Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İnstagram’a Yeni Bir Özellik Geliyor

İnstagram’a Yeni Bir Özellik Geliyor

İnstagram'A Yeni Bir Özellik Geliyor

İnstagram’a Yeni Bir Özellik Geliyor; İnstagram ekibi, uzun zamandan beri üstünde çalışmakta olduğu bir başka özelliği de ortaya koydu. Burada kronolojik mesajları göreceksiniz özelliğidir!

İnstagram’a Yeni Bir Özellik Geliyor; İnstagram, son dönemde ‘son mesajlar’ olarak adlandırılır ve bu da takip ettiğiniz kişilerin son mesajlarını incelemenizi sağlar. Bu özelliğin ne zaman kullanılabileceği henüz belli değil.

Instagram’a Yeni Özellik Geliyor

İnstagram’ın yayınların kronolojik olarak görüntüleneceği yeni bir özellik üstünde çalıştığını açıkladı. İnstagram’ın uygulamadaki yayınların kronolojik olarak görüntüleneceği yeni bir özellik üstünde çalışmakta olduğu belirtiliyor.

Test işlemi sırasında uygulamalardaki gizli özellikleri keşfetmekle ünlü olan Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong, İnstagram ekibinin üstünde çalışmakta olduğu yeni özelliği keşfetti. Wong’un Twitter hesabındaki ifadesine göre, İnstagram’da ‘son mesajlar’ olarak adlandırdığı şey üstünde çalışıyor. Wong ayrıca, özelliğin takipçileriyle nasıl çalışmakta olduğuna dair bir ekran görüntüsü paylaştı.

İnstagram’ın Dahili Portre Modunu Biliyor Musunuz

Popüler fotoğraf paylaşım platformu İnstagram nihayet Focus adlı bir özelliğe geldi. Bu özellik sayesinde, portre modu dahili platforma eklenmiştir. Bu yeni format sayesinde, ön kamera ile selfies çekerken veya arka kamera ile portre çekimlerinde, kamera direk olarak çerçeveye giren ve arka planı hafifçe bulanıklaştıran yüze odaklanır.

Başka bir deyişle, öncelikli olarak iPhone’larda ve diğer pek çok telefonda bulunan portre modu, instagram’a Dahili olarak eklenmiştir. Diğer tüm öykülerde olduğu gibi kamera formatları, filtreler, çıkartmalar ve metin odak modu ile çekilen fotoğraflara eklenebilir.

İnstagram'A Nasıl Bir Yenilik Geliyor
İnstagram’A Nasıl Bir Yenilik Geliyor

İnstagram’a Nasıl Bir Yenilik Geliyor

Dünyada 7’den 70’e kadar büyük ilgi çeken İnstagram uygulaması, başka bir yenilik katacak. Cep Hastanesi haberine göre, şirketin ürün müdürü Vishal Şah ile yapmış olduğu röportajdan sonra Buzzfeed, yayınını yaptığı haberlerde “takip” sekmesinin önümüzdeki hafta kaldırılacağını belirtti. Başka bir deyişle, sosyal ağ kullanıcıları artık merak ettikleri kişilerin neler olduğunu ve ne hakkında yorum yaptıklarını öğrenemeyecekler. İnstagram ayrıca söz etiketini başlattı. İnsanlar artık hikayeler formatında fotoğraf veya video çektikten sonra çıkartmalardan bir etiket seçebilir ve hikayelerinde başka bir hesap etiketleyebilir.

İlginizi Çekebilir: Şarjı Bitmeyen Honor Magic Watch 2

GIF Kullanımını İyice Artıracak Gibi Görünüyor

İnstagram her yeni güncellemeyle sürpriz özellikler sunmayı sürdürüyor. Bu sefer en son güncelleme GIF kullanımını artırıyor gibi görünüyor. İnstagram kullanıcıları, hikayelerinde GİF formatını kullanmak istediklerinde GİPHY üzerinden GİF çekebildiler. Arkadaşınız bir yazı yaptığında ve normal kelimelerle veya sabit bir görüntü ile cevap vermek için yeterli olmadığında kendi GİF’İNİZİ bir cevap olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Şimdi tek yapmanız gerekli olan uygulamanın en son güncellemesini indirmek.

İnstagram’a gelen yeni özellik bu noktada devreye giriyor ve kullanıcıların hikayelere cevap verirken GİF’İ Giphy aracılığı ile kullanmasını mümkün kılıyor. Giphy’nin büyük animasyon kütüphanesinde, arkadaşınıza vermek istediğiniz cevabı özetleyen uygun GIF’İ bulmak son derece kolaydır. En son güncellemeyi telefonunuza indirerek bu özelliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram'A Yeni Bir Özellik Geliyor

İnstagram’a Yeni Bir Özellik Geliyor

İnstagram ekibi, uzun zamandan beri üstünde çalışmakta olduğu bir başka özelliği de ortaya koydu. Burada kronolojik mesajları göreceksiniz özelliğidir! İnstagram, son dönemde ‘son mesajlar’ olarak adlandırılır ve bu da takip ettiğiniz kişilerin son mesajlarını incelemenizi sağlar. Bu özelliğin ne zaman kullanılabileceği henüz belli değil.

En popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu instagram, şimdi milyonlarca kullanıcıya sahip. İnstagram instagram uygulamasına 2016’dan beri giriş yaptığınızda, takip ettiğiniz kişilerin en son yayınlarını, İnstagram’ın kendi algoritmasının popüler içeriğini değil görüntüleyebilirsiniz. Bu durum yakında değişebilir.

2016 senesinde İnstagram ekibinin aldığı kararla akış sayfasını yeniledi. İnstgram’ın yeni algoritması, platforma yüklenen yeni içeriği değil, beğendiğiniz ve gördüğünüz içeriği görmenizi sağlamakta olan bir algoritmadır. Bu alan yeni bir bölüm ekleyerek kısa bir süre değişecektir. Jane Manchun Wong son mesajlar bölümünde yakında yeni bir bölüm olacağını açıkladı.

İnstagram ana sayfasından açılabilir bir ekran olarak görünecektir. İlk kez yayınlandığında bir açıklama göreceksiniz. Bu açıklamada, takip ettiğiniz kişiler yeni bir gönderi eklerken sizi görmek isteyip istemediğinize dair bir soru göreceksiniz. Kabul ederseniz, kullanıcının en son gönderilerine erişmek için yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır
İnstagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Instagram yeni özellik engelleme , Instagram yeni güncelleme 2021 ,Instagram yeni ENGELLEME özelliği , Instagram yeni özellik mesaj , İnstagram yeni özellik engel , Instagram yeni özellik 2021 , İnstagram yeni özellik nasıl Kullanılır , Instagram yeni özellik Mayıs 2021.