Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır; Merak ediyorsanız, bu konu da size biraz bilgi vereceğiz ve iç ekran kırılma probleminin maliyetinin ne olduğunu bizimle öğreneceksiniz. Akıllı telefonlarda çok görülen bu sorun telefon ekranın kullanım dışı kalmasına neden oluyor. Ayrıca iç ekranın kırılması, telefon ekranlarında renklenme sebebiyle, çizgiler yatay ve dikey konumda meydana gelir.

Bu sebeple, telefon ekranı tamamen kullanılamaz hale gelir. Böyle bir durumda, iç ekranın kırılmasını onarmak gerekir. Ekran problemini çözmek için yapılması gerekli olan ekranın genelde değiştirilmesidir. Dahili ekran bozulmalarında ekranı değiştirmeden telefon ekranı kullanmak veya telefonu normal şekilde kullanmak mümkün değildir.

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır; Soruya daha net bir cevap vermek için, önce bazı hususların belirlenmesi gerekir. Bunlardan bazıları telefonun markası ve modeli. Çünkü her marka ve model  iPhone Dahili ekran onarımı farklı fiyatlarda yapılıyor ve bu sebeple kullanıcıların önünde farklı fiyat tarifleri görünüyor.

Bunlara ilave olarak, zaman zaman telefonlardaki dahili ekran bozulmuş olsa bile dokunmatik ekran çalışmaya devam edebilir. Pek çok kullanıcının problemini ekranın kırılmış dokunmaya çalışırken çeşitli platformlarda dile getirdiğini söylemek bile mümkün. Böyle bir durumda, dokunmatik ekran çalışıyor olsa bile, sorun esasında ekranın büyük bir bölümü tamamen kullanılamadığından devam ediyor. Ekran değişikliği sorunu çözmek için hala önemlidir.

İç Ekran Kırılması Nasıl Düzeltilir

Akıllı telefonlarda dahili ekran bozulmasını düzeltmenin en etkili yollarından biri, ekranı değiştirmektir. Ayrıca ekran değişikliği kalıcı bir çözüm yöntemi olduğu gibi, yine sağlıklı bir ekran kullanımı sunuyor. Akıllı telefonunuzun ekranlarında istenmeyen sorunlarla karşılaşırsanız, ekranı değiştirerek bir çözüm bulabilirsiniz.

Ayrıca, dahili ekran sorunlarına çözüm bulmak isteyenler için tam ekran değişiklikleri yapmanız önerilir. Tam ekran değişiklikleriyle daha sonra yaşanacak problemler elimine edilir ve bu şekilde daha etkin bir çözüm yöntemi geliştirilir. Şimdi, iç ekran sonu nasıl düzeltilir? Şuna bir bakalım ve onunla ilgili kapsamlı bilgi vermeye çalışalım.

 • Akıllı telefonlarda dahili ekran bozulma sorunu, Jan tekniği ile çözüldü.
 • Telefonlardaki eski ekranlar, son teknoloji ekipmanlarla dikkatli bir şekilde kaldırılıyor.
 • Bundan sonra, kurulacak yeni ekran özel çözümlerle temizlenir.
 • Yeni ekran temizlendikten sonra, kurulum işlemi sırayla yapılır. Yeni ekranın montajı özel araç gereç yardımıyla itinayla yapılır.
 • Bundan sonra, yeni ekran bazı testlere ve kontrollere tabi tutulur. Yeni ekranın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 • Ekran değişikliklerinin yoğunluğu olmadığı sürece 20 dakika kadar sürebilir. Bunun dışında ara sıra 2 saate kadar sürebilir, ancak genelde ekran değişimi çok fazla zaman almadan yapılır.

İç Ekran Kırılması Nedir

Ön cam, dokunmatik ekran, iç ekran ve dış panel akıllı cep telefonlarının ekranlarına göre entegre edilmiştir. Ekran telefona çarptığında, istemeden basıldığında vb. Kırılır. Bununla beraber, bu kırılma yalnızca ön kısımda değil, bazı durumlarda iç kısımda da yaşanılabilir.

Cihazınızın ön camı hiç çatlamadıysa da, ekran çalışmayabilir veya telefon görüntülenmeyebilir. Bazı durumlarda, ekranda mor mürekkep lekeleri görülebilir. Bu dahili ekran kırma işlemidir. Alınan darbeler neticesinde telefon ekranının içerisindeki parça kırılır veya çatlar

İç Ekran Değişimi
İç Ekran Değişimi

İç Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

İç ekran değişim hizmetlerinde önemli olan, her zaman hızlı ve nitelikli işçiliği ön plana çıkarmaktır. Bu sebeple firmalar, Profesyonel Çalışmalar kapsamında kullanıcılara yardımcı olmak ve onlara hızlı çözümler sunmak için çabalıyorlar. Genel olarak, hızlı ve hızlı bir çözüm sürecinin beraberinde nitelikli ve güvenilir hizmetler iç ekran değişiklikleri için büyük önem arzetmektedir. Şimdi, şirket içi genel bir ekran değişimi nasıl yapılır? Hadi daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

