Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iOS 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı

iOS 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı

Ios 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı

iOS 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı; Apple Mart lansmanı ile hala gündemde iken, dün iOS 14 güncellemesini alacak modeller sızdırıldı. Bugün, yeni güncelleme haberleri geldi. Apple iOS 13.3.1 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile beraber gelen düzeltmeler ve yenilikler açıklandı.

iOS 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı; Apple bugün iOS 13.3.1 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme iki önemli düzeltmeyi içeriyor.

iOS 13.3.1 Güncellemesi Yayınlandı! Ne Değişiyor

Apple, dün akşam kullanıcılarına yeni iOS ve iPadOS sessiz güncellemesini sundu. Peki iOS 13.3.1 güncellemesi ile iPhone’larda ne değişecek?
Apple, iOS 13.3.1 güncellemesini kullanıcılarına yayınladı. Yeni güncelleme, kullanıcılara yeni bir özellik sunmak yerine bir dizi iyileştirme sağlamak amacıyla piyasaya sürüldü.

Örneğin, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcılarına bu güncellemeyle ultra geniş bant’ı kapatma seçeneği sunulur. Bu özelliğin kullanımının kullanıcı girişimine bırakılmasının tek sebebi, iPhone 11 modellerinin kullanıcı izni olmadan konum hizmetlerine erişmesiyle beraber gelen iddia edilen gizlilik ihlali iddialarıdır.

Apple Cihazlar için iOS 13.3.1 Güncellemesi Yayınlandı

Bir süredir gündemde olan iOS 13 sürümü 10th güncellemesini aldı. Yeni sürüm iOS 13.3.1 olarak piyasaya sürüldü ve macOS 10.15.3, watchOS altıncı1.2 ve tvOS 13.3.1 ile beraber geldi. Neredeyse bir buçuk ay boyunca beta testinde bulunan güncellemeyle pek çok sorunun düzeltilmesi bekleniyor.

Yeni güncelleme ile;

 • Telefon şifresini girmeden bir kişinin cihaza kaydedilmesine izin veren güncelleme açığı düzeltildi.
 • U1 Ultra Geniş Bant yongasıyla konum hizmetlerinin kullanımını denetlemek için yeni bir ayar sekmesi eklendi
 • iPhone 11 veya iPhone 11 Pro’da çekilen bir Deep Fusion fotoğrafını düzenlemeden önce anlık bir gecikmeye sebep olan sorunlar giderildi.
 • “Uzak Görüntüleri Yükle” ayarı devre dışı bırakılsa bile, mail yolu ile alakalı uzak görüntülerin yüklenmesine neden olabilecek bir sorunu çözer
 • FaceTime‘ın geniş kamera yerine arkaya bakan Ultra Geniş Kamerayı kullanıma açtığı sorun giderildi
 • Kablosuz bağlantı üzerinden anında iletme bildirimlerinin gönderilememesi sorunu çözüldü
 • Belirli araçlarda telefon görüşmesi yaparken sesin bozulmasına neden olabilecek tüm CarPlay problemleri giderildi
 • Her zamanki gibi, güncelleme ile beraber gelen bir dizi güvenlik düzeltmesi de bulunuyor.

Ios 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı

Dikkat Çeken Düzeltmeler

Apple bugün iOS 13.3.1 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme iki önemli düzeltmeleri içerir. Öncelikle, insanların ekran zaman şifresini girmeden eklenmesini sağlamakta olan iletişim sınırlarında bir sorunu giderir. Böylece, genç iPhone kullanıcılarının ekran zaman şifresini girmeden bireyleri eklemelerine izin veren açılır.

Ebeveynler rahat bir nefes alacak. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için, U1 Ultra geniş bant yongası tarafından konum hizmetlerinin kullanımını kontrol etmek için bir ayar eklenir. Geçen ay, güvenlik uzmanı Brian Krebs, şirketin en yeni telefonları konum izleme ayarlarından kapatılmış olsa bile konum verileri taleplerinin talep edildiğini öne sürdü.

İlginizi Çekebilir: AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir

Apple, Son Güncellemesi İle Yeni Özellik Getirmek Yerine Hataları Düzeltiyor

İletişim sınırları özelliği, çocukların rehberde kayıtlı olmayan bireyleri aramalarını engelledi. Ancak, iPhone’daki kişiler listesi iCloud ile senkronize olmadığında bu özelliğin devre dışı bırakıldığı keşfedildi. Apple, U1 ultra geniş bant çipinin konum hatasını ve yeni güncelleme iOS ve iPadOS 13.3.1 ile iletişim sınırları özelliğinin kişiler hatasını düzeltti.

Bu hataları çözümlemeye ilave olarak, bir 13.3.1 güncelleştirmesi, fotoğrafların postaya yüklenmesini engelleyebilecek bir e-posta hatasıyla sonuçlandı ve bildirimlerin gelmesini engelleyen bir hata oluştu. İOS 13.3.1 güncellemesi, daha önce izlenen içeriği izlemek için TV uygulamasına “Replay” düğmesini eklerken bazı hataların çözülmesine izin verir.

Ios 13.3.1 Güncellemesi Bugün Yayınlandı

Güncelleme Alan Cihazlar

İOS 13.3.1 güncellemesi iPhone ve iPod modelleri için Piyasaya sürülürken, iPadOs 13.3.1 güncellemesi iPad için piyasaya sürüldü. Ayrıca iOS 12.4.5 işletim sistemine güncellenmemiş eski cihazlar için iOS 13’i de piyasaya sürdü. Güncellemeyi alan cihazların listesi:

iOS 13.3.1 Güncellemesi Alan iPhone Modelleri

iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro
iPhone 11
iPhone XS Max
iPhone XS
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7 Plus
iPhone 7
iPhone 6S Plus
iPhone 6S
iPhone SE
iPod Touch (7.nesil)

iOS 13.3.1 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Güncellemenin iki basit yolu vardır. Öncelikle, telefonunuzun ayarlar bölümünde Genel> Yazılım Güncelleme seçeneğine giderseniz ve burda indir düğmesine tıklarsanız, güncelleme indirilir ve yükleme başlar. Başka bir yöntem, telefonunuzu bilgisayara ve itunes’a bağlamak ve ayarlar bölümündeki güncellemeleri kontrol etmek ve yeni güncellemeyi yüklemektir.