Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

Huawei Mate10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor, huawei’nin cep telefonlarında sık görülen görüşlerden biri parmak izidir. Parmak izi okuyucusu kimi zaman okumaz ve parmak izi açıksa, problemlerı düzeltmek için huawei’nin paylaşımına ulaşılır.

Huawei Mate 10 Lite akıllı telefonlar parmak izi okuyucu hedeftir;

 • Parmak izi sensör soketinin oksitlenmesi
 • Zamanla sensörde meydana gelen aşınma
 • Alınan darbeler ile kırılma / çatlama olabilir.

Parmak izi okuyucusu cevap vermiyorsa, yukarıda yazdığımız 3 donanım problemi olabilir. Çözüm, profesyonel bir teknisyen tarafından değiştirilmelidir.

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Sensörü Neden Okumaz ?

 • Kayıtlı parmak izi bilgileri yetersiz.
 • Parmak izi sensörünün yüzeyi temiz değildir.
 • Parmak izi kilidini fonksiyonu şarj esnasında başarısız olacak bir olasılık vardır.
 • Parmak izi deseninizin derinliği gün boyunca kısmen değişir. Sonuç olarak, kilit açma başarı oranı vakit zaman azalır.
 • Mevsimsel değişiklikler sebebiyle parmaklarınızın ucunda cilt kaybı şeklinde geçici varyasyonlar, parmak izi tanımlamasının başarısızlığına neden olabilir.
 • İnce parmaklar ve sığ parmak izi desenlerinin daha düşük bir kilit açma başarı oranına haiz olması muhtemeldir.
 • Kullanılan kilit açma eylemi yanlış olabilir.
 • Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor, Parmak izi sensörü başarısız olmuş olabilir.

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

 • Lütfen parmak izi kaydı için önlemlere bakın. Daha sonrasında parmak izinizi yeniden kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Birkaç parmak izi kaydetmeniz ve en yüksek kilit açma başarı oranına sahip olanı kullanmanız önerilir.
 • Parmak izi sensörünün yüzeyinde kir var ise, yağ ve su gibi kirlerin kilidini açma başarı oranını etkileyeceği için parmak izi sensörünü vakitinde paklayın.
 • Telefonunuzu şarj etmek için standart olmayan bir şarj aygıtı kullanıyorsanız, şarj aygıtı parmak izi sensörünü etkileyebilir, alınan parmak izinin görüntüsünü değiştirebilir ve parmak izinin kilidini açamaz. Şarj aletini çıkarmanız ve yeniden denemeniz önerilir. Ayrıca şarj cihazını standart bir cihazla değiştirmeniz önerilir. Sorun devam ederse, cihazınızı ve faturayı yardım için yetkili bir Cep Hastanesi merkezine götürün.
 • Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor , Gecenin ortasında veya sabah uyandığınızda parmaklarınızın derisi çok yumuşak olabilir. Bunun nedeni, parmaklarınız kuru olduğunda veya daha yavaş kan akışına haiz olduğunda parmak izi kalıplarınızın sığ olmasıdır. Parmak izi desenindeki bu değişim, kilit açma başarı oranını etkileyebilir. Diğer zamanlarda, parmak izi kilidini fonksiyonu düzgüsel olup olmadığını denetim edebilirsiniz. Birkaç parmak izi kaydetmek ve ekranın kilidini açmak için öteki parmakları kullanmayı da deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Nokia Teknik Servis

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

 • Senenin soğuk dönemlerinde, parmak cildi soyulmaya, kırışmaya ve çatlamaya eğilimlidir, bu da yeni parmak izi kalıplarının oluşmasına niçin olur. Ekranın kilidini açmak için farklı parmaklar kullanmanız önerilir. Cildinizi nemli tutmak ve soyulmayı veya çatlamayı önlemek için cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Ellerinizi ılık suyla yıkamak da iyi bir alışkanlıktır. Eğer kuru cilt muzdarip, egzersiz yada ellerinizi yıkamak için ılık su kullanarak sorunu çözmeye yardımcı olabilir.
 • Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor, Parmak izleriniz sığ ise, parmak izi sensörüne dokunmak için parmak ucunuzu kullanmayın, tüm parmak izi sensörünü ve kenarları net ve istikrarlı bir parmak izi görüntüsü kaydetmek için parmağınızın iç kısmını kullanmayı deneyin. Parmak izinin özellikleri parmağın içine odaklandığından, parmağın bu kısmına sensörle basmak ekranın kilidini açma şansına sahiptir. Ek olarak birkaç parmak izi kayıt ve en yüksek kilidini başarı oranı ile bir kullanın.

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

 • Telefon titreşirse, sadece kilit açma başarısız olursa, parmak izi sensörünün parmağınızı tanımladığını, sadece bir uyumsuzluk olduğunu ve parmak izi kilidini açmanın başarısız olduğunu gösterir. Mesele gidermek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Parmak izinizi kullanarak kilidini açtığınızda telefonunuz titremiyorsa, işlemi başka bir açıdan yeniden deneyin. Telefonunuz hala titremiyorsa, telefonunuzu yeniden başlatın ve yeniden deneyin. Hala titreşim yoksa, verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarını telefonunuza geri yükleyin. Problem devam ederse, aletinizi ve faturayı yardım için yetkili bir Huawei alan kişi Hizmetleri merkezine odaklayın.

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Değişimi

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor ,parmak izi sensörü değişimi, Cep Hastanesi alanında uzman olan SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından yapılır.

 • Parmak İzi kilidini işlevini kullanırken parmak izi sensörü ile tam temas kurun. Parmağınızı kaydırırsanız, alınan görüntü kararsız olacak ve kilit açma başarı oranı düşük olacaktır. Parmak izi sensörünün telefonun yanında bulunduğu 8 – 8-8 – Honor 7i benzer biçimde modeller için, telefonunuzun kilidini açarken sensörü kapatmak için parmağınızın içini kullanın, çünkü parmağınızla dikey olarak bastırmak daha dar bir temas alanı açmasına neden olur başarı oranını düşürür.

Geçiş süresi, teknik servis adresimize ulaştığında yaklaşık 1 saat ve 2 taraflı ücretsiz gönderim servisimizin kullanıldığı 3 (üç) iş günüdür.

 • Telefon sıfırlanmadı. Bilgileriniz silinmez.
 • Orijinal parmak izi okuyucu sensörü kullanılır.
 • Telefonunuz bir garanti kartı ile beraber gelir.

Cep Hastanesi teknik servis odası aygıt sağlığı için gerekli tüm önlemlere haizdir. 7/24 güvenlik kameraları ile kontrol altında tutulur. Periyodik olarak sterilize edilir. Statik elektrikten tamamen ücretsiz. Sigortası var.

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Nasıl Yapılır ?

Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor, Teknik servisimizde, teknisyenlerimiz Huawei Mate 10 Lite akıllı parmak izi okuyucusunun değiştirilmesini daha ayrıntılı olarak incelemenize izin vermek için onarım yaparken özel bir video çekimi yapıldı.

Huawei Mate 10 Lite parmak izi sensörünün değiştirilmesini aşağıdaki videodan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  huawei mate10 lite parmak izi yok, huawei parmak izi okuyucu çalışmıyor, huawei mate 10 lite parmak izi ayarlama, huawei p20 lite parmak izi sorunu, huawei parmak izi kayboldu, huawei parmak izi menüsü yok, huawei p10 lite parmak izi sorunu, huawei p9 lite parmak izi sorunu.