Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei Watch GT 2 Pro Özellikleri

Huawei Watch GT 2 Pro Özellikleri

Huawei Watch Gt 2 Pro Özellikleri

Huawei Watch GT 2 Pro Özellikleri, Huawei en yeni akıllı saati Watch GT 2 Pro. Huawei her modelinde üstüne koyarak daha iyi akıllı saatler üretmesine artık alıştık. Bu defa ise henüz piyasaya çıkan ve tasarımından özelliklerine kadar şu an en başarılı akıllı saatlerden biri olan Huawei Watch GT 2 Pro inceleyeceğiz.

Huawei Watch GT 2 Pro Özellikleri, adından da anlaşılabileceği gibi profesyonel özellikler içeriyor. Saat spor yönüyle öne çıktığı kadar özellik bakımından da oldukça başarılı, tasarımıyla ise hem klasik tasarımı sevenlere hem de sportif yönü kuvvetli olanlara hitap ediyor.

Huawei Watch GT 2 Pro Ekran ve Arayüz

Watch GT 2 Pro’nın ekranı 1.39″ boyutunda ve AMOLED panelden oluşuyor. 454 x 454 piksel çözünürlüğündeki bu ekran 326 ppi piksel yoğunluğu ile gayet doygun renk üretiyor. Her zamanki gibi bu ekran üzerinde dokunarak arayüzde dolaşabiliyor, yine çerçevede yanda duran 2 tuş ile de bu kullanımı destekliyorsunuz.

Saatte, Huawei’nin diğer modellerinden de alışkın olduğumuz gibi fazlasıyla geniş bir saat arayüz yelpazesi bulunuyor. Huawei Sağlık uygulaması üzerinden erişebileceğiniz 200’den fazla saat yüzü mevcut ve isterseniz bunları kendiniz de özelleştirebiliyorsunuz. Kaldı ki, Huawei’nin dizüstü bilgisayarları ve akıllı telefonlarından da bildiğimiz kablosuz kolay paylaşım özelliği olan OneHop bu saatte desteklenmiş.

Huawei Watch GT 2 Pro OneHop Özelliği

OneHop özelliğini kullanarak tek dokunuşta saat arayüzünü değiştirebiliyorsunuz. Bunun için saat üzerinden OneHop’u etkinleştirmeniz gerekli. Sonra ise, örneğin telefonunuzdan selfie çekip, telefonu saate dokundurarak saat yüzünü basit şekilde değiştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: LG Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır

7 24 Sağlık Takibi

Watch GT 2 Pro da tıpkı Huawei’nin önceki saatlerinde olduğu gibi geniş bir egzersiz ve antrenman yelpazesine sahip ancak bu yeteneği önceki modellerden daha gelişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Zira bu modelde yapay zekadan faydalanılmış durumda. Yapay zekalı nabız izleme özelliği ile selef model GT2’ye göre daha doğru ölçüm yapabilen Watch GT 2 Pro, diğer ölçümlerinde de yapay zekanın yeteneklerinden faydalanıyor. Bu sayede de nabız takibi, uyku izleme, kan oksijen seviyesi (SpO2) ve stres ölçümü, önceki akıllı saatlere göre daha doğru sonuçlar üretiyor.

Huawei Watch GT 2 Pro Sağlık Uygulaması

Kolunuzda tuttuğunuz süre boyunca 7 24 sizi izleyebilen Watch GT 2 Pro, edindiği tüm sağlık verilerinizi yine Huawei Sağlık uygulamasına aktarıyor ve burada ayrıntılı şekilde görebilmenizi sağlıyor. Saat üzerinden de anlık olarak verilerinizi görebiliyorsunuz, ancak uygulama üzerinde geniş detaylar mevcut. Burada egzersiz kayıtlarınıza, nabız, uyku, SpO2 ve stres ölçümlerinize günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık olarak bakabilme olanağınız var. Bu arada bu verilerden maksimum fayda sağlamak için sürekli kalp atış hızı takibi ve otomatik stres testini etkin hale getirmenizi ve saatin geceleri iyi uyku analizi yapabilmesi için de HUAWEI TruSleep özelliğini açmanızı tavsiye ederiz. Bu ayarları da yine Huawei Sağlık uygulamasından kolayca açabiliyorsunuz.

Huawei Watch GT 2 Pro Spor Yetenekleri

Watch GT 2 Pro, elbette spor yetenekleriyle de gelişmiş bir saat. Huawei, her yeni saati ile spor alanındaki ağını genişletiyor. Watch GT 2 Pro ile de kayak ve golf sporlarının alt dallarının da eklenmesiyle beraber 100’den fazla spor modülü karşımıza çıkıyor. Bu saatle gerçekten de çok geniş ölçüde aktivite desteği sunulmuş. Öyle ki, saat üzerinde spor dalları arasında gezinmeye kalktığınızda ekranı bir hayli kaydırmanız lazım. Bunları kategorilere de ayıran Huawei; ekstrem, kış, su, spor, kapalı alan ve eğlence gibi 6 başlık halinde 100’den fazla spor çeşidini bir araya toplamış.

Huawei Watch GT 2 Pro Pil Ömrü

Tüm bu bahsettiğimiz geniş özelliklerin yanında Watch GT 2 Pro da önceki Huawei akıllı saatleri gibi uzun pil ömrü sağlıyor. 14 güne kadar kullanım imkanınız var ve bu sayede açıkçası bir noktadan sonra şarj etmeyi unutuyorsunuz diyebiliriz. Şarj ederken ise kablosuz şarj pedini kullanıyorsunuz ve 5 dakikalık hızlı bir şarj ile 10 saate kadar kullanım sağlayabiliyorsunuz ki bu da fazlasıyla tatmin edici bir süre. Bu saatin şarj konusunda bir diğer avantajı ise, ters şarjı desteklemesi. Böylece telefonunuzdan ters şarj yoluyla şarj edebiliyorsunuz.

Huawei Watch GT 2 Pro Fiyatı

Huawei Watch GT 2 Pro, şu an satışa çıkmış durumda. Fiyatı da 2299 TL olarak belirlenmiş. Bu fiyatıyla da üst seviye akıllı saatlere iyi bir fiyat alternatif yaratıyor. Bu arada sadece Android işletim sistemiyle değil, iOS ile de uyumlu olması saatin bir diğer önemli avantajı.

Huawei Watch GT 2 Pro Teknik Özellikleri

Ekran: 1.39 inç AMOLED
Çözünürlük: 454×454 HD
İşlemci: Kirin A1 + STL4R9
Hafıza: 4 GB
Pil Ömrü: 14 gün
Su Koruması: 5 ATM
Uyumluluk: Android, iOS
Bağlantılar: Bluetooth 5.1, BLE, GPS
Boyutlar: 46.7 x 46.7 x 11.4 mm
Ağırlık: 52 gr. (Kayışsız)

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; huawei watch gt 2 pro bilinmeyen özellikleri , huawei watch gt 2 pro teknik özellikleri
huawei watch gt 2 pro sport özellikleri , huawei watch gt 2 pro kamera özellikleri , huawei watch gt 2 pro fiyat özellikleri , huawei watch gt 2 pro akıllı saat özellikleri , huawei watch gt 2 pro sport akıllı saat özellikleri , huawei watch gt2 pro classic özellikleri , huawei watch 2 pro özellikleri , huawei watch gt 2 özellikleri.