Ipad Batarya Sorunu Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPad Batarya Sorunu Çözümü

iPad Batarya Sorunu Çözümü; Şu an itibariyle Apple, 2018 12,9 inç ve 11 inç iPad Pro, 10.5 inç, eski sürüm, iPad Pro, daha düşük maliyetli 9.7 inç iPad ve daha küçük 7.9 inç iPad Mini 4’teki iPad modellerinin kullanıcıları bu iPad modellerinden önceki iPad modelleri, internet erişimi ve internet tarayıcıları ile internette gezinme, e-postaları kontrol etme, anlık mesajlaşma gibi rutin kullanımlar için günlük ortalama 10 saatlik batarya ömrü sunuyordu. Ancak yukarıdaki iPad modellerinden birini satın aldıysanız, beklediğinizden daha fazla batarya tüketimi yaşayabilirsiniz.

iPad Batarya Sorunlarının Nedenleri Nelerdir?

iPad’ i atmak yerine yazımızda sunduğumuz çözüm adımlarını takip ederek cihazınızın günlük batarya ömrünü uzatabilirsiniz. İster eski cihazınızın bir yedeğinden kurun, ister yeni bir kurulum yapın, ister güncellenmiş bir iOS sürümünü yükleyin. iPad uygulamaları, oyunları, e-postaları, fotoğrafları ve diğer içerikleri indirmek için çok fazla güç tüketebilir. Çünkü bu işlemler sırasında Wi-Fi özelliği uzun süre açık kalacak ve Spotlight – iOS arama sistemi, özelliği her şeyi dizine eklemek zorunda kalacak. Kurulum işlemleri uyku moduna girmez, güç tüketimi artar. Bunların dışında iPad her şeye rağmen batarya tüketiminde sorun yapıyorsa bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir.

Donanım güncellemesi yaptıysanız veya yeni yazılım yüklediyseniz cihazınızda bu işlemlerin tamamlanması ve sistemin (iOS) normal çalışmasına dönmesi için 1 gün bekleyin. Güç tüketimi normale dönerse sorun yoktur.

İlginizi Çekebilir: iPad Batarya Değişimi Fiyat Listesi

iPad Batarya Sorunları Çözümleri Nelerdir?

En temel olan kapatıp açma işleminden sonra sorun devam ediyorsa güç tüketimini azaltmak için “Düşük Güç Modu” kullanılabilir. Ancak iPhone’da olmasına rağmen iPad’de hala Düşük Güç Modu yok. Ama yine de düşük güç tüketimi uygulayabileceğiniz birçok seçenek var.

 • Ekran parlaklığını azaltın.
 • ‘Otomatik Kilitleme’ için 1 dakika zaman ayırın.
 • Ses kaydederken veya müzik dinlerken hoparlör yerine kulaklık kullanın.
 • Her bildirimde ekranınızın açılmaması (parlaklığının artmaması) için ekran bildirimlerini kapatın.
 • E-postaları otomatik olarak indirmeyi iptal edin.
 • Mümkün olduğunca en iyi ve en güçlü internet bağlantısını kullanın (Wi-Fi, LTE veya en az 4G/3G) (Ağ adaptörleri düşük internet sinyalini yakalamak için daha fazla güç kullanır.)
 • Bekleme Modunda (Boşta) Test Edin

iPad Batarya Sorunu Çözümü; Sistemin her şeyi indirmesinin belirli bir süre almasına ek olarak, yeni iPad’i ve yeni özelliklerini keşfetmek ve test etmek için iPad’i normalden daha fazla kullanıyoruz. Özellikle ProMotion veya Apple Pencil veya yeni sürükle-bırak özelliği veya artırılmış gerçeklik (AR) özellikleri söz konusu olduğunda, iPad ile geçirdiğimiz zaman daha da artıyor. Bu gibi durumlarda cihazın ekranı sