Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iCloud Hesap Açma

iCloud Hesap Açma

Icloud Hesap Açma

iCloud Hesap Açma, Son dönemde aktif şekilde kullanılan programlar içerisinde icloud yer alıyor. iCloud fotoğraf ve video gibi dosyaların saklanması amacıyla kullanılan bir uygulamadır. Özellikle Apple kullanıcıları bu uygulamaya çok fazla ihtiyaç duyarak kullanmaya başlıyor. Tabi ki ilk defa kullanacak olan kişiler de doğal olarak programın nasıl kullandığı konusunda bir fikir yürütmek istiyor

iCloud hesap açma oldukça kolaydır. Kısa süre içerisinde bu programı sizlerde açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. iCloud ile dosyalarınızın saklanmasını sağlayabilirsiniz. Çoğunuz belki de neden bu programı kullanmam gerekiyor gibi düşünebilir.
Fakat sürekli olarak kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın da bir süre sonra belleği dolabiliyor.

Hal böyle olunca resimleri silmek zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden sizin için ayrı bir önem arz eden resimlerinizi korumaya yönelik bu yola başvurabilirsiniz. iPhone model cihazlarda yeni bir resim yüklemek ve  var olan resimleri kendi bünyesine attırmak adına kullanılıyor. Var olan bilgi ve dosyalarınızı bu uygulamaya hızlı şekilde yüklemeniz de mümkündür.

Üstelik işin en güzel yanlarından birisi de bu hizmetlerden yararlanırken ekstra bir ücret ödemiyor olmanız denilebilir. Ücretsiz bir şekilde hesap açma işlemlerinizi yerine getirmeye başlıyorsunuz. Fakat iPhone cihazınız üzerinden bu uygulamayı problemsiz olarak kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken hareketlerden birisi de hesap açmanız olacaktır. Yeni bir iCloud hesabı açmak istiyorum diyorsanız o halde şu adımları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: iCloud Şifremi Unuttum

iCloud Hesap Açma Nasıl Yapılır?

İlk olarak ayarlar üzerinden iCloud kısmına giriş yapılması gerekir. Apple kimliği oluşturulması gerekir. Bu yüzden dolayı da Apple kimliği üzerinden yarat sekmesine tıklanması gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ise karşınıza bir ekran gelecek. Burada ise sizden e mail istenecektir. Eğer ki önceden e mail hesabı almışsanız o zaman gmail üzerinden  iCloud hesabınızı kurmaya başlamanızdır.

Apple güvenliği sağlanmaya çalışıldığından dolayı bu süre içerisinde girmeniz için sizden şifre istenecektir. Belirleyeceğiniz iCloud şifrenizin ise 8 haneli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Şifre sırasında büyük ya da küçük harf kuralına uygun olmaya dikkat etmelisiniz.

Bu sayede hesabınıza erişmek isteyen kötü yazılımcılara karşı ise korunmaya başlamış olacaksınız. iCloud hesap açma sırasında mutlaka bir apple kimliği oluşturulması gerekeceğini unutmamalısınız. Özellikle kullanıcıların çoğu bu konuyu es geçtiği zamanlar oluyor. Belirtmiş olduğumuz tüm bu adımları adım adım sorunsuz şekilde yaparsanız kullanabilmeniz içinde icloud hesabınızı aktif şekilde açmış olacaksınız.

Icloud Hesap Açma
Icloud Hesap Açma

Bu işlemden sonra ise artık Apple markalı iPhone cihazlarınız üzerinden iCloud hesabına çok kolay bir şekilde resim ya da benzeri bilgilerin aktarılmasını sağlamış olacaksınız. Üstelik sadece bununla da sınırlı kalmayarak iCloud içerisinde yer alan resim ve benzeri dosyalar varsa da cihazınıza gönderimini yapma şansına sahip olursunuz.

Bu yüzden iCloud kullanmak son derece önemli bir konudur. iCloud açma işleminizi gözünüzde çok fazla büyütmenize gerek yoktur. Anlattığımız adımlarımızı uygularsanız çok kısa süre içerisinde iCloud hesap açma işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. iCloud hesap açma işlemi sonrasında ise cihazınızın hafızası dolmaması adına hemen iCloud programıyla birlikte bir bağlantı kurmaya hareket edebilirsiniz.

Cihazınızda yer alan resimlerinizin gönderilme işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirirsiniz. Bunu yaparken hiçbir şekilde bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Çünkü iCloud programının ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz. Bu program sayesinde artık iPhone kullanıcıları da rahat bir nefes almaya başlar hale geldi. Cihazlarında silmek zorunda kalacakları resimleri saklamak adına iCloud programını kullanmaya başladı.