Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iCloud Yedekleme Hatası Çözümü

iCloud Yedekleme Hatası Çözümü

Icloud Yedekleme Hatası Çözümü

iCloud Yedekleme Hatası Çözümü, iPhone telefonlarında hafıza yönetme sorunları olan kullanıcılar için sorunlarının nasıl giderileceğini açıklayacağız. iPhone iPhone hafıza saklama için birçok uygulama vardır.

iCloud Yedekleme Hatası Çözümü, iCloud hesabınızı kullanarak, oluşturduğunuz hesapla verilerinizi düzenli olarak yedekleyebilir ve hemen bu yedeklere geri dönebilirsiniz. Bu süreç hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemizi arayabilir, resimli hesaplarımıza ulaşabilirsiniz. Bugün size icloud ekranında karşılaştığınız yedekleme hatalarını ve “yeterli depolama leme hatası” nı nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Yedekleme Nasıl Yapılır ?

iCloud Yedekleme Hatası Çözümü için aşağıdaki hatayla karşılaşırsanız iCloud, yedekleme boyutunuzu aştığınız anlamına gelir. Bu durumda, bizim yedekleme çok yer yapmak gerekir dosyaları iptal etmektir. Bu işlemle yedekleme yapmaya ve hatadan kurtulmaya devam edebiliriz.

Toplam saklama alanı ve Kullanılabilir alan’ınızı bu seçenekten görebilirsiniz. Hatayla karşılaşıyorsanız kullanılabilir alanınız neredeyse hiç yok anlamına gelmektedir.

Alanı yönet seçeneğine giriş yapın.

Açılan menüde yedeklenen uygulama ve verileriniz görebilirsiniz.

Bu alanda çok yer kaplayan ve yedeklenmesini istemediğiniz uygulamaları ayarlar’atıklayarak değiştirebilirsiniz.

Özellikle fotoğraflar’ınız yedekleniyorsa fotoğraflarınızı iptal etmenizi öneririm. Ortalama 700-800 adet resim 5GB’lık alanınızı tamamen doldurmaktadır.

Saklama Alanı Planını Değiştir seçeneği ile yedekleme planlarını düzenleyebilirsiniz. Diğer yedekleme sorunları için Apple tarafından yayınlanan hata ve çözümleri kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Google Play Store Cihazınız Bu Sürüme Uygun Değil Hatası

Sorun Giderme Adımları

 1. iCloud hesabınızı şu anda etkileyen kesinti ya da zamanlanmış bakım olmadığından emin olmak için Sistem Durumu’nu denetleyin. Sistem Durumu’na iCloud Destek web sayfasından ulaşabilirsiniz.
 2. iCloud Yedekleme Hatası Çözümü için bilgisayarınızı veya aygıtınızı en son yazılım sürümüne güncelleyin. Daha fazla bilgi için iCloud sistem gereksinimlerine bakın.
 3. iOS aygıtınızda, Mac’inizde ya da PC’nizde Apple Kimliğinizle iCloud oturumu açmış olduğunuzdan emin olun:
  • iOS 5 veya sonrası:
   1. Ayarlar > iCloud’a dokunun.
   2. Hesabın doğru ayarlandığından emin olmak için iCloud ayarlarını inceleyin..
  • Windows 8:
   1. İmleci ekranın sağ üst köşesine getirerek Düğmeleri görüntüleyin, Arama düğmesini ve ardından sol taraftaki iCloud Denetim Masası’nı tıklayın.
   2. Doğru Apple Kimliği ile giriş yaptığınızı doğrulayın.
  • Windows 7’de veya Windows Vista’da:
   1. Başlat Menüsü > Tüm Programlar > iCloud > iCloud öğesini seçin.
   2. Doğru Apple Kimliği ile giriş yaptığınızı doğrulayın.

Karşılaşabileceğiniz diğer hatalar için Facebook sayfamızdan, Uzaktan Yardım seçeneğimizden veya yorum yaparak destek alabilirsiniz. Herhangi bir hata ve ayrıntı belirtirseniz, size tekrar yardımcı olabiliriz. iCloud’da yedekleme ile ilgili sorun yaşıyorsanız, iTunes üzerinden yedeklemek için bir USB kablosu kullanmanızı öneririm.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iCloud Yedekleme Hatası Çözümü icloud yedekleme çok uzun sürüyor, son yedekleme sırasında bazı dosyalar kullanılamıyordu hatası, icloud yedekleme nedir, iphone whatsapp yedekleme sorunu, icloud yedekleme silme, son yedekleme olumsuz ağ koşulları nedeniyle tamamlanamadı, icloud drive yedekleme, icloud ayarları güncelleniyor ne kadar sürer