 • İç ekran değişimleri yalnızca 20 dakika içinde yapılır.
 • Parça ve işçilik garantili hizmetler sunulur.
 • Müşteri adresinde ve kargo gönderimi ile değişim gerçekleştirilir.
 • Alanında uzman ve tecrübeli personellerle çalışılır.
 • Ekran değişimi öncesinde ve sonrasında telefonlar sıfırlanmaz ve format atılmaz.
 • İç ekran değişimi sonrasında bazı kontrol ve testler ile ekranın düzgün çalıştığından emin olunmasının ardından teslimat gerçekleşir.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Değerlendirilir Mi

Ekran değişiklikleri için garanti son derece önemlidir. Garanti kapsamında ücretsiz onarım ve onarım gereklidir. Ancak, dahili ekran molasından kullanıcı kaynaklanıyorsa, ekran değişiklikleri garanti kapsamında değildir. Bu sebeple, ekran sorunlarında garanti hizmeti almak için dikkat edilmelidir. Dahili ekranın kırılması kullanıcının neden olduğu bir sorun değil ise, ekran değişiklikleri garanti kapsamında yapılır ve kullanıcı şarj edilmez. Telefon ekranlarınızı ücretsiz olarak sabitlemek istiyorsanız, sorunun ne olduğunu tam olarak bilmek önemlidir.

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır

iPhone’larda Ekran Değişimi

Apple iPhone serisi, hem satış hem de onarımda yüksek fiyatların geri döndüğü bir Pazar günü. Olası ekran sonu durumları bunlardan birisidir. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ekranları çalışmazsa, cebinizden çıkacak miktar 500 TL – 800TL arasında değişecektir. Ekran değişim ücretleri için iPhone 6 ve 6s serisi, iPhone 6s Plus’tan başlayarak 300 TL seviyesine kadar iPhone 6 için büyük ekran değişikliği ücreti gibi yaklaşık 600 TL. iPhone 5 ve iPhone 5’ler için ekran değiştirme ücreti de 250 TL gibi rakamlara yükselebilir.

Samsung’larda Ekran Değişimi

Samsung’un 2017 akıllı telefonları, Galaxy S8 + ve Galaxy S8 Plus, hassas yapılarının beraberinde şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Fiyatları çok yüksek olan bu telefonlardan birini kırarsanız, ödemeniz gerekli olan ücret 1500 TL’ye kadar çıkıyor. Bu yüzden dikkatli olmalısınız! Samsung S7 Edge modelinin Samsung tarafı, çünkü fiyat bir hayli kabarık çünkü telefonun ekranını dava haline getirmek için tam 1000 TL ödemeniz gerekmektedir! Galaxy S7 modeli için talep edilen rakam 750 £ dolayında. Galaxy Note 5 ekran değişim ücreti 800 TL gibi rakamlara ulaşabiliyor. Galaxy A7 2016 modelinin ekran değişim fiyatı 700 TL, Galaxy A5 2016 ise 500 TL. Samsung Galaxy J7 cep telefonunun popüler Samsung değiştirme fiyatlarında 550 TL gibi fiyatlara ulaşabiliyorsunuz.

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır

İç Ekran Nasıl Kırılır

Telefonun iç ekranını nasıl kıracağınız en enteresan konulardan biri. Öyleyse malzemelerde açıklayalım. Telefon, ön camın beraberinde, çarpılma, istem dışı baskı yapılması veya yere düşme sonucu telefonun içini kırar. Dokunma alanı çalışmıyor ve yukarıda belirtilen sorunlar ortaya çıkacaktır.
Pilin şişmesi hemde dahili ekranın kırılmasına neden olur. Pilin şişmesi sonucu davaya ve ekrana basılır. İç ekranda cam olduğundan, bu baskıya bir dereceye kadar dayanır ve kırılır.
Dahili ekran, telefonun aşırı ısınması sebebiyle bozulabilir. Bazı kullanıcılar telefonumun vurulmadığına dair sorular soruyor ancak ekranın kırıldığını anlayamadım. Bu sorunun sebebi, genelde aşırı ısınmış olan ekranın en ufak bir darbeyle çatlamasıdır.

İç Ekran Değişimi İçin Profesyonel Çözümler

Alanında uzman kadrosuyla sektörde hızlı ve güvenilir çalışmalar yapan firmamız, hemde Screen Change konusunda size yardımcı olmaktadır. Telefon ekranlarında dahili ekranı kırma problemlerini çözmek istiyorsanız Makul Fiyatlarla hemen firmamıza gelebilir ve profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Size hızlı ve nitelikli ekran değişiklikleriyle geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz ve ayrıca son teknoloji ekipmanlarla da değişiklikler yapıyoruz. Ayrıca firmamız parça ve işçilik garantili servislerde size yardımcı olur ve benzer problemler için bedava dağıttığı destek hizmeti almanızı sağlar. Avantajlı ekran değişimi hizmetleri için bizi seçin ve ardından istenmeyen sorunlarla karşılaşmayın.