iMessage Nedir
/ Yazan:Teknisyen / Genel / 0 Yorum

iMessage Nedir

İmessage nedir, Apple kullanıcıların yakından bildiği ücretsiz mesajlaşma sistemidir. İmessageyle birlikte Apple ürünleri arasında ücretsiz şekilde mesajlaşmanız mümkün hale dönüşüyor. Son derece keyif veren bir mesajlaşma sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Apple kullanıcıların genellikle çoğu bu sistemi kullanıyor. Bilmeyen çok fazla yok denebilir. Fakat hiç duymayan kesimlerinde olduğu söylenebilir. İmessage bilmeyen Apple kullanıcıları için geliştirilmiş olan bu mesajlaşma sistemi için şu şekilde belirtmemiz mümkün. SMS sisteminde nasıl bir mesajlaşma yapabilmek mümkünse aynı durumu imessage içinde söylememiz mümkündür.

Fakat bu tür mesajlaşma hizmetinden yararlanmanız adına mutlaka olması gereken ise internet olacaktır. İnternetiniz varsa ücretsiz şekilde Apple ürünleriyle mesajlaşma yoluna gidebilmeniz mümkün oluyor. İnternet bağlantısı olduktan sonra ise gönül rahatlığı ile mesajlaşma sisteminden faydalanmaya başlamış olacaksınız. Bu hizmetin ücretsiz olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. İmessage, Apple kullanıcıların severek kullanmış olduğu bir sistemdir. Eğer ki sizlerde bir Apple kullanıcıysanız bu hizmetten sorunsuzca yararlanmaya başlayabilirsiniz. İmessage nedir öğrendikten sonra cihazlarınızda aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.


iMessage Nedir? Ücret Ödüyor Muyuz?

Apple kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli konulardan birisi de bu uygulama için herhangi bir ücretin ödenip ödenmediği diyebiliriz. Fakat içinizi rahat tutabilirsiniz. Çünkü herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ücretsiz bir şekilde Apple kullanıcılarına sunulan bir hizmettir.

Sadece cihazınızın internete bağlantısı olması yeterli olacaktır. Fakat belirtmemiz gereken bir başka hususlar arasında ise bunu aktifleştirmeniz için yalnızca 40 kuruş gibi bir bedel ödeyebilirsiniz. Çünkü operatörünüz tarafından cep telefonunuza bir SMS geleceği için aktif etmek adına yalnızca 1 defalık olmak kaydıyla bu minimum ücreti ödemeniz yeterli olacaktır.

iMessage Nedir
iMessage Nedir

Sadece bir defaık ücret kesilecek ve bir daha sizden ücret alınmayacaktır. Fakat Apple kullanıcılarının kulağını açması gereken önemli bir kısmı daha söylememiz gerekir. O da Ayarlar mesajlar bölümünden ikide bir imessage aç kapa yaparsanız ücret kesintisinin sürekli olmasına neden olabilirsiniz. Bunun için buna mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Gel gelelim İmessage hangi cihazlarda sorunsuz şekilde kullanabileceğine dersek, mutlaka Apple cihazı olması gerekiyor.

Iphone, Mac, İpad, İpod gibi ürünleriniz varsa sizlerde ücretsiz bir şekilde uygulamadan yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Fakat imessage göndereceğiniz kişinin de mutlaka imessagesi aktif olması gerekir. Bu sayede ücretsiz bir şekilde mesaj yollayarak istediğiniz zamana kadar keyifli şekilde mesajlaşmanın güzelliğini yaşamaya başlayabilirsiniz. İmessage aktifleştirmek son derece basittir.

Cep Telefonu Tamirleri İçin Tıklayınız.

 

iPhone X Ekran Değişimi2.250,00 ₺
iPhone 8 Plus Ekran Cam Değişimi500,00 ₺
iPhone 8 Ekran Cam Değişimi400,00 ₺
iPhone 7 Plus Ekran Cam Değişimi350,00 ₺
iPhone 7 Ekran Cam Değişimi250,00 ₺
iPhone 6s Plus Ekran Cam Değişimi250,00 ₺
iPhone 6s Ekran Cam Değişimi180,00 ₺
iPhone 6 Plus Ekran Cam Değişimi200,00 ₺
iPhone 5s Ekran Cam Değişimi120,00 ₺
iPhone 5 Ekran Cam Değişimi120,00 ₺
iPhone 4 Ekran Cam Değişimi120,00 ₺
iPhone 6 Ekran Cam Değişimi150,00 ₺


iMessage Nasıl Aktif Hale Getirilir?

İmessage nedir nasıl aktif hale getirilir diyenlere işlemlerin oldukça pratik olduğunu söylememiz gerekiyor. Mesajlaşmanın sorunsuz olarak sürdürülmesi adına imessage mesajlaşma sisteminin aktif edilmesi gerekiyor. Aktif edilme işlemini ise Ayarlar – mesajlar bölümü üzerinden en hızlı şekilde yapabilmeniz mümkündür.

İmessage bölümünün sağ tarafında yer alan butona tıklayarak butonun yeşil olmasını sağlamanız gerekiyor. Bu sayede imessage sisteminizi aktif etmiş oluyorsunuz. Bundan sonrasında ise mesajlaşmanız sırasında istemediğiniz herhangi bir engelin önünüze çıkmamasını sağlamış oluyorsunuz.

Fakat aynı işlemi karşınızda yer alan Apple kullanıcınızın da mutlaka yapması gerekiyor. Bu sayede mesaj kopma durumu söz konusu olmadan uzun süreli şekilde mesajlaşmalarınızı gerçekleştirmeye başlamış olacaksınız. İmessage için ekstra bir uygulama yüklemenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken ise bu imessage sisteminin aktif hale gelmesini sağlamak olacaktır. Dediğimiz bu işlemi yaparsanız uygulamayı güvenli yoldan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer Apple kullanıcıysanız bundan böyle sizlerde Apple tarafından kullanıcılarına özel olarak verilen bu hizmetten yararlanmaya başlaqyabilirsiniz. İnternet bağlantınızın kopma durumu söz konusu olursa karşı tarafın nasıl haberdar olacağını öğrenmek isteyebilirsiniz. Eğer ki internet bağlantısıyla ilgili bir sıkıntı olur ve kopukluk yaşanırsa direk olarak mesajalşatığınız karşı tarafa bildiriliyor. Koptuğu mesaj yoluyla iletilmişoluyor. İmessage nedir ne değildir öğrendikten sonra mesajlaşmanın keyfini artık çıkarmaya başlayabilirsiniz.


Cep Hastanesi tanıtım videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 ya da MNG Kargo şubesine giderek 248789196 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Bilgilendirme Sayfası
Yazı Tarihi
İncelenen Sayfa
iMessage Nedir
Değerlendirme
51star1star1star1star1star

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir