Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iOS ve Android İçin Hız Testi

iOS ve Android İçin Hız Testi

Ios Ve Android İçin Hız Testi

iOS ve Android İçin Hız Testi, telefonunuzun ne kadar hızlı olduğunu anlamanın en kolay yolu onu kullanmak, çeşitli uygulamaları ve oyunları denemektir. Sayısal değerlere göre ne kadar güçlü olduğunu görmek ve diğer cep telefonları ile karşılaştırmak isterseniz ne olur ? Bu durumda, hız testlerine başvurmanız gerekir.

iOS ve Android İçin Hız Testi, hız testi uygulamaları, yalnızca belirli alanlarda telefonunuzun performansını test etmekle kalmaz, aynı zamanda grafik arayüzlü diğer ceplerle karşılaştırmanıza izin verir. Hız testlerinin işlem gücü, 3D performans gibi farklı alanlara yoğunlaştığını hatırlattıktan sonra, sizi 5 Android ve iOS hız testi uygulamasını tanıtmak istiyoruz.

Vellamo

Cep telefonu veya tablet işlemcileri üreten Qualcomm tarafından geliştirilen Vellamo, çeşitli işlemci hız testleri, HTML5 hız testi ve video akışı testlerine sahiptir. Testlerin bitmesi biraz zaman alabilir, ancak bittiğinde puanınızı diğer android cihazlarla karşılaştırabilirsiniz.

AnTuTu

Android cihazların hızını ölçmek için sıklıkla kullanılan AnTuTu, 3D grafiklerden işlemciye kadar kapsamlı testler sunuyor.

 Ios Ve Android İçin Hız Testi

Uygulama, cihazınızı test ettikten sonra size toplam puan verir. Böylece telefonunuzu diğer android cihazlar ile karşılaştırabilirsiniz.

Geekbench 2

Geekbench 2, cihazları iOS ve Android ile karşılaştırmanıza olanak tanır. Google Play ve Apple iTunes App Store’dan indirilebilen uygulama yalnızca işlemci ve belleğe yüklenir ve testlerin sonunda karşılaştırmalar yapmanıza izin verecek bir puan gösterir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11 Serisi Format Atma

SunSpider

SunSpider, Apple, Android ve diğer platformlarda çalışan web tabanlı bir hız testidir. Web sitelerinde yaygın olarak kullanılan JavaScript’in performansını test eden SunSpider, web tarayıcınızda bir dizi test yaptıktan sonra milisaniye cinsinden bir sonuç gösterir. Bu, sonuç ne kadar küçük olursa, cihazınızın JavaScript performansının o kadar iyi olduğu anlamına gelir.

GLBenchmark

Cihazınızın 3D performansını ölçen Glbenchmark, oyun performansınızı diğer telefon ve tabletlerle karşılaştırmanıza olanak tanır. Glbenchmark’ı çalıştırırken farklı cihazların farklı çözünürlükleri olduğunu unutmayın, böylece daha yüksek çözünürlüklerde daha düşük puanlar alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ios hız testi , ios vs android speed test , iphone hız testi nasıl yapılır.