Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. İCloud Nedir Nasıl Kullanılır

İCloud Nedir Nasıl Kullanılır

İcloud Nedir Nasıl Kullanılır

İCloud Nedir Nasıl Kullanılır; 2011’de hem iOS 5’in hem de Mac OS X 10.7.2’nin piyasaya sürülmesiyle beraber Apple kullanıcılarının hayatlarına ilk giren ICloud, Apple ekosistemine temel özellikler getirmiştir. Platform o zamandan beri büyük bir evrim geçirdi. Bu yazıda iCloud’un bize nasıl yardımcı olacağı hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

İCloud Nedir Nasıl Kullanılır; ICloud Nedir? ICloud, Apple’ın bize Internet üzerinden sağlamış olduğu tüm hizmetlerin, Mac, iPhone veya Windows’taki verilerimize erişmemizi sağlamakta olan genel addır.

ICloud’un Verdiği Hizmetler

Bu hizmetler arasında Dropbox ve Google Drive’a benzeyen iCloud Drive, fotoğraf akışı, iTunes Match ve hatta Apple Music’in bir parçası olan iCloud Photo Library yer almakta. ICloud, gelecekte bir noktada geri yüklememiz gerektiğinde iPad’inizi yedeklemenin bir yolunu sunar. IWork paketini App Store’dan iPad’imize indirebilirken, Pages, Numbers ve Keynote sayfalarını da çalıştırabiliriz.

iCloud Nedir

ICloud, içeriğinizi güvenle saklar ve uygulamalarınızı tüm cihazlarınızda güncel tutar. Tüm içeriğiniz (resimler, dosyalar, notlar ve daha fazlası) güvenli ve her yerden erişilebilir. ICloud, 5 GB ücretsiz iCloud depolamasıyla beraber gelir ve istediğiniz zaman daha fazla depolama alanı ekleyebilirsiniz.

ICloud, bir cihazda yaptığınız değişiklikleri diğer tüm cihazlarınızda görünmesini sağlar. ICloud.Com, Fotoğraflar, Posta ve notlar gibi sık kullanmış olduğunuz uygulamaların web sürümlerine de erişebilirsiniz. Bunu yapmak için, desteklenen bir web tarayıcısından oturum açmanız yeterlidir.

iCloud’u Nasıl Kullanırım? Ne Yapmam Gerekiyor

Öncelikle, iOS 12’yi tüm iOS cihazlarımıza kurmamız gerekmektedir. IOS 12’yi kurduktan sonra Apple kimliğimizi kullanarak bir iCloud hesabı oluşturduk. Bir Apple cihazı kullanmak için zaten bir Apple hesabı kullanmanız gerekir. Bu Apple hesabını iCloud hesabınız olarak kullanabilirsiniz.

İcloud Nasıl Kullanılır
İcloud Nasıl Kullanılır

İCloud’dan Neler Alabilirim? Nasıl Kullanabilirim

ICloud nedir? İCloud nasıl çalışır? Yedekleme ve geri yükleme hizmeti, herkezin kullanması gerekli olan servisler arasındadır. Apple, App Store’da oturum açmak ve uygulamaları satın almak için kullanmış olduğunuz hesap olan Apple ID hesabı için 5 GB ücretsiz iCloud depolama alanı sağlar.

Bu depolama, resimlerin depolanması dahil pek çok amaç için kullanılabilir, ancak belki de en iyi kullanım iPad’inizi yedeklemek içindir. Varsayılan olarak, iPad’inizi şarj etmek için bir prize ya da bilgisayara bağladığınızda, iPad kendini iCloud’a yedeklemeye çalışır. Ayrıca, Ayarlar uygulamasını açıp iCloud> Yedekle> Şimdi Yedekle seçeneğine giderek de bir yedekleme başlatabilirsiniz. Fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlama prosedürünü izleyerek ve ardından iPad’in kurulum işlemi sırasında bir yedekten geri yüklemeyi seçerek iPad’inizi bir yedekten geri yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iTunes Kullanmadan iPhone’a Müzik Atma

iPhone’umda iCloud Apple Kimliğimi iPad’imdeki iCloud da kullanabilir miyim

Elbette. Zaten iCloud’un bir amacı da bu. Her iki cihaz da size özelse bir cihazınızdaki bilgiler otomatik olarak diğer cihazınıza da yansımış olacak. Bu sayede iPhone’unuzda yaptığınız pek çok değişikliği iPad’inizde tekrar yapmak mecburiyetinde kalmayacaksınız.

iCloud.Com

Mac’imizin ve iOS cihazlarımızın ayarlarını yaptıktan sonra iCloud.com’a gidiyoruz ve Apple kimliğimiz ile giriş yaparak tam olarak aktif hale getiriyoruz. Bu aşamadan sonra, yapmış olduğumuz ayarlara göre iCloud’u kullanmaya başlarız. Çektiğimiz resimler fotoğraf beslemesi altında paylaşılıyor, belgelerimiz tüm cihazlara aktarılıyor, iOS cihazlarımız yedekleniyor ve daha pek çok işlem yapılabiliyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hizmeti Apple’dan kullanmak için ek bir şey yapmıyoruz. İlgili ayarları cihazlarımızdan yapıyoruz ve platform gerisini halleder. Mac’imizdeki ayarlara göz atmanız ve neyin senkronize edildiğini ve yedeklendiğini görmek istiyorsanız:

 • E-Posta ve Notlar
 • Kişiler
 • Takvimler
 • Yer İşaretleri (Bookmarks)
 • Fotoğraf Yayını
 • Belgeler ve Veriler
 • Mac’ime Dön
 • Mac’imi Bul (iOS cihazlar için bu “iPhone’umu Bul” şeklinde)

İcloud Nedir Nasıl Kullanılır

iCloud’a Neler Yedekleniyor

Bir hesap açtığınızda Apple iCloud; Posta, Rehber, Takvimler, Hatırlatıcılar, Safari verileri (sık ziyaret edilen sayfalar, sık kullanılanlar vb.), Oyunlar ve programlar Kayıt defteri dosyaları hemde bir hesap cüzdanı bilgisidir, fotoğraflardır ve yedekleme gibi pek çok bilgi içerir. ICloud Sekmesine giderek, iCloud’a nelerin yedeklenmesi gerektiğini de seçebilirsiniz.

Fotoğraf yayını senkronizasyonuyla, aynı fotoğrafları iPad, iPod Touch ve iPhone gibi farklı cihazlarda kullanabilirsiniz ancak lüzumsuz veri fazlalığı olmadan aynı fotoğrafları kullanamazsınız.

iCloud Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı

Cloud şifre sıfırlama icloud.Com adresini ziyaret edebilirsiniz. Güvenlik sorularını burada cevaplayabilirseniz, bu panelden bir şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İCloud e-posta şifremi unuttum! Apple / iCloud hesabında kayıtlı e-posta şifresini unuttuysanız, posta şifresi sıfırlama adımlarını deneyin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; icloud deriver nedir nasıl kullanılır , icloud nedir ne işe yarar , icloud neye yarar , icloud nasıl kullanılır ne işe yarar , icloud nasıl kullanılır pc , icloud nedir.