Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Huawei Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Huawei Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Huawei Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Huawei Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım; Huawei akıllı telefonlarda zaman zaman karşılaşılan sorunlardan biri de aniden kapanıp açılmamasıdır. Bir takım nedenlerle ortaya çıkan bu sorun, çoğunlukla yazılımdan veya bataryadan kaynaklanmaktadır. Bir sistem çökmesi veya bataryanın tamamen boşalması, telefonun kapanmasına ve tekrar açılmamasına neden olur. Sizler için aşağıda kapanma sorunu çözüm yollarını listeledik.

Huawei Telefonum Kapandı Açılmıyor

Huawei Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ; SD kart, Huawei kullanıcılarının yaşadığı açılma sorunlarına da etki edebilir. Kartı çıkardıktan sonra sorun ortadan kalkarsa, başka bir hafıza kartına ihtiyacınız vardır. Diğer bir çözüm önerisi ise telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmenizdir. Ancak burada dikkate almanız gereken şey kayıtlı verilerinizdir. Bu nedenle yedekleme yaptıktan sonra sıfırlama seçeneğini aktif hale getirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sunduğumuz tüm önerileri denediyseniz ve hala bir çözüm bulamadıysanız, donanımla ilgili bir işlem yapılması gerektiği anlamına gelir. Garanti süresi devam eden bir cihaz sahibi iseniz yetkili servislerle iletişime geçebilirsiniz. Firma olarak Huawei ve tüm cihazları tamir ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Huawei Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Telefonun Açılmamasının Sebepleri Nelerdir?

Huawei telefonlarda ani kapanma sorunları, telefonların uzun süre kapalı kalmasından kaynaklanabilir. Kapanma sorunları genellikle yazılımdan ve pilden kaynaklansa da farklı sebeplerden bahsetmek mümkün. Bu nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bozuk ürün yazılımı sorunları
 • Donanım sorunları
 • Güncellemenin yarıda kesilmesi
 • Batarya sorunları
 • Yazılım çökmesi
 • Yanlış ön kurulum
 • Yazılım sorunları

Telefonum Açılıp Kapanıyor Nasıl Çözerim?

Huawei Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ; Kendi kendine kapanma sorunları Huawei modellerinde de görülebilmektedir. Birçok kullanıcının gün içerisinde telefonlarının sebepsiz yere kapanması nedeniyle iletişim kesintileri yaşadığını görüyoruz. Bu durumda, bir çözüm bulmak için sorunun kaynağına gitmemiz gerekir. Servis müdahalesinden önce deneyebileceğiniz bir kaç öneride bulunalım.

Cihazlarda bir anda oluşan en yaygın yazılım sorunu Android güncellemesidir. Cihazınızda uyumsuz veya eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu durumu giderdikten sonra telefonu kontrol edebilirsiniz. Sadece belirli bir uygulamada açılıp kapanan Huawei modellerinde sorun çıkartabiliyor. Otomatik olarak güncellenmesine izin verilen bazı yazılımlar, cihaza entegrasyon zorluğu yaşadığında kendini sıfırlayabilir.

Hangi Teknik Arızalar Sebep Olur?

Donanım kaynaklı açılıp kapanma problemlerinde en sık rastlanan sebep pil ömrünün bir şekilde bitmeye yakın olmasıdır. Bu durumda kullanıcılar, cihazlardaki pil seviyesinin kendilerini yanılttığını da ifade edebilirler. Farklı şarj cihazları kullanmak, kabloları kısa devre yapmak veya araç kitlerini çok fazla seçmek gibi sebepler telefonun pil performansını beklenenden daha erken azaltabilir. Bu durumda cihazın açılıp kapanma sorununu pili değiştirerek çözebilirsiniz. Cep Hastanesi firması pil değişimi konusunda uzman teknisyenlerle ve memnuniyet odaklı çalışmaktadır.

Huawei cihazlarda açma kapama sorununun bir diğer nedeni de güç butonudur. Buradaki panellerde darbe veya uzun süreli kullanımdan dolayı kırılmalar olmuş olabilir. Bu, düğmeyle güçlü bir bağlantınız olmasa bile cihazın komutları algılamasına neden olur. Bu nedenle cebinizde veya elinizdeki düğmeye dokunduğunuzda cihaz kendi kendine kapanabilir. Bu sorunun çözümü buton ve çevresinin onarılması veya değiştirilmesidir.

Huawei Telefonun Açılmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei telefonlarınızda yaşadığınız açılmama sorununu çözmek istiyorsanız öncelikle size sunacağımız önerileri sırasıyla ve eksiksiz olarak uygulamaya özen göstermelisiniz. Şimdi, telefonlarınız kapanırsa ne yapabilirsiniz? bunlara bakalım.

 • Telefonunuzu orijinal şarj kablosu ve cihaz ile prize takarak belirli bir süre bekleyin. Pil tamamen boşalırsa, telefonun gece açılmasına neden olabilir.
 • Kurtarma modu, telefonu sıfırlamanıza olanak tanır ve bu mod, sıfırlama telefonuna katılarak açılabilir.
 • Güç tuşu ve ses seviyesi tuşuna birlikte basarak telefonu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
 • Telefon belirli bir süre şarjda kalıyor ancak açılmıyorsa pilin telefonu açmak için gereken gücü toplaması için telefonun şarjda kalmaya devam etmesi gerekir.

Huawei telefonlarda açmak için yukarıdaki çözüm yöntemleri işinize yaramadıysa profesyonel destek almanız gerekir. Huawei telefonların kapanıp daha sonra açılmadığı durumlarda firmamız siz müşterilerine profesyonel hizmetler sunmaktadır. Telefonum kapalı ve açılmıyor diyorsanız Cep Hastanesi teknik servisimizden kaliteli ve hızlı destek alabilirsiniz. Sorunlarınızı bizimle kısa sürede çözebilir ve telefonlarınızı eskisi gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.