Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İmei Klonlanmış Telefon Nasıl Açılır

İmei Klonlanmış Telefon Nasıl Açılır

İmei Klonlanmış Telefon Nasıl Açılır

İmei Klonlanmış Telefon Nasıl Açılır; IMEI klonlama, bir cep telefonunun veya hücresel cihazın seri numarasını (IMEI) alma ve başka bir cihaza aktarma işlemidir. Telefon üreticileri daima engellemeye çalışırlar, ancak çözülmesi zor bir problemdir.

İmei Klonlanmış Telefon Nasıl Açılır; Bu tür problemlerin tek sebebi ülkeye kaçakçılık yapan telefonlar. Orijinal ürünlerden çok daha ucuza satılan bu ürünler, orijinal ürünler kadar yüksek nitelikli, sağlam, dayanıklı ve teknolojik değildir. Ve yasal izinleri yok. Bu yüzden yasal olarak izin verilen bir telefonun kimliğine ihtiyaçları var.

IMEI NEDİR

IMEI, Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği’nin kısaltmasıdır. Amacı, dünyadaki tüm mobil cihazların birbiriyle aynı olmayan benzeri olmayan bir kimliğe sahip olduğu fikridir. Bu numaralar, operatörlerin hangi cihazla iletişim kurduğunu, üreticiler ve distribütörler tarafından satış ve garanti belirleme hedefiyle kullanıldığının anlaşılmasını sağlar. Başka bir deyişle, operatörler bu numaralara bağlı kayıtlardan hangi marka ve model telefonu kullandığınızı izleyebilir ve cihazınıza özel hizmetler sunabilir.

IMEI Klonlu Telefonu Açmak

Bu sebeple, IMEI numarasını pek çok telefonda klonlamak mümkündür. Peki IMEI klonlanmış telefonu nasıl açarsın? Cihazınız klonlanmış telefonlar listesinde ise, belirli bir tarihten sonra devre dışı bırakılır. Belirtilen tarihten sonra, cihaz hiçbir zaman normal yollarla açılmaz.

Telefonun kayıtlı olduğu kişinin kimliği telefon faturası ile alınır ve cihazın Yetkili Servisi kontrol edilir. Hizmet, bu belgelerin bir kopyasını aldıktan sonra sizden bir imza isteyecektir. Bu imza, telefonun hangi numara için açılması gerektiğini gösterir. 1 GSM numarası daima kabul edilir. Cihaz gelecekte değişik bir numara ile kullanılacaksa aynı işlemlerin tekrarlanması gerekir. Cihazın açılması en az bir hafta sürebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11 Serisi Kamera Camı Değişimi

Imei Klonlu Telefonu Açmak
Imei Klonlu Telefonu Açmak

Telefonunuzun IMEI Numarası Klonlandıysa Ne Yapabilirsiniz

İlk olarak, bu konu da çok fazla endişelenmeyin ve yasal olarak neler yapabileceğinizi odaklayın. Ne yapacaksın?

IMEI klonlanmış cihazınız için bir faturanız var ise, cihazın Türkiye distribütörüyle faturaya başvurmanız gerekir. Bu müracaat sırasında telefonun size ait olduğunu ispatlamak için kimlik fotokopisi, fatura, marka adı, model ve IMEI numarası gibi bilgiler vermeniz istenecektir. Ayrıca, cihazınıza takılı olan SIM kartın numarası ve abone bilgileri de istenecektir. Muhtemelen IMEI numaranızın klonlandığını belirten bir dilekçeyle beraber bu bilgileri talep edeceklerdir.

Bir sonraki işlem distribütör tarafından gerçekleştirilecek ve sorununuz en kısa zamanda çözülecektir. Ancak, IMEI klonlanmış cihazı şimdi sadece uygulama sırasında belirttiğiniz telefon numarasını kullanabilir. Bunun sebebi, IMEI numarasının sadece cihazınızda kullanılacak şekilde ayarlanmış olmasıdır. Başka bir deyişle, IMEI numaranızın kopyalandığı cihaz, Türkiye sınırları dahilinde sizinkinden başka bir telefon numarası olmadan kullanılamaz hale gelecektir.

Kaçak Telefonlara Nasıl Kimlik Buluyolar

Bu telefonlarda kimlik bulmanın ilk ve en kolay yolu eski bir telefondan kimlik almaktır. Köşe telefon satıcılarında “eski telefonları satın al”, eski telefon satın al “gibi makaleler görebilirsiniz. Telefon kimlikleri, eski oldukları için kolayca tanımlanabilir. Yani çekici olan kimlikleri yeni telefonların kimlikleri. Bu telefonlar devlete çok büyük zararlar verebilir. “Bana zarar gelmeyecek” diyebilirsiniz. Ancak yanlışlıkla sahte bir IMEI telefonu alırsanız, başınızı ağrıtabilirsiniz. Bu sebeple, güvenilir biyerden faturalı bir telefon almaya özen göstermek önemlidir. İkinci el cihaz satın alınacaksa, ürünün faturası ve orijinalliği kontrol yapılmalıdır.

Klonlanmış Telefonlar
Klonlanmış Telefonlar

Klonlanmış Telefonlar 4 Ay  İçeresinde Kapatılacak

Mehmet Muş, “klonlanmış telefonlar, dört ay içerisinde kapatılacak. Sisteme dahil olmaları için 1 yıl içerisinde müracat etmeleri halinde vatandaşların da entegrasyonu ve 250 lira yatırması gerekmektedir.” Dedi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; imei klonlanmış telefon nasıl açılır , imei klonlanmış telefon nasıl açılır samsung , imei klonlanmış telefon nasıl açılır iphone , imei kopyalanmış telefon nasıl açılır , imei klonlanmış telefon nasıl anlaşılır , imei kopyalanmış telefon nasıl anlaşılır , imei klonlanmış cihaz nasıl açılır , imei klonlanmış cihaz , imei klonlama çözümü , klonlanmış telefon nasıl açılır , imeisi klonlanmış telefon
imei klonlanmış telefon nasıl açılır huawei , imei klonlanmış iphone nasıl açılır , imei klonlanmış telefon , imei klonlanmış telefon güncelleme alır mı telefon imei klonlama ne demek.