Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girermi

İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girermi

İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi

İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girermi ?Sorulan ilk soru, akıllı telefon kullanıcılarının telefon ekranının kırıldığı zamandır. Ekranın kırılmaması, ön cam çatlaması, ekranın iç kırılması, telefonun etkisinin bir sonucu olarak ekranın hasar görmesi ve sıvı teması telefon üreticileri tarafından tam bir kullanıcı hatası olarak kabul edilir.

Ekran çatlaması garanti edildikten sonra Apple’ın garanti politikalarına bir göz atalım. Diğer teknoloji şirketleri gibi, Apple da dahili ekran kırılmasını ücretsiz karşılamıyor.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girermi?

Telefon ekran kırılması zor kolayca cevap kılan şeydir. Piyasada farklı fiyat aralıklarında birçok farklı model ve marka bulunmaktadır. İsterseniz, özel parça değişim sayfamızı ziyaret edebilir ve istediğiniz modelin değişim ücretini görebilirsiniz.

İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır, Garantiye Girermi?

Her şeyden önce, ekran çatlama garantisine cevap verelim. Akıllı telefonlar veya tabletler gibi birçok teknolojik üründe, kullanıcı hataları şirketler tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle, iç ekran garanti edildiğinden, bir sual olumsuz cevaplandırılacaktır.

İlginizi Çekebilir: Biriyle Konuşurken Telefonum Meşgul Çalıyor

İç Ekran Kırılması Nasıl Düzeltilir?

Dahili ekran kırılmasının ne olduğunu açıklamak için; akıllı telefonların ekranları üç ayrı katmandan oluşur. Üst tabaka Gorilla Glass veya benzeri bir cam ekrana ve sayısallaştırıcı, sayısallaştırıcı veya dokunmatik ekran olarak adlandırılan bir bileşene sahiptir. Buradaki tek amaç, altta yatan LCD panelin hasar görmesini önlemektir. Alt kısımda vermiş olduğumuz link kısmına tıklayarak telefonunuz iç ekranının tamirine ulaşabilirsiniz.

İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girermi
İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girermi

Telefonumun Ekranı Çatladı Ne Yapmalıyım ?

Soruyu cevaplamalısın. Telefonun garantisi var mı? Yani cihazınızı satın aldığınızda, ekstra bir ücret var mı? Bu sorunun cevabınız evet ise, Sözleşmenin maddelerini gözden geçirmenizi ve sigorta şirketinize başvurmanızı öneririz. Çünkü ücretsiz veya ekran değişikliği yapabilirsiniz.

Kaskonuz garanti şirketiniz yoksa veya özel teknik servisiniz yoksa Cep Hastanesi ile ekranı değiştirebilirsiniz. Genellikle, kullanıcılar garanti teknik servislerini tercih etmez. Çünkü;

  1. Telefon sıfırlanır ve bilgileriniz silinir.
  2. Ekranın uzun süre değişmesi bekleniyor. Bu süre 3-4 haftadır ve maalesef aylar bulabilir.
  3. Telefonun kaderi hakkında bilgi almak çok zor olabilir.
  4. Ekran değişim ücretleri oldukça pahalı olabilir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;   iç ekran garantiye girer mi, iphone iç ekran kırılması garanti kapsamına girermi, iç ekran kırılması ne kadara yapılır, iç ekran kırılması j7, iç ekran kırılması nasıl düzeltilir, ekran kararması garantiye girer mi, telefon ekran çatlaması nasıl giderilir, telefon iç ekran kırılması nasıl anlaşılır İç Ekranın Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.