İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 4126 Görüntülenme

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler; 2. Baskı. Cep telefonu alırken neye dikkat etmeliyiz? Telefonları pazarın çok altındaki fiyatlardan satın almak doğru mudur? 2. Baskı. Cep telefonu alırken protokolün önemi nedir? 2. Baskı. Bir telefon alırken ne yapmalı? 2. Baskı. El telefonu alırken fatura önemli mi? Tüm soruların cevabı makalemizde.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler; Cep telefonlarının fiyatlarındaki artışla özellikle döviz amiral gemilerindeki artış sebebiyle 3000 lira ve daha yüksek fiyatların ülkemizde satılması ile tüketicilerin doğal olarak başlaması çok yüksek bütçeli bir telefon kullanmaya ikinci tercih etmeye başladı Şimdi ikinci bir telefon alırken dikkat etmeniz gerekli olan unsurları listeledik.

IMEI Numarası

İlk olarak, alacağınız telefonda IMEI’yi kontrol etmelisiniz. Cihaz arama menüsünde hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde geçerli olan * # 06 # kodunu tuşlayarak telefonun IMEI numarasına erişebilirsiniz.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2 bu raporda sizinle güvenliğiniz için. Bir telefon satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyeceğiz. Hepinizin bildiği gibi, 2. El telefon pazarı en az Sıfır ürün kadar popüler ve mobil. Hadi 2. Bir el telefonu alırken neye dikkat etmeliyiz beraber bakalım.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

Garanti

İkinci el bir telefon alırken garanti önemli bir husustur. Cihazın gelecekteki bir sorun için garanti edildiğinden emin olun. Cihaz garantisini şirketlere göre çeşitli şekillerde öğrenebilirsiniz. Samsung, HTC, Sony ve LG gibi marka telefonların garanti durumunu öğrenmek için garanti sona erme tarihine ulaşmak üzere şirketlerle irtibata geçebilirsiniz.

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

2. El Telefonlarda “Bylock” Alarmı

Örneğin ülkemizde terörle mücadele bağlamında “Bylock” adlı bir uygulamayı kullananlar ya teknik gözetim altında ya da gözaltında tutulmaktadır. Örneğin, gidin ya da internete bakın, 4 bin liralık bir telefon görüyorsunuz. Üzerinde fiyat 500 lira. Daha az ödediğimi ve heyecanlandığınızı düşünüyorsunuz … Hiç düşündünüz mü? Eğer bu telefonun ilk sahibi terörle mücadele uygulamaları veya ciddi bir suç faaliyeti yürütürse? Ve eğer bunları silerse?

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

Ekran Dokunmatik Kontrol

2. Baskı. Bir cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekli olan en önemli şeylerden biri ekran dokunmatik kontrolüdür. Samsung ve Sony cihazlar için, ekran dokunma kontrolü diğer markalara göre daha kolaydır. Bu markaların kapsamlı kontrolü için bir test menüsü bulunduğundan, aşağıda daha detaylı olarak açıklanmaktadır. Diğer cihazlarda, ekranı ve dokunmatik kontrolü elle yapmanız gerekir. Mesaj menüsüne girebilir ve her tuşun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz ya da bir uygulamayı ekranın her iki tarafına taşıdığınızda, dokunuşu sağlam tutmak yeterli olacaktır.

Replika Ürünlere Dikkat

Dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer önemli ayrıntı, satın aldığınız ve bildiğiniz biyerden alışveriş yapmaktır. Bazı satıcılar ürünleri orijinaline en yakın şekilde bir nüsha olarak ekrana koyarlar ve fiyat doğru olduğu için insanlar bunu orijinal olarak düşünebilir ve seçebilir. Bu durumdan kaçınmak için, daima cihazın bir fatura ve garanti sertifikasına sahip olduğundan emin olun.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir