Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Huawei P10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor

Huawei P10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor

Huawei P10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor

HuaweiP10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor, Huawei P10 Lite muhteşem bir amiral gemisi modelidir. Avantajlı kullanım için birkaç ilginç özellik ile birlikte gelir. Bu modelin bazı dezavantajları vardır. Huawei P10’un oğlu özel özellik hakkında şikayet etti.

Huawei P10 Lite üzerinde çalışmayan parmak izi sensöründen şikayet ettiler. Parmak izi sensörü ile ilgili bu mesele, modeldeki mevcut sensörün mevcut olması veya bileme nedeniyle olabilir. Bu, parmak izi sensörünü dönem dışı bırakmanın yanı sıra uygun aktivasyon elde etmeyi zorlaştırır.

Bu sorunla karşı karşıyaysanız, bu akıllı telefon, ilişkinizi rahatınız için sürdürdüğünüzde bir tane yaşamanıza yardımcı olacaktır.Parmak izi ile ilgili problem, sensörün kısmi veya toplam arızasından kaynaklanabilir, bu da parmak izi sensörünü etkinleştirmeyi yada devre dışı bırakmayı zorlaştırır.

Huawei P10 Lite Neden Parmak İzi Sensörü Kullanırız ?

Huawei P10 Lite’nızdaki parmak izi sensörü, telefonunuzun kimlik doğrulama yöntemi olarak işlev görür. Telefon sahipleri kendi telefon kilidini açmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, bu benzersiz özellik sayesinde, telefon kullanıcıları akıllı telefona erişmeyi kısıtlar. Kullanıcılar yalnız telefonlarının kilidini açmakla kalmaz, bununla birlikte farklı web sayfalarına basit erişime sahiptir. Bu olmadan, kullananların genellikle farklı web sayfalarında oturum açmaları veya Huawei hesabıyla doğrulama yapmaları gerekir.

Ancak, bu gelişmiş özelliği ile, kullanıcıların tekrar yeniden giriş veya herhangi bir şifre hatırlamak zorunda kalmadan web tarama keyfini çıkarabilirsiniz. Huawei P10 Lite’nızı kullanmakta yeniyseniz ve bu akıllı telefondaki parmak izi sensörünü nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, burada birkaç basit adım vardır:

 • Huawei P10 Lite cihazınızı açınız.
 • Ayarlar bölümüne gidin.
 • “Ekranı Kilitle & Güvenlik” seçeneğine tıklayınız.
 • Burada “Ekran Kilidi Tipi” seçeneğine tıklayınız.
 • “Parmak İzi” yazan seçeneği seçiniz.
 • Şimdi, akıllı telefonunuz tarafından bildirildiği gibi yapılandırmak için bazı basit adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Telefondan Video İzlerken Ekran Yeşil Oluyor

Huawei P10 Lite’nızda parmak izi sensörünün kullanımını etkinleştirdikten sonrasında, telefonunuzu korumak için aynı şeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ek olarak, ilk parmak izini kendiniz ayarladıktan sonrasında yeni parmak izlerini değiştirmek veya eklemek için istediğiniz zaman aletinıza geri dönebilirsiniz.

Huawei Parmak İzi Sensörü Kapatma

Huawei P10 Lite’nızı parmak izi sensörü kilitleme sistemini kullanmayı bırakmak dilediğiniz durumlar olabilir. Nedeni ne olursa olsun, parmak izi kilit sistemini dönem dışı bırakmak aynı şeyi yapmak kadar basittir. Huawei P10 Lite’nızı Dokunmatik kimliğinin Apple cihazların ki kadar etkileyici olmadığı gerçeği. Bu nedenle, Parmak İzi Sensörü Huawei P10 Lite’nızı çalışmazsa, aynı şeyi birkaç basit adımda devre dışı bırakabilirsiniz:

 • Ana Menü’den, telefonunuzdaki Genel Ayarlar’a gidiniz.
 • “Ekranı Kilitle & Güvenlik” bölümüne ilerleyiniz.
 • “Ekran Kilidi Tipi” simgesine dokununuz.
 • “Parmak izi sensörü” seçeneğini kapatınız. Verilen parmak izi doğrulamasını girerek aynı şeyi onaylayınız.
 • Artık desen, şifre, PIN yada kaydırma yöntemleri gibi kalan ekran kilidi seçenekleriyle ekran kilidini açma güvenliğini ayarlayabilirsiniz.
 • Huawei P10 Lite’nızı ana menüsünde kilit deseni olmadığından da gidebilirsiniz.

Şimdi bu adımlarla, Huawei P10 Lite akıllı telefonunuzda doğrulama için parmak izi sensörünün çalışmasını kolayca yönetebilirsiniz.

Huawei P10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor

Huawei P10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor

HuaweiP10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor, parmak izi okuyucusu bir oldukça nedenden dolayı arızalanabilir. Özellikle ekran değiştirme aşamalarında, parmak izi okuyucusu, ana anahtar esnekliğinin kırılması, telefonun yere düşmesi, dokunmatik kimlik soketinin ayrılması ve oksidasyon problemlerinin bir sonucu olarak ana anahtarın kırılması sebebiyle çalışamaz hale gelebilir. Ilgili alan. Okuyucu parmak izi onarım yapılabilir durumlarda sıralamak için izin vermelidir;

 • Parmak izi okuyucusu hasar görmediyse, ancak çalışamaz hale gelmişse,
 • Eğer Home kesildi iken aslolanı Flexi ekran değişiklik yapma esnasında, hariç nitelikli teknisyenler,
 • Home düğmesi oksitlenirse,

Telefonlarınızda oluşan; ses problemi, sıvı teması, pilin şarj olmaması, kendiliğinden açılıp kapanması, ses açma kapama tuşunun bozulması, güç tuşunun bozulması, şarj soketi arızası, kamera sorunu, cihaza görüntü gelmemesi, dokunmatik cam kırılması, hafıza kartı, sim kartı yuvası, rom – root  yazılım sorunları, android yazılım yükselteme, kablosuz ağ (Wifi) sorunu gibi sorunlarda bizi rahatlıkla arayabilirsiniz. Kısacası, ev anahtarı çarpmanın bir sonucu olarak kırılmamışsa veya kırılmamışsa, çalışamaz hale gelir. Ev anahtarı kırılırsa, maalesef parmağın tekrar çalışmasına izin verin. Sadece, ev tuşuna basmama sorunu değiştirerek çözülebilir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;Huawei P10 Lite Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor, huawei parmak izi okuyucu çalışmıyor, huawei parmak izi menüsü yok, huawei p9 lite parmak izi yok, huawei p20 lite parmak izi sorunu, parmak izi donanımı kullanılamıyor huawei, huawei parmak izi sorunu, huaweip20 lite parmak izi okuyucu sorunu, huawei mate 10 lite parmak izi sorunu