Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iOS 15 Yenilikçi Özellikler

iOS 15 Yenilikçi Özellikler

Ios 15 Yenilikçi Özellikler

iOS 15 Yenilikçi Özellikler; iOS 15, iPhone ile bağlantı kurmanıza, odaklanmanıza, keşfetmenize ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olan yepyeni ve harika özellikler sunar. Etkinlikle birlikte karşımıza çıkması beklenen tasarım açısından pek değişmeyen iOS 15, özellikle FaceTime için önemli yenilikler sunuyor.

FaceTime Yeni Özellikler Neler?

 • Uzamsal Ses

Bu özellik konuşmaların yüz yüzeymiş gibi doğal bir şekilde akması için bir ses alanı oluşturur. Arkadaşlarınızın sesleri, konuşma sırasında ekranda bulundukları yerden geliyormuş gibi dağıtılır.

 • Portre Modu

Kamera uygulamasında çektiğiniz portrelerden ilham alan FaceTime Portre Modu, arka planı yumuşatarak öne çıkmanızı sağlar.

 • Ses İzolasyon Modu

Bu mikrofon modu, ortam gürültüsünü algılamak ve engellemek ve sesinizi öne çıkarmak için yapay öğrenmeyi kullanır. Böylece dışarıdaki yaprak üfleme makinesi veya yan odadaki havlayan köpeğiniz konuşmanızı bölmez.

 • Geniş Spektrum Modu

Bu mod, konuşmanızdaki tüm sesleri duymanızı sağlar. Bu, müzik dersi aldığınızda veya etrafınızda olup biteni dinlemek istediğinizde ideal bir özelliktir.

 • Izgara Görünümü

Grubunuzdaki kişileri FaceTime konuşmalarını eşit büyüklükte kutularda görmenizi sağlayan bu özellik, kimin konuştuğunu kolayca anlayabilmeniz için konuşan kişiyi öne çıkarır. Izgara görünümünde, aynı anda altı kişiye kadar görebilirsiniz.

 • Takvim entegrasyonu

Takvimde etkinlikler oluştururken, herkesin tam olarak nerede ve ne zaman buluşacağını bilmesi için bir FaceTime araması için bir web bağlantısı da oluşturabilirsiniz.

 • SharePlay İle Ekranınızı Paylaşın

Web sayfalarını, uygulamaları ve daha fazlasını FaceTime görüşmelerinize taşımak için ekranınızı paylaşın.

 • SharePlay İle Çoklu Cihaz Desteği

Apple TV’nizde video izlerken veya iPhone’unuzda müzik dinlerken iPad’inizde FaceTime araması yapın.

İlginizi Çekebilir: Android 12 Güncellemesi Alacak Telefonlar Listesi

Mesajlar Yeni Özellikler Ne Sunuyor?

 • Sizinle Paylaşılanlar

Mesaj yoluyla size gönderilen içerik, içeriğin paylaşıldığı uygulamanın Sizinle Paylaşılanlar bölümünde otomatik olarak görüntülenir. Böylece bu içeriğin keyfini istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Sizinle Paylaşılanlar bölümü Fotoğraflar, Safari, Apple Music, Apple Podcast’ler ve Apple TV uygulamalarında bulunur.

 • Sizinle Paylaşılanlar: Apple TV uygulaması

Mesajlar üzerinden gönderilen filmler ve diziler, Apple TV’deki Şimdi İzle uygulamasının yeni Sizinle Paylaşılanlar bölümünde otomatik olarak gösterilir.

Memoji Yeni Özelliklerde Ne Var?

 • Kıyafetler

iOS 15 Yenilikçi Özellikler; Tarzınızı, modunuzu veya sezonunuzu yansıtmak için Memoji’nizi 40’tan fazla kıyafet seçeneği ile özelleştirebilir ve üç farklı renk seçebilirsiniz. Vücudunuzun üst kısmını içerecek şekilde vücut dilinizi yansıtan Memoji çıkartmaları ile tarzınızı gösterebilirsiniz.

 • Yeni Memoji Çıkartmaları

Shaka işareti, dalga hareketi ve bir aydınlanma anı gibi 9 yeni Memoji çıkartması gönderebilirsiniz.

 • Yeni Gözlük

Memoji’nizi üç yeni seçenekten biri olan kalp, yıldız ve retro ile özelleştirebilirsiniz. Gözlük çerçevenizin ve gözlüğünüzün rengini de seçebilirsiniz.

Bildirimler Yeni Özellikler Ne İçeriyor?

 • Bildirimlerin Yeni Görünümü

Tamamen yeni bir görünüme sahip bildirimler, artık insanlara daha büyük simgelerle fotoğraflar ve uygulamalar gösteriyor.

 • Önerileri Sessize Al

Bir sohbet çok aktifse ancak ilgilenmiyorsanız, sohbeti sessize almanız için bir öneri alırsınız.

Harita Yeni Özelliklerine Göz Atalım

 • Etkileşimli Dünya

iOS 15 Yenilikçi Özellikler; Sıradağlar, çöller, ormanlar, okyanuslar ve diğer yeryüzü şekilleri hakkında çok daha fazla ayrıntı içeren zengin ve etkileşimli üç boyutlu Dünya görünümüyle gezegenimizin doğal güzelliğini keşfedin.

 • Yürüyüş İçin Daha Ayrıntılı Talimatlar

Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle gösterilen adım adım yol tarifleriyle hedefinize kolayca ulaşın.

 • Yakın Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu taşımayı sık kullananlar artık kendilerine yakın yerlerden hareket eden tüm araçlara tek tuşla ulaşabiliyor. Hatta en sevdiği satırları her zaman en üstte görünecek şekilde sabitleyebilir, böylece yaklaştıklarında onları görebilir.

 • Gelişmiş Arama

Restoran gibi yerleri aradığınızda, arama sonuçlarınızı mutfak türüne veya ayrıştırılmış paket servisine göre filtreleyebilirsiniz. Ya da sadece o an açık olan yerleri görmeyi tercih edebilirsiniz. Harita uygulaması, arama yaparken haritayı hareket ettirdiğinizde arama sonuçlarınızı otomatik olarak günceller.

Safari Yeni Özelliklerine Bakıyoruz

 • Basitleştirilmiş Sekme Çubuğu

Basitleştirilmiş sekme çubuğu sayfada daha az yer kaplar ve daha kolay erişim için sayfanın alt kenarının biraz üzerinde durur. Sayfayı kaydırırken kafa karışıklığı yaratmamak için tek dokunuşla kaybolur ve yeniden görünür.

 • Kişiselleştirilmiş Başlangıç ​​Sayfası

Yeni Başlangıç ​​Sayfasını istediğiniz gibi kişiselleştirin. Bir arka plan resmi ayarlayın ve gizlilik raporu, Siri önerileri ve sizinle paylaşılanlar gibi görüntülemek istediğiniz yeni bölümleri ekleyin. Özelleştirmeler cihazlar arasında senkronize edildiğinden, her yerde aynı Safari görünümüne sahip olabilirsiniz.

 • HTTPS Yükseltmesi

Safari, HTTPS desteklediği bilinen siteleri güvenli olmayan HTTP HTTPS otomatik olarak yükseltir.

 

Download 2

Fotoğraflar Yeni Özelliklerine Bakalım

 • Anılar Yepyeni Bir Görünüm

Anılar artık akıllı ve uyarlanabilir başlıklara sahip animasyonlu kartlar, yeni animasyonlar ve geçiş stilleri, sinematik bir his için çoklu görsel kolajlar gibi özellikler de dahil olmak üzere tamamen yeni bir görünüme sahip.

 • Daha Az Öneri

Öne Çıkan Fotoğraflar, Fotoğraflar araç seti, anılar veya Arşiv sekmesindeki belirli bir yer, tarih, tatil veya kişi gibi vurgulanan fotoğraflarda daha az bilgi görmeyi tercih ediyorsanız, bunu öğrenmek için Fotoğraflar uygulamasının daha az özellikli düğmesine dokunun.

Sağlık Yeni Özelliklerini İnceleyelim

 • Sağlık Verilerinizi Başkalarıyla Paylaşın

Sağlık verilerinizi sizin için önemli olan ve sizi önemseyen kişilerle paylaşabilirsiniz. Kalp sağlığı, aktivite, hayati veriler, Tıbbi Kimlik, döngü takibi ve daha fazlası dahil olmak üzere hangi verilerin ve trendlerin paylaşılacağını seçebilirsiniz.

 • Trendler

Sağlık uygulamasındaki eğilimlerin analizi, belirli bir sağlık ölçümünün nasıl ilerlediğini ve zaman içindeki artış veya azalma durumunu bir bakışta görmenizi sağlar. Sağlık verilerinizde yeni bir eğilim tespit edildiğinde bildirim almayı da seçebilirsiniz.

 • Yürüyüş Dengesi

iPhone Yürüyüş terazisi, düşme riskiniz hakkında size bilgi verebilen, türünün ilk örneği bir Sağlık Ölçümüdür. Bu özellik, dengenizi, gücünüzü ve nasıl yürüdüğünüzü değerlendiren özel algoritmalar kullanır. Yürüme bakiyeniz düşük veya çok düşük olduğunda bildirim almayı seçebilirsiniz. Ayrıca özel hazırlanmış egzersizler ile yürüme dengenizi nasıl geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Yeni Özelliklerine Değinelim

 • Uygulama Gizlilik Raporu

Ayarlardaki bir bölümde, uygulamaların son 7 gün içinde Konum, Fotoğraflar, Kamera, Mikrofon ve kişilerinize ne sıklıkla eriştiğini görebilirsiniz. Burada ayrıca hangi uygulamaların diğer etki alanlarına bağlandığını ve son zamanlarda ne kadarını yaptıklarını da gösteriyoruz. Uygulamanın gizlilik etiketini çok iyi tamamlayan bu özellik sayesinde, uygulamanın gizliliğinizi nasıl ele aldığından emin olabilirsiniz.

 • Mevcut Konumunuzu Paylaşın

Geliştiriciler, uygulamalarına özelleştirilebilir bir düğme ekleyerek mevcut konumunuzu paylaşmanıza olanak tanır. Bu özellik sayesinde geliştiriciler, konumunuzu yalnızca bir kez paylaşmanıza yardımcı olabilir, böylece ilgili oturumdan sonra erişime kapatılır.

Siri Yeni Özelliklerini İnceliyoruz

 • Cihaz Kişiselleştirme

Siz aygıtınızı kullandıkça Siri’nin konuşma algısı ve anlama becerileri gelişir. Siri, en çok etkileşimde bulunduğunuz kişileri, yazdığınız yeni kelimeleri ve ilgilendiğiniz konuları öğrenir. Ve tüm bunları gizliliğinizi korumak için cihazınızda yapar.

 • Paylaşma

Fotoğraflar, web sayfaları, Apple Music ve Apple Podcasts içeriği ve Harita konumları gibi ekrandaki birçok öğeyi paylaşabilirsiniz. Örneğin, “Bunu Ece’ye gönder” diyorsunuz ve Siri gönderiyor. İstediğiniz öğe ekranda paylaşılamıyorsa, Siri bunun yerine ekran görüntüsü göndermeyi teklif ediyor.