Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei Ses Sorunu

Huawei Ses Sorunu

Huawei Ses Sorunu

Huawei Ses Sorunu , Huawei cihazlarınızda ses sorunları kullanıma bağlı olarak zaman içinde ortaya çıkabilir. Huawei telefon modellerinde gün yüzüne çıkan ve kullanıcıların hoşnut olmadığı bir durum olan ses problemi, bazen çekilmez bir boyuta gelebilmektedir huawei ses arızası sorunu

Huawei Ses Sorunu, özellikle sesli aramalarda sesin karşı tarafa çok az gitmesi ve derinden ulaşması yaşanan sorunun en belirgin göstergeleri arasında yer almaktadır.  Ses sorunları için teknik servisimizden destek alabilirsiniz. Ekiplerimiz cihazınız inceleyerek sorunun kaynağını belirler ve gerekli yol haritasını oluşturarak çözüm getirir.

Huawei Ses Gelmiyor

Cihazınızda bir anda ses gelmemesi sorunu ortaya çıktığında sorunu önce telefon yazılımını kontrol etmelisiniz. Bir ses sorunu olması durumunda öncelikle Huawei akıllı telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.

  • Belli başlı uygulamalar işlem sisteminde bulunan dosyalara zarar verir. Sonrasında cihazınız sürekli olarak sessiz modda kalır. Resetleme yaparak ses sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Huawei telefonlarda ses sorunlarından biri da kulaklığı çıkardığınızda ekranda kulaklık ikonunun gitmemesidir. Bu durumda karşıdan ses alamazsınız. Cihazınıza kulaklığı bir daha takıp çıkardıktan sonra resetlerseniz sorun ortadan kalkacaktır.
  • Yazılımdan dolayı ortaya çıkan sorunlardan biri de cihazın kendi kendine sessiz moda alınmasıdır. Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmeniz yeterli olacaktır. Ancak bilgilerinizi yedeklemeyi de unutmayın.

Android cihazlarda ses diğer tarafa ulaşmıyorsa parazit gidermek de etkili bir çözüm olabilir. Huawei cihazlarda ayarlar kısmından bunu gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınız otomatik şekilde bu özelliği devre dışı bıraktığında sesiniz karşı tarafa duru şekilde gidecektir. Ayrıca Huawei mikrofon sorunları yazımızda anlattığımız mikrofon temizliğini yaparak da ses sorununuzu bitirebilirsiniz. Temizliği diş fırçasıyla yaparsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Böylece derinlerdeki toz ve partikülleri temizlemek için cihazınızı açmak gerekir. Bu süreci ekiplerimiz profesyonel şekilde yürütecektir.

İlginizi Çekebilir: DFU Modu Nedir

Huawei Hoparlör Değişimi

  • Huawei ses problemini çözmek için ilk olarak güncellemeleri göz ardı etmeyin ve son güncellemeyi kesinlikle telefonunuza yükleyin. Yaşanılan ses sorununda güncellemenin etkisi olabilir.
  • Eğer sorun çözülmediyse telefonu fabrika ayarlarına döndürün. Telefonu sıfırlamak ses problemi konusunda işe yarayabilir.
  • Ses sorunu için hard reset işlemi de çözüm yolları arasında yer alır. Yukarıdaki çözümlerin işe yaramadığı durumlarda bir de hard reset işlemini deneyebilirsiniz.

Huawei Ses Arızası Sorunu

Huawei cihazınızla konuşurken karşı tarafın sesini az duyuyorsanız hoparlörünüzde partikül birikimi olabilir. Lateks bant kullanarak temizlediğinizde sorun çözülecektir. Problem ahize kısmında ortaya çıktıysa ses ayarlarını değiştirmelisiniz. Ayarlar bölümünde tüm göstergeler doğru şekilde gösteriliyorsa yeniden başlatarak ya da resetleme yaparak ses problemine son verebilirsiniz. Tüm bu uygulamalar sonrasında sorun devam ediyorsa bize ulaşarak teknik servis desteğimizden faydalanabilirsiniz. Ekiplerimiz tüm Huawei akıllı cihazlarda görülen ses sorunlarını titizlikle çözecektir. Fiyat ve hizmet politikası hakkında bilgi almak için aramanız yeterlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; huawei ses problemi , huawei kulaklık ses sorunu , huawei y6 ses sorunu , huawei p30 ses sorunu , huawei telefon ses sorunu , huawei p20 ses sorunu , huawei video ses sorunu , huawei ses kaydı sorunu , huawei aux ses sorunu , huawei airpods ses sorunu.