Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler; 2. Baskı. Cep telefonu alırken neye dikkat etmeliyiz? Telefonları pazarın çok altındaki fiyatlardan satın almak doğru mudur? 2. Baskı. Cep telefonu alırken protokolün önemi nedir? 2. Baskı. Bir telefon alırken ne yapmalı? 2. Baskı. El telefonu alırken fatura önemli mi? Tüm soruların cevabı makalemizde.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler; Cep telefonlarının fiyatlarındaki artışla özellikle döviz amiral gemilerindeki artış sebebiyle 3000 lira ve daha yüksek fiyatların ülkemizde satılması ile tüketicilerin doğal olarak başlaması çok yüksek bütçeli bir telefon kullanmaya ikinci tercih etmeye başladı Şimdi ikinci bir telefon alırken dikkat etmeniz gerekli olan unsurları listeledik.

IMEI Numarası

İlk olarak, alacağınız telefonda IMEI’yi kontrol etmelisiniz. Cihaz arama menüsünde hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde geçerli olan * # 06 # kodunu tuşlayarak telefonun IMEI numarasına erişebilirsiniz.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2 bu raporda sizinle güvenliğiniz için. Bir telefon satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyeceğiz. Hepinizin bildiği gibi, 2. El telefon pazarı en az Sıfır ürün kadar popüler ve mobil. Hadi 2. Bir el telefonu alırken neye dikkat etmeliyiz beraber bakalım.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

Garanti

İkinci el bir telefon alırken garanti önemli bir husustur. Cihazın gelecekteki bir sorun için garanti edildiğinden emin olun. Cihaz garantisini şirketlere göre çeşitli şekillerde öğrenebilirsiniz. Samsung, HTC, Sony ve LG gibi marka telefonların garanti durumunu öğrenmek için garanti sona erme tarihine ulaşmak üzere şirketlerle irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

2. El Telefonlarda “Bylock” Alarmı

Örneğin ülkemizde terörle mücadele bağlamında “Bylock” adlı bir uygulamayı kullananlar ya teknik gözetim altında ya da gözaltında tutulmaktadır. Örneğin, gidin ya da internete bakın, 4 bin liralık bir telefon görüyorsunuz. Üzerinde fiyat 500 lira. Daha az ödediğimi ve heyecanlandığınızı düşünüyorsunuz … Hiç düşündünüz mü? Eğer bu telefonun ilk sahibi terörle mücadele uygulamaları veya ciddi bir suç faaliyeti yürütürse? Ve eğer bunları silerse?

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

Ekran Dokunmatik Kontrol

2. Baskı. Bir cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekli olan en önemli şeylerden biri ekran dokunmatik kontrolüdür. Samsung ve Sony cihazlar için, ekran dokunma kontrolü diğer markalara göre daha kolaydır. Bu markaların kapsamlı kontrolü için bir test menüsü bulunduğundan, aşağıda daha detaylı olarak açıklanmaktadır. Diğer cihazlarda, ekranı ve dokunmatik kontrolü elle yapmanız gerekir. Mesaj menüsüne girebilir ve her tuşun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz ya da bir uygulamayı ekranın her iki tarafına taşıdığınızda, dokunuşu sağlam tutmak yeterli olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ikinci el iphone telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler ,  2. el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler 2020 , ikinci el bilgisayar alırken dikkat edilecekler , ikinci el araç alırken dikkat edilecekler , ikinci el motor alırken dikkat  edilecekler , ikinci el otomobil alırken dikkat edilecekler , ikinci el alırken dikkat edilmesi gerekenler , ikinci el araba alırken dikkat edilecekler
ikinci el akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler , ikinci el cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.