Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iCloud Hesabı Silme

iCloud Hesabı Silme

Icloud Hesabı Silme

iCloud Hesabı Silme; Bu makalede, bir iCloud hesabının şifreyle veya şifresiz farklı cihazlarda nasıl silineceği veya kaldırılacağı konusunu tartıştık. İlk önce iPhone veya iPad’de iCloud hesabının nasıl silineceği hakkında konuştuk.

iCloud Hesabı Silme; Apple hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız, kalıcı olarak kolayca silebilirsiniz. Silme işlemi Apple’ın verileri ve Gizlilik sayfasından yapılabilir. İsterseniz Apple’ın bu sayfadan hakkınızda edindiği verileri de isteyebilirsiniz.

Apple Kimliğiniz Üçüncü Taraf Bir E-posta Adresiyse

Üçüncü taraf e-posta adresi olan Apple Kimliğinizi değiştirdiğinizde başka bir üçüncü taraf e-posta adresi kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir @ şu an için hesabınızın giriş takma adı veya alternatif Apple Kimliği icloud.Com, @ me.Com veya @ mac.Com’u içeren bir e-posta adresi de kullanabilirsiniz. Bu adresleri görmek için Apple Kimliği hesap sayfanıza giriş yapın. Buradan erişilebilir görüntülemek için Hesap bölümünde Düzenle’yi tıklayın. Bu listedeki oturum açma diğer adlarının yanında bir işaret görünür. Fare imlecini bu işaretin üzerine getirirseniz şu mesaj görüntülenir: “bu, Apple Kimliği e-posta adresinizin takma adıdır.”

iPhone veya iPad’te iCloud Hesabı Nasıl Silinir

Uyarı: iCloud hesabını silmeden önce, veri kaybını önlemek için cihazınızı yedeklemeniz önerilir.

 • Ayarlar‘a dokunun.
 • Ekranı aşağya kaydırarak iCloud‘u bulun ve dokunun.
 • “Hesabı Sil” seçeneğini görene kadar ekranı aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
 • iCloud hesabının silinmesini onaylamak için “Sil” butonuna dokunun.

Bu dört adımda iCloud hesabınızı iPhone veya iPad’inizden etkili bir biçimde kaldırabilirsiniz. Bu işlem tamamlandığında, boş bir iCloud hesabı kalır ve yeni bir Apple Kimliği oluşturabilir veya başka bir iCloud hesabına giriş yapabilirsiniz.

Icloud Hesabı Silme
Icloud Hesabı Silme

@iCloud.com E-posta Adresinizi Kullanıyorsanız

iCloud e-postasını ve @ icloud.Com new @ ‘ı açın icloud.Com e-posta adresinizi seçtiğinizde, e-posta adresiniz giriş kimliğiniz olarak Apple Kimliğinize atanır. Apple Kimliğinizin oturum açma takma adı olan e-posta adreslerini görmek için Apple Kimliği hesap sayfanıza giriş yapın ve Hesap bölümünde Düzenle’yi tıklayın. İstediğiniz e-posta adresinin yanındaki soru işareti simgesine gidin. Bu e-posta adresi, “Bu, Apple Kimliği e-posta adresinizin takma adıdır” iletisini görürseniz uygundur.

Mac’te iCloud Hesabı Nasıl Kapatılır

 • Aşağıdaki basit adımları takip ederek, Mac’de iCloud’u devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Apple simgesini ve ardından menüden Sistem Tercihleri‘ne tıklayın.
 • Sistem Tercihleri penceresinde, İnternet Hesapları‘na tıklayın.
 • Açılan pencerenin sol bölmesinden iCloud‘u seçin.
 • Sağdaki bölümde devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek istediğiniz uygulamanın yanındaki kutuyu işaretleyin.

İlginizi Çekebilir: Facetime Nedir

Icloud Hesabı Nasıl Silinir
Icloud Hesabı Nasıl Silinir

@iCloud.com, @Me.com veya @Mac.com ile biten Apple Kimliğinizi Değiştirme

Bir e-posta adresi kullanıyorsanız Apple kimliğiniz icloud.Com, @ mac.Com veya @ me.Com olarak bu Apple Kimliğini üçüncü taraf bir e-posta adresiyle değiştiremezsiniz. Ancak, bu adresi Apple Kimliği e-posta adresinizin takma adlarından biriyle değiştirebilirsiniz. Örneğin, Apple kimliğiniz @icloud.com ise ve @icloud.com ise Apple kimliğiniz e-posta adresi de @icloud.com hesabınızda saklanıyorsa bunu değiştirebilirsiniz. E-posta adresinizi değiştirirseniz, Apple Kimliği de sizinle kimlerin paylaştığını görmek için değişir. Oturum açmak için Apple Kimliği olarak kullanabileceğiniz uygun bir e-posta adresi bulmak için Apple Kimliği hesap sayfanıza giriş yapın ve Hesap bölümünde Düzenle’yi tıklayın. Burada erişilebilir bölümü ve soru işareti simgesine sahip bir oturum açma takma adını göreceksiniz. Simgeye ilerlerseniz, “Bu, Apple Kimliği e-posta adresinizin takma adıdır” mesajı görüntülenir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; icloud hesabı silme linki , icloud hesabı silme iphone , icloud hesabı silme şifremi unuttum , icloud hesabı silme android , icloud hesabı silme apple , icloud hesabı silme 2020 , icloud hesabı silme youtube , icloud hesap silme pc den
icloud hesap silme programı , 2 telefonda aynı icloud hesabı silme.