Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iOS 9 Güncellemelerine Appledan Güzel Çözüm

iOS 9 Güncellemelerine Appledan Güzel Çözüm

Ios 9 Güncellemelerine Appledan Güzel Çözüm

iOS 9 Güncellemelerine Appledan Güzel Çözüm; Apple, tam sürümünü yakın zamanda kullanıcılarına sunmayı planladığı iOS 9 işletim sisteminde oluşabilecek depolama sorunlarının önüne geçmek için farklı bir yol izliyor.

iOS 9 ile Gelen Yeni Özellikler

Siri için daha fazla bilgi: Hatırlatma özelliği sayesinde, kullanıcıların unutmak istemedikleri olaylar Siri’ye anlatılacak ve Siri onlara hatırlatacak. Yeni Siri ayrıca kullanıcılara tavsiyelerde bulunacak.

iOS 9 Nasıl Kurulur?

Bu güncelleme iPhone, iPad ve iPod modellerini kapsar. İOS 9’u destekleyen Apple cihazınıza kurmak için yapmanız gerekenler oldukça kolay. Telefonunuzda iOS 9 güncellemesini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinden görüntüleyebilirsiniz. Şartları kabul ettikten sonra iOS 9 cihazınıza indirilecek ve kurulacaktır.

İlginizi Çekebilir: iOS 9 Yayınlandı

Yeni iOS 9 Güncellemesini Hangi Cihazlar Alabilecek?

Apple, bu sefer alışılmadık bir tepkiyle iOS 8 için alt modelleri dışlamadı. iPhone 4S ve iPad 2 gibi iOS 8’i destekleyen en alt seviye modeller de iOS 9’a geçebilecek. iOS 8’den pek memnun olmayan bu cihazların ne kadar memnun kalacağı bilinmiyor. iOS 9. ile ancak iOS güncellemesi için sadece 1.8 GB boş alanın yeterli olacağını da ekleyelim. Çünkü bu iOS 8 için gereken bellek alanı 4.6 GB idi.

iOS 9 Güncellemesi Depolama Sorunu

iOS 9 Güncellemelerine Appledan Güzel Çözüm; Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’ın özellikle iOS 8 ile getirdiği 4 GB boş depolama alanı gereksinimi, kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde eleştirildi. Öyle ki eski iPhone modellerinden 8GB versiyonuna veya yeni modellerden 16GB versiyonuna sahip olan kullanıcılar, diğer uygulamalarının kapladığı yerlerle ilgili sıkıntılarını sıklıkla dile getirmişlerdir.

Yeni Güncelleme Depolama Sorunu Çözümü

Apple, WWDC 2015’te duyurduğu ve boş alan gereksinimini 1,3 GB’a düşüren iOS 9 sürümü ile kullanıcılarının aldığı bu eleştirileri dikkate almış olacak. Ancak henüz yeterli depolama alanına sahip olmayan kullanıcılar için yeni beta ile farklı bir yaklaşım geldi.

Apple’ın iOS 9 işletim sisteminde, getirdiği yeni özellik ile sistem güncellemesi yapılmadan önce sorun yaratabilecek bir depolama alanı mevcutsa, cihazdaki diğer uygulamaları geçici olarak kaldıracaktır. Güncellemeden sonra bu uygulamaları kayıpsız olarak tekrar kuracaktır.

Bu şekilde Apple, sistem güncellemesi söz konusu olduğunda kullanıcıların depolama sorunları yaşama olasılığını en aza indirmeyi hedeflemiştir. Etkili bir uygulama olarak hizmet edecek gibi görünüyor.