Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPad Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

iPad Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

Ipad Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

iPad Aşırı Isınma Sorunu Çözümü; iPad aşırı ısınma sorunu için alınabilecek birçok yararlı önlem vardır. iPad markalı tabletlerin zaman zaman aşırı ısındığı gözlemlendi. Bu durumun aslında bazı teknik sorunların habercisi olduğu bilinmelidir. Sizler de Cep Hastanesi teknik servisimizin iPad aşırı ısınma sorunu için sunduğu çözümlere de göz atabilirsiniz. Bu sayede iPad marka tabletinizin ömrünü de uzatmış olursunuz.

iPad Aşırı Isınıyorsa Ne Yapılmalı?

iPad Aşırı Isınma Sorunu Çözümü;  Sıkça karşılaşılan aşırı ısınma sorununu iPad kullanıcıları da yaşıyor. Cihazda uzun süre oyun oynanması, arka planda uygulamaların açık olması veya eskimiş bir batarya iPad’ in aşırı ısınmasına sebep olabilir. Aşağıda iPad cihazlarınızı aşırı ısınma sorunundan kurtarma yolları ve doğru kullanım tavsiyelerini görebilirsiniz.

iPad Aşırı Isınma Sorunu Yazılımsal Çözümler

Siz de tabletlerinde aşırı ısınma sorunu yaşayan kullanıcılardansanız sorunun yazılımsal veya donanımsal hatalardan kaynaklandığını belirtmek isteriz. Aşağıdaki bölümlerde yazılımsal ve donanımsal hataların çözümleri bulunuyor. Eğer çözümleri uyguladıktan sonra bir sonuca varamadıysanız Cep Hastanesi teknik servisimize gelerek destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPad Batarya Değişimi

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapatın

iPad Aşırı Isınma Sorunu Çözümü;  Uygulamalarınızın her zaman hazırda bekletme modunda olmasını sağlar, ancak siz farkına varmadan şarjınızı ve işlemciyi tüketir. Uygulamalarınız arka planda sürekli güncelleniyorsa cihazınız sonunda ısınabilir. Hangi uygulamanın durdurulacağını seçebilmek için Ayarlar uygulamasını açın. Pil’ e dokunun ve uygulamalarınızın pil kullanımını gözden geçirin. Toplam kullanım yüzdelerini ve sürelerini görün.

Ardından, Genel> Uygulamayı Arka Planda Yenile’ ye dokunun. Arka planda önemli kaynakları tüketen uygulamaları kapatın.

Kararsız Uygulamalar

Cihazınıza yüklenen uygulamalar çalışırken arka planda çökebilir. Bu sorun aşırı ısınmaya neden olur. Ayarlar uygulamasını açın. Gizlilik > Analiz > Analiz Verileri’ ne dokunun. En son kullandığınız uygulamaların analitik verilerini kontrol edin. Sorunlu uygulamayı bulduktan sonra uygulamadan çıkın ve güncellemeleri kontrol edin. Sorun devam ederse uygulamayı kaldırın.

Parlaklığı Azalt

Ekran parlaklığınız yüzde 50’nin üzerindeyse cihazınız ısınma eğilimi gösterir, ısıyı azaltmak için parlaklığı azaltmalısınız. iPad’ de Kontrol Merkezi’ni açmak için ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.

Ağ Bağlantısını Kontrol Edin

Bazen kötü bir ağ bağlantısı (3G/5G), bir sinyal arayarak iPad’ i ısıtabilir. Bu aynı zamanda az miktarda WiFi bağlantısı içerir. Kullanmıyorsanız pilin bitmesini ve gereksiz ısı oluşumunu önlemek için uçak moduna geçin. Yukarıda açıklandığı gibi, Kontrol Merkezinde bir kısayol bulacaksınız.

Şarj Cihazınız Düzgün Çalışıyor mu?

  • Şarj kablonuz zarar görmüş olabilir.
  • Ucuz, üçüncü taraf bir şarj kablosu kullanmaya mı başladınız?
  • Cihazınızı tercihen iPad’ inizle birlikte gelen kabloyla kullanmayı deneyin.
  • Apple tarafından yapılmış resmi bir şarj cihazınız yoksa, “Made for iPhone (MFi)” damgası ile gelen kaliteli üçüncü taraf Lightning kablolarını kullanabilirsiniz. Onaylanmamış veya eskimiş şarj cihazları cihazınıza zarar verebilir ve ısınma sorunları yaratabilir.

iPad Aşırı Isınma Sorunu Donanımsal Çözümler

Tüm yazılımsal çözüm yollarını denedikten sonra sonuca ulaşamadıysanız sorun donanımsal demektir. iPad’ de ısınmaya sebep olan bir diğer etken de bataryadır. Bataryanız eskimiş veya şişmiş ise değiştirilmesi gerekmektedir. Cep Hastanesi firmamız batarya değişimi başta olmak üzere tüm teknik arızalarda kaliteli ve uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

iPad Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Cep Hastanesi olarak ortalama 60 ila 120 dakikada bataryanızı değiştiriyoruz. iPad bataryasını firmamıza gelerek veya tabletinizi bize göndererek değiştirebilirsiniz. Yeni bataryanın mAh değeri aynıdır ve takılacak batarya orijinaldir. Batarya değişimi uzman teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Batarya değişimi sırasında ve sonrasında cihazınızda farklı bir sorun oluşmayacaktır.

iPad Batarya Değişimi Fiyatlandırması

iPad tabletinizin şarjı çabuk bitiyorsa bataryayı değiştirmeniz gerekir. Batarya değişimi için firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamıza gelerek en uygun fiyata iPad batarya değişimi yaptırabilirsiniz. Firmamız 15 yıllık tecrübe ve markaya sahiptir. Bataryanızı gönül rahatlığıyla değiştirebilirsiniz.