Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei Hongmeng OS Nedir

Huawei Hongmeng OS Nedir

Huawei Hongmeng Os Nedir

Huawei Hongmeng OS Nedir ?  ABD’nin geçen hafta sonu yaptırım kararı ile Huawei için işler ters gitti. Google, Huawei’nin Android lisanslarını iptal etti ve telefonlarını Android’in sitesinden kaldırdı. Google ile birlikte, Intel, Qualcomm, ARM, SD Derneği, Wi-Fi Derneği ve diğer isimler huawei’yle iş askıya aldı.

Android gözlerin gelişmesinden sonra Huawei’ye döndü. Çin teknoloji devinin kendi işletim sistemi ile devam edeceği zaten biliniyordu ve şimdi gerekli bir adım atıldı. Huawei kayıt için başvurdu.

Huawei Ark OS Nedir ?

Huawei’nin akıllı telefon pazarı, geçen yıl satışlarını %50’den fazla artırarak ABD’nin endişelenmesine neden oldu. Alınan kararla Android desteği yoksun Huawei, ABD devleri mücadele için yeni bir yol uygulanacaktır. Bu yolda oldukça fazla halı, çukur ve viraj var.

Huawei’nin 2.5 milyar kullanıcısı kendi işletim sistemini geliştiriyor, Android ve iOS Huawei karşısına çıkmaya hazırlanan gerçekten çok çalışıyor. Uygulama uyumluluğu, ekosistem sorunları çok aşılması gereken çok şey var. Aynı zamanda Huawei cephesinin bir şekilde ya da başka bir şekilde sadece ABD firmaları arasında dönmeyeceğini düşünmek için güçlü bir temel.

Son söz her zaman kullanıcılar tarafından konuşulacak, ancak aynı kullanıcılar dünyanın ticari tarihinin nasıl değiştiğine tanık olacak. Ortaya çıkmadan önce bu savaşın sembolü haline gelen Hongmeng OS hakkında bildiklerimizi veya en son ayrıntılara göre Ark OS işletim sistemini bir araya getiriyoruz.

Huawei Hongmeng OS Nedir ?

Çin telekomünikasyon devi Huawei, işletim sisteminin ticari marka haklarını satın aldı. Çin Ulusal entelektüel varlık yönetiminin Ticari Marka Bürosunun web sitesinden alınan bilgilere göre, ticari marka başvurusu 24 Ağustos 2018’de yapıldı. Markanın geçerlilik süresi 14 Mayıs 2019 ile 13 Mayıs 2029 arasında olacaktır.

Ayrıntılara dayanarak, Hongmeng OS olarak kayıtlı işletim sisteminin “Huawei Ark OS”, “Huawei Ark”, “Ark” ve “Ark OS” isimlerini alabileceği söyleniyor. Huawei’nin işletim sisteminin adı bu iddialarla biraz daha belirsiz kalıyor.

Huawei Hongmeng Os

Bu haftanın başlarında Richard Yu Chengdong, huawei’nin kendi işletim sisteminin bu yıl sonbahar sezonunda piyasaya sürüleceğini belirtti. Sorun yoksa, işletim sistemi en geç 2020 baharında bizimle olacak.

Global Times haberine göre, işletim sisteminin evrensel Richard Yu olacağı, akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar, arabalar ve akıllı giyilebilir teknolojik cihazlar bu işletim sistemini kullanabileceklerini söyledi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; huawei hongmeng os download , huawei hongmeng os phone , huawei hongmeng os review , huawei hongmeng os release date

İlginizi Çekebilir: iPhone Ses Tuşu İçine Girdi

Huawei Ark OS Görüntüleri Ortaya Çıktı

İlk iddialar ve patentler, işletim sisteminin ‘Hongmeng OS’ olarak adlandırılabileceğini ortaya çıkardı.. Çin için ideal bir isimlendirme olmasına rağmen, küresel kullanım için uygun kabul edilmediği ve ARK OS patentinin patentlendiği düşünülmektedir. Yukarıdaki bağlantıdan işletim sisteminin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte, geliştirilmekte olan yeni işletim sisteminin görüntüleri de yakın zamanda ortaya çıkmıştır.

Huawei Hongmeng Os Yeni Resimleri

Huawei Central tarafından yayınlanan görüntüler, yeni işletim sisteminin Ayarlar menüsü için arayüz sağlar. İşletim sisteminin şu anda geliştirilmekte olduğunu düşünürsek, Tasarım açısından uzun bir yol kat etmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Huawei Ark Os3

Huawei Hongmeng Os tarafında bazı görüntüler vardır. Her ne kadar işletim sistemi olaylardan sonra biraz acele gelse de, arayüzün daha iyi bir görüntüsünü sağlaması beklenebilirdi.