Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İOS 15.2 Beta 2 ile Gelen Yeni Özellikler

İOS 15.2 Beta 2 ile Gelen Yeni Özellikler

İos 15.2 Beta 2 Ile Gelen Yeni Özellikler

İOS 15.2 Beta 2 ile Gelen Yeni Özellikler; Geçtiğimiz Eylül ayında yeni iPhone 13 serisini tanıtan Apple, hemen ardından İOS 15 işletim sistemini piyasaya sürdü. Şirketin uzun süredir üzerinde çalıştığı bu yeni sürüm, iPhone’lara birçok yeni özellik getirse de şirket, geliştirmeler yapmaya devam ediyor.

Kısa bir süre önce iOS 15.2 beta 1’i yayınlayan şirket, şimdi de ikinci beta sürecini başlattı. Apple ürünlerine yeni özellikler getiren bu sürüm, bugün farklı isimlerle iPhone, iPad, Apple TV ve Apple Watch kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

İOS 15.2 Beta 2 Güncellemesi CSAM Özelliği

İOS 15.2 Beta 2 ile Gelen Yeni Özellikler; Yayınlanan betadaki en dikkat çekici yeniliklerden biri iletişim güvenliğiydi. Özellikle çocukları korumaya yönelik bu özellik, çocuğun uygunsuz görüntülerle karşılaşmasını önlemeyi amaçlıyor. Şirket, iMessage aracılığıyla alınan fotoğrafı önceden analiz ederek, uygunsuzluk içeriyorsa ebeveyne bildirimde bulunuyor. Bu sayede internette çocuk istismarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Ios 152 2 Beta Csam

 

İOS 15.2 beta 2 ile gelen bir diğer özellik ise CSAM. Benzer şekilde çocukları korumayı hedefleyen bu özellik, iCloud fotoğraflarını doğrudan tarar. Buradaki görüntüleri Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar veritabanıyla karşılaştıran CSAM, bir eşleşme bulur bulmaz ebeveynleri alarma geçiriyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 15.1 Güncellemesi Yeni Özellikler

İOS Son Güncellemenin Yeni Özellikleri

İOS 15.2 Beta 2 ile Gelen Yeni Özellikler; Bunlara ek olarak İOS 15.2 beta 2 güncellemesi, bildirimler içerisinde bir takım düzenlemeler de içeriyor. Apple, bu güncellemeyle birlikte bildirim özetini yeniden tasarladı. Ayrıca gizlilik tarafında da önemli bir iyileştirme yapıldı.

İOS 15.2’nin ikinci beta sürümüyle birlikte tam ‘Uygulama Gizlilik Raporu’ ayarlara eklendi. Kullanıcılar artık üçüncü taraf uygulamalar ve hatta Apple uygulamaları da dahil olmak üzere uygulamaların eriştiği tüm verileri görebilecek.

Apple Yeni Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Aynı zamanda Apple beta üyesiyseniz kablosuz ayarlarından yeni güncellemeyi cihazlarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca fark ettiğiniz başka bir özellik varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İOS 15.2 beta 2’nin yeni sürümü, Ayarlar uygulamasındaki güncelleme ile geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Her zamanki gibi güncelleme cihazlarda hemen görünmeyebilir, ancak zamanla geniş bir sürümde kullanıma sunulacaktır. İOS 15.2 beta 2, yapı numarası olarak 19C5036e ile geliyor.

Son Güncelleme Dışında Neler Gelecek?

Apple ayrıca geliştiricilere İPadOS 15.2 beta 2’yi yayınlayacak ve aynı zamanda watchOS 8.3 ve tvOS 15.2 için yeni betalar sunacak. İOS 15.2, iPhone ve iPad kullanıcıları için birkaç önemli değişiklik getiriyor. En önemlisi, Ayarlar uygulamasına tam “Uygulama Gizlilik Raporu” özelliğinin eklenmesi. Bununla birlikte, kullanıcılar artık üçüncü taraf uygulamalar ve Apple uygulamaları dahil olmak üzere uygulamalar tarafından erişilen verileri görebilir.

iPhone Güncellenmiyor Ne Yapmalıyım?

Belirgin bir çözüm olsa da, iPhone’u yeniden başlatmak güncelleme sorununu çözebilir. Bunu yapmak için, “gücü kapatmak için kaydırın” kaydırıcısı görünene kadar iPhone güç düğmesini basılı tutun.

Parmağınızı kullanarak kaydırıcıyı soldan sağa kaydırın, iPhone’un kapanması için birkaç saniye bekleyin ve ardından güç düğmesine basarak telefonu açın.

Yeteri Kadar Depolamanız Olduğundan Emin Olun

  • Güncelleme için iPhone’da yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. Bir iOS Güncellemesi için genellikle 750-800 megabayt boş alan gerekir. (1 gigabaytta 1024 megabayt olduğu göz önüne alındığında bunun çok büyük bir alan olmadığını görebiliriz.) Telefonunuzda ne kadar alan olduğunu görmek için bunu yapabilirsiniz:
  • iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
  • Aşağı kaydırın ve iPhone depolama seçeneğine tıklayın.
  • Ekranın üst kısmında iPhone’da ne kadar depolama alanı kaldığını görebilirsiniz. 1 GB’den fazla alan varsa, iPhone’u güncellemek için yeterli alanınız vardır.

iTunes da Olmuyorsa Ayarlar Uygulamasını Kullanın

  • iOS cihazını güncellemenin iki yolu vardır: iTunes’u kullanmak veya ayarlar uygulamasını kullanmak. iPhone’unuzu güncellemek için iTunes’u kullanırken bir hata alıyorsanız, Ayarlar uygulamasını deneyin. Ayarlar uygulaması çalışmıyorsa iTunes’u kullanmayı deneyin. Size her ikisini de nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Güncelleme işlemine başlamadan önce iPhone’unuzu iTunes veya iCloud’a yedeklemenizi öneririz.

Yazılım ve Güncelleme Sorunlarınız İçin Bizi Tercih Edin

Tüm marka ve model telefonların arıza ve sorunlarının giderilmesinde başarılı bir ekip olarak sizlere hizmet veren bir teknik servis olarak; Ayrıca yaşamış olduğunuz iphone güncelleme sorunu ile ilgili sorunlarda da her zaman yanınızda yer alarak sizlere yardımcı olacağız. Bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz kargo ile gönderim yapabilir 2 ila 3 gün içerisinde telefonunuzu alabilirsiniz