Nova 4 Kapak
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Huawei Nova 4 Tanıtıldı

Huawei Nova 4 Tanıtıldı ,Son dönemlerin popüler bir markası haline gelen Huawei Nova 4 tanıtıldı. Hepimizin bildiği gibi Çinli üretici, delikli ekran özelliğine sahip olan ilk modeli için bir süredir birtakım görsellerin paylaşımını yapıyordu. Markanın yeni modeli olarak karşımıza çıkan Huawei Nova 4 tüm özellikleri ve fiyat bilgisi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Merkezi Çin olan ve teknolojide büyük bir dev haline gelmiş olan Huawei’nin bir süredir basında bilgileri dolaşan ve ilgilenenler için merak konusu olan Huawei Nova 4 modelinin resmi olarak tanıtımı yapıldı. Şimdi gelelim henüz yeni olan bu cihazın teknik özellikleri neler? Güncel fiyat durumu ne şekilde?

Huawei Nova 4 Tanıtıldı

Son zamanların en çok merak edilen telefon modellerinden biri olan Huawei Nova 4, geçtiğimiz günlerde nihayet gün yüzüne çıktı. Henüz yeni tanıtımı yapılmış olan bu cihaz, gücünü sahip olduğu markanın iddialı işlemcileri arasında yer alan ve en güçlü işlemcisi olan Kirin 970 yonga setinden almakta.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi9 ve Mi Mix4 Detayları

Bilindiği gibi Çinli üreticinin söz konusu bu yonga setini, markanın diğer modelleri olan Mate 10, Mate 10 Pro, P20 ve P20 Pro’da da kullandığını görmüştük. Bir önceki yılın amiral gemisi modellerinde kullanılmakta olan bu yonga seti, performans bazında değerlendirildiğinde halen üst seviyede olduğunu ifade edebiliriz. Kirin 970 adlı söz konusu bu işlemci ile beraber üst segment telefonlar içerisinde yoğun bir dikkat çekmeyi başarmış olan Huawei Nova 4 sergilemiş olduğu üstün performans sayesinde de kendini en iyi şekilde ön plana çıkarmayı başarmış durumda.

Huawei Nova
Huawei Nova

Şimdi ise gelelim kullanıcıların da en çok ilgi göstermiş olduğu, cihazın kamera özelliklerine. Huawei’nin bu midelinde iki varyasyon yer alıyor. Üst modelde ise 3 farklı arka kamera yer alıyor. İlk kamera, 48 MP çözünürlüğe sahip olup f/1.8 diyagram aralığı ile karşımıza çıkıyor. Yardımcı kamera ise ultra geniş açı özelliğine sahip olup 16 MP çözünürlüğündedir.

Derinlik ölçümüne yardımcı kamera da 2 MP çözünürlüğü ile karşımıza çıkıyor. Ön kamera özelliklerine gelecek olursak; burada 23 MP çözünürlük ve f/2.0 diyagram açıklığı mevcut. Huawei Nova 4 alt seviye modelinde arka kamera 25 MP çözünürlük özelliğine sahipken; yardımcı ve ön kameralara bakıldığında ise üst model ile aynı özelliğe sahip olduğunu görebiliyoruz.

Huawei Nova 4 Özellikleri

Modelin renk seçeneklerini incelediğimizde; tıpkı daha önceki sızıntılarda yapıldığı gibi pembe, beyaz, siyah ve beyaz olmak üzere dört farklı renk seçeneğinin bizleri karşıladığını görüyoruz. EMUI 9.0.1 tabana sahip Android 9.0 Pir güncellemesiyle birlikte kutusundan çıkan Huawei Nova 4, tüm bu özelliklerinin yanı sıra gücünü 3.750 mAh boyutuna sahip olan bir bataryadan almakta.

Huawei Nova 4 Özellikleri
Huawei Nova 4 Özellikleri

Verilen bilgilere göre cihazın grafik işlem performansı %60 oranında artacak olup; bunun yanı sıra güç tüketimi ise yine %30 oranında azalacak olup; yine bu teknoloji ile HDR benzeri bir görselleştirmenin gerçekleştirilmesi mümkün. Bu özellik sayesinde de HDR özelliği mevcut olmayan oyunlarda dahi HDR kalitesine sahip grafikler elde etmek mümkün olabiliyor.

Huawei Nova 4 Fiyatı Nedir?

Yeni bir model olarak karşımıza çıkan Huawei Nova 4’ün ilk satışı merkezi olan Çin’de gerçekleşecek. Bununla birlikte cihazın Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili olarak bir bilgi mevcut değil. Ana kamerası 48 MP çözünürlüğüne sahip olan üst model cihazın satış fiyatı 490 dolar olarak belirtilirken; yine ana kamerada 25 MP çözünürlük özelliğine sahip alt seviye modelin fiyatı ise 450 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei Nova 4 Tanıtıldı
Huawei Nova 4 Tanıtıldı

Markada çığır açan Huawei marka telefonlarınız için yaşayabileceğiniz en ufak bir teknik sorun ya da kusur için alanında uzman bir ekibe sahip olan yetkili servisimiz tarafından yardım alabilir, bu sayede probleminizin en kısa zaman zarfında giderilmesini sağlayabilirsiniz. Çalışanlarımızın tamamı her türlü teknik eğitim ve bilgiyi almış olup tüm sorunlara anında ve en kısa sürede müdahale edebilecek tecrübeye sahiptirler.