Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iOS 8 Tasarım Yenilikleri Ve Özellikleri

iOS 8 Tasarım Yenilikleri Ve Özellikleri

Ios 8 Tasarım Yenilikleri Ve Özellikleri

Sonbahar da piyasaya çıkması beklenen iOS ile bir çok yeniliğin beraberinde geleceğini zaten biliyorduk. Şimdi ios 8 ile beraber gelecek yeniliklerin arasında olan tasarım kısmını detaylı bir şekilde inceledik ve sizlere paylaşalım dedik. Bakalım iOS 8 geldikten sonra ne gibi tasarım değişiklikleri ne gibi yenilikler ve özellikler olacak.

iOS 8 Tasarım Yenilikleri ve Özellikleri

Apple ios 7’den feyz alarak yenilikler le dolu bir iOS 8 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. iOS7’de tasarım olarak gördükleri eksiklikleri ios 8’de kapatmayı düşünüyor.

Ios 8 Günceleme

iOS 8 ile Bildirimlere Anında Cevap Verebileceksiniz

ios 8 ile bildirimlere anında cevap verebileceksiniz. Mesela kısa mesaj yazarken, bir mail geldi. O kısa mesajı kapatmadan anında gelen maile cevap verebileceksiniz. Sadece bununla da sınırlı değil. Mesajlar, e-postalar, takvim davetleri, anımsatıcılar, facebook, twitter, oyun, uygulama gibi o an ne ile uğraşıyorsanız, uğraştığınız işi bırakmadan hızlı ve kolay bir şekilde cevap verebileceksiniz.

İşte o özelliklerden bazıları;

  • Gelen mesajı uygulamadan çıkmadan hızla yanıtlayın.
  • Davetleri hızla kabul edin veya reddedin.
  • E-postalarınıza bulunduğunuz ekrandan ayrılmadan cevap verebilirsiniz.
  • Anımsatıcılarınızı tamamlandı olarak işaretleyin ve yaptığınız işe geri dönün.
  • Üçüncü taraf bildirimlerine anında yanıt verin.

Ios 8 Tasarim Cep Hastanesi

Favori ve Son Aranan Kişilere Anında Ulaşabilme Özelliği

Bildiğiniz gibi cihazlarımızda Home tuşuna iki kere ardı ardına basarak uygulamaları tamamen kapatabiliyorduk.

iOS 8 ile gelecek olan yeni tasarım özelliği sayesinde son aradığımız kişiler ve favori listemizde olan kişilere hemen ulaşabileceğiz.

Home tuşuna iki kere bastığınızda ekranlar küçülecek ve

üst tarafta son aradığınız kişiler favori listeniz gözükecek hemde resimli olarak böylece arayacağınız kişilere çok rahat bir şekilde uygulamanızı kapatmadan ulaşabileceksiniz.

Aynı zamanda sadece ekranda ki kişilerle sınırlı değil. Bu gözüken resimler sağa sola kaydırarak diğer listelerinize de geçebileceksiniz.

Bu kişileri arama, mesaj gönderme veya facetime görüşmesi yapabilmeniz için resmin üzerine 1 defa dokunmanız yeterli olacaktır.

Ios 8 Onmli Ksi

iOS 8 ile Maillere Gelen Yenilik ve Özellikler

iOS 8 ile maillere gelen mükemmel özelliklerden bir tanesi de flag özelliği olacak. Okuduğunuz maili eğer önemli buluyorsanız maili sola doğru kaydırarag flag ile işaretleyip, daha sonra size hatırlatılması için işaretleyebileceksiniz.

Aynı zamanda okunmamış mailleri Mark as Unread özelliği ile kolayca işaretleyebileceksiniz.

Ios 8 Yeni Gunceleme

ios 8 ile Safari’de yenilikler

Aslında bu yenilik iPad’lere geldi. Artık safari’de açtığınız bütün sayfaları bir arada görebileceksiniz. iPhone’da alışık olduğumuz sekmeler artık iPad’ler de de olacak. Ayrıca yer imlerini ve aynı sitedeki sekmeleri birlikte gruplandırabileceksiniz. Böylece tüm aygıtlarınızda aynı harika deneyimi yaşayabileceksiniz.

Ayrıca siteleri favorilerime kaydetmek daha kolay olacak. Tek tık ile favorilerime kaydedebilecek ve istediğiniz an tek tık ile ulaşabileceksiniz.

Iso 8 Safari Favari