz bir biçimde kullanıcıya ulaştırılır. Şimdi ekran değişikliği ve ekranın nasıl değiştirileceği hakkında kapsamlı bilgi verelim. Hadi daha yakından bakalım.

 • Ekran değişimleri genellikle 30 dakika ile 2 saat arasında değişen zaman aralıkları ile gerçekleştirilir. Yoğunluğa bağlı şekilde ekran değişiminin 2 saati bulduğu da görülür.
 • Genelde sarı leke problemleri için yapılan ekran değişimlerinde telefon ekranı bütünüyle değiştirilir. Yani dokunmatik panel ve iç ekran da dahil olmak üzere ayrıntılı bir değişim yapılır.
 • Ekran değişimleri genellikle profesyonel ellerde gerçekleşir ve hemde değişim sırasında son sistem ekipman ve donanımlar kullanılır.
 • Huawei telefonların ekran değişimleri tamamen müşterinin gözü önünde gerçekleştirilir. Bu sayede müşterileri telefon üstünde yapılan işlemlerin neler olduğunu daha yakından gözlemler.
 • Ekran değişimi gerçekleştirilirken telefon içerisinde bulunan bilgilerin herhangi bir sebeple zarar görmemeleri için gerekli olan önlemler alınır. Bunun yanında telefonların diğer aksamları da değişim anında hiçbir şekilde zarar görmez.
 • Ekran değişimi hizmeti veren şirketler, genellikle bu değişimleri parça ve işçilik garantisi altında yapar ve bu şekilde müşterileri için gerekli olan güvenceyi de sağlamış olur.
 • Ayrıca ekran değişimlerinde çoğunlukla orijinal ya da orijinale yakından Huawei ekranlar kullanılır.
 • Huawei ekranlarında oluşan sarı lekelerin ekran değişimi yapılarak giderilmesinin ardından telefonlar gerekli testlerden ve kontrollerden geçirildikten sonra müşteriye teslimi yapılır.

İlginizi Çekebilir: General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Sararma Nasıl Meydana Geliyor

Birçok telefon aynı sorun sebebiyle genelde sararma problemleri yaşar, telefonun kullanıcısı, sms, çağrı ve kullanımdaki cihaz parçalarının uygulanması sebebiyle bazı diğer mobil işlemler ısınır ve bu ısınma ekrana yansır. Sararma. Bu, diğer akıllı cihazlarda, ancak çoğu zaman telefonlarda olur; çünkü ekranın arkasındaki piller aşırı kullanım sırasında ısınır ve ekran sarıdır, çünkü diğer cihazlara göre daha düşük dayanıklılığa sahiptir. Böyle bir durumda, telefonun ekranını değiştirmekten başka alternatif yoktur.

Huawei Ekranda Sarı Leke Sorunu Garantiye Girer Mi

Huawei telefonlarının ekranındaki sarı lekeye, kullanıcının neden olduğu bir hata neden olmuyorsa, yani telefonun düşmesi, ezilmesi ya da etkisinin artmaması durumunda, sorunun altındaki ekran değiştirilerek çözülebilir.

Bununla beraber, kullanıcı hatası durumunda, garanti yürürlüğe girmez ve kullanıcılardan ücret alınır. Garanti hizmetlerinde, sorunun kullanıcının neden olmadığı önemlidir ve ücretsiz tamir ve onarım için kullanıcı hatası olmamalıdır.

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Ekran Sararması Sebeplerinden Korunmak

Ekran sararması gibi durumlardan kaçınmak için, telefon kullanıcısı, cihazı uzun süre açık tutmamalı, gerekli olmadığında ve kullanılmadığı zamanlarda uçak modunda geçirmeli ve telefonu tekerleğe sokmamalıdır. çok fazla TV şovu veya film izleyerek sıcak bir seviyeye. Ek olarak, zaman zaman bu sorun bataryadan kaynaklanabilir, ara sıra bataryayı çıkartıp kontrol etmek faydalı olabilir. Pilin şişmesi, bu meselenin ana nedenlerinden sadece birisidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; huawei ekranda sarı leke , huawei ekranda sarı leke çözümü , huawei ekran sarı leke , huawei telefon ekranında sarı leke , huawei telefonun ekranında sarı leke , huawei p20 lite ekranda sarı leke , huawei mate 10 lite ekranda sarı leke , p20 lite ekranda sarı leke , ekranda sarı leke.