Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iMessage Nedir

iMessage Nedir

Imessage Nedir

İmessage nedir, Apple kullanıcıların yakından bildiği ücretsiz mesajlaşma sistemidir. İmessageyle birlikte Apple ürünleri arasında ücretsiz şekilde mesajlaşmanız mümkün hale dönüşüyor. Son derece keyif veren bir mesajlaşma sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Apple kullanıcıların genellikle çoğu bu sistemi kullanıyor. Bilmeyen çok fazla yok denebilir. Fakat hiç duymayan kesimlerinde olduğu söylenebilir. İmessage bilmeyen Apple kullanıcıları için geliştirilmiş olan bu mesajlaşma sistemi için şu şekilde belirtmemiz mümkün. SMS sisteminde nasıl bir mesajlaşma yapabilmek mümkünse aynı durumu imessage içinde söylememiz mümkündür.

Fakat bu tür mesajlaşma hizmetinden yararlanmanız adına mutlaka olması gereken ise internet olacaktır. İnternetiniz varsa ücretsiz şekilde Apple ürünleriyle mesajlaşma yoluna gidebilmeniz mümkün oluyor. İnternet bağlantısı olduktan sonra ise gönül rahatlığı ile mesajlaşma sisteminden faydalanmaya başlamış olacaksınız.

Bu hizmetin ücretsiz olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. İmessage, Apple kullanıcıların severek kullanmış olduğu bir sistemdir. Eğer ki sizlerde bir Apple kullanıcıysanız bu hizmetten sorunsuzca yararlanmaya başlayabilirsiniz. İmessage nedir öğrendikten sonra cihazlarınızda aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

iMessage Nedir? Ücret Ödüyor Muyuz?

Apple kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli konulardan birisi de bu uygulama için herhangi bir ücretin ödenip ödenmediği diyebiliriz. Fakat içinizi rahat tutabilirsiniz. Çünkü herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ücretsiz bir şekilde Apple kullanıcılarına sunulan bir hizmettir.

Sadece cihazınızın internete bağlantısı olması yeterli olacaktır. Fakat belirtmemiz gereken bir başka hususlar arasında ise bunu aktifleştirmeniz için yalnızca 40 kuruş gibi bir bedel ödeyebilirsiniz. Çünkü operatörünüz tarafından cep telefonunuza bir SMS geleceği için aktif etmek adına yalnızca 1 defalık olmak kaydıyla bu minimum ücreti ödemeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Yedek Parça

Imessage Nedir
Imessage Nedir

Sadece bir defaık ücret kesilecek ve bir daha sizden ücret alınmayacaktır. Fakat Apple kullanıcılarının kulağını açması gereken önemli bir kısmı daha söylememiz gerekir. O da Ayarlar mesajlar bölümünden ikide bir imessage aç kapa yaparsanız ücret kesintisinin sürekli olmasına neden olabilirsiniz. Bunun için buna mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Gel gelelim İmessage hangi cihazlarda sorunsuz şekilde kullanabileceğine dersek, mutlaka Apple cihazı olması gerekiyor.

Iphone, Mac, İpad, İpod gibi ürünleriniz varsa sizlerde ücretsiz bir şekilde uygulamadan yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Fakat imessage göndereceğiniz kişinin de mutlaka imessagesi aktif olması gerekir. Bu sayede ücretsiz bir şekilde mesaj yollayarak istediğiniz zamana kadar keyifli şekilde mesajlaşmanın güzelliğini yaşamaya başlayabilirsiniz. İmessage aktifleştirmek son derece basittir.

iMessage Nasıl Aktif Hale Getirilir?

İmessage nedir nasıl aktif hale getirilir diyenlere işlemlerin oldukça pratik olduğunu söylememiz gerekiyor. Mesajlaşmanın sorunsuz olarak sürdürülmesi adına imessage mesajlaşma sisteminin aktif edilmesi gerekiyor. Aktif edilme işlemini ise Ayarlar – mesajlar bölümü üzerinden en hızlı şekilde yapabilmeniz mümkündür.

İmessage bölümünün sağ tarafında yer alan butona tıklayarak butonun yeşil olmasını sağlamanız gerekiyor. Bu sayede imessage sisteminizi aktif etmiş oluyorsunuz. Bundan sonrasında ise mesajlaşmanız sırasında istemediğiniz herhangi bir engelin önünüze çıkmamasını sağlamış oluyorsunuz.

Fakat aynı işlemi karşınızda yer alan Apple kullanıcınızın da mutlaka yapması gerekiyor. Bu sayede mesaj kopma durumu söz konusu olmadan uzun süreli şekilde mesajlaşmalarınızı gerçekleştirmeye başlamış olacaksınız. İmessage için ekstra bir uygulama yüklemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken ise bu imessage sisteminin aktif hale gelmesini sağlamak olacaktır. Dediğimiz bu işlemi yaparsanız uygulamayı güvenli yoldan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer Apple kullanıcıysanız bundan böyle sizlerde Apple tarafından kullanıcılarına özel olarak verilen bu hizmetten yararlanmaya başlaqyabilirsiniz. İnternet bağlantınızın kopma durumu söz konusu olursa karşı tarafın nasıl haberdar olacağını öğrenmek isteyebilirsiniz. Eğer ki internet bağlantısıyla ilgili bir sıkıntı olur ve kopukluk yaşanırsa direk olarak mesajalşatığınız karşı tarafa bildiriliyor. Koptuğu mesaj yoluyla iletilmişoluyor. İmessage nedir ne değildir öğrendikten sonra mesajlaşmanın keyfini artık çıkarmaya başlayabilirsiniz.