Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Huawei Telefonlara Format Atma

Huawei Telefonlara Format Atma

Huawei Telefonlara Format Atma

Huawei Telefonlara Format Atma, bu yazımızda Huawei telefonlara format atma işlemini anlatacağız. Telefonunuzun ayarlar bölümünden telefonunuzu resetleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Bu işlem telefonunuzdaki tüm verilerin, fotoğrafların, videoların, uygulama ve oyunların kalıcı olarak silinmesini sağlayacaktır.

Huawei Telefonlara Format Atma, gelişen teknolojinin yanı sıra akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir parçası. İnsanlar sürekli olarak akıllı telefonlarını değiştirmeye ihtiyaç duyuyor. Çünkü her geçen gün yeni ve daha çok özellikli telefonlar üretiliyor. Akıllı telefonlarla hayatlarımız güzelleşiyor ve kolaylaşıyor ancak, bazen telefonları belirli nedenlerle biçimlendirmek, yani fabrika ayarlarına döndürmek gerekebiliyor. Kullanıcılar ise bunun nedenleri ve nasıl biçimlendirildiği konusunda araştırma yapıyor. Huawei açılmıyor, ekranda kalıyor, donuyor, yavaş çalışıyor ve desen kilidini açmıyor “Donanımdan sıfırlama” gibi sorunlar açılabiliyor. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek sorununuzu çözebilir ancak bunu söylemek gerek, bütün verileriniz (fotoğraf, video, dosya) gibi her şeyiniz kaybolacaktır.

Huawei Telefonunuzun Ayarlar Bölümü

Huawei telefonunuzun Ayarlar bölümünden tüm ayarlarınızı sıfırlayabilir veya telefonunuzu fabrika verilerine sıfırlayabilirsiniz. Tüm Ayarları Sıfırla seçeneği tüm ağ ayarları, parmak izleri, yüz verileri, kilit ekranı şifresi ve uygulama ayarlarınızı silecektir ancak telefonunuzdaki hiçbir veri ve belge silinmeyecektir. Fabrika Verilerine Sıfırla seçeneği ise telefonunuzdaki tüm veri, belge ve içerikleri tamamen silecektir. Huawei telefon sıfırlamanın iki yolu vardır. Birincisi;

Telefonunuzu kapattıktan sonra güç ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutunuz, titreşim ve ekranda “HUAWEI” yazısını bekleyiniz.

 • Telefonunuzu kapattıktan sonra güç ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutunuz, titreşim ve ekranda “HUAWEI” yazısını bekleyiniz.
 • Huawei yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakınız ancak ses açma tuşuna basmaya devam ediniz.
 • Daha sonra seçenekli bir ekran gelene kadar ses açma tuşuna basınız ve ekran açılınca ses açma tuşundan da elinizi çekiniz. Bu aşamada telefonunuz farklı seçenek sunuyor size ve bu tercihlerin üzerine ses açma tuşuna basarak gelebiliyorsunuz. İstediğiniz seçeneğin üzerine geldiğinizde ise power (güç) tuşuna basmanız gerekmektedir.
 • Telefonunuza format atmak için “Wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine ses açma tuşu ile geliniz ve power (güç) tuşu ile onaylayınız.
 • Tekrar yeni açılan sayfada wipe data/factory reset seçeneğine geliniz, “yes” yazınız ve power (güç) tuşu ile onaylayınız.
 • Wipe data/factory reset tuşuna ekranından onay veriniz.
 • Daha sonra seçenekli bir ekran gelecek ve “reboot system now” seçeneğine basınız ve telefonunuz sıfırlanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Samsung Telefonlara Format Atma

Bu işlemin aynısı ama daha kolay hali için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Ayarlar > Sistem > Sıfırlama yolunu izleyin ve Fabrika Verilerine Sıfırla seçeneğini seçin.
 • Telefonu Sıfırla seçeneği seçin ve açılan ekranda tekrar Telefonu Sıfırla butonuna dokunun.

Huawei telefon sıfırlamanın ikinci yoluysa;

 • Ayarlar > Sistem > Sıfırlama yolunu izleyin ve Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini seçin.
 • Açılan ekranda Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini seçin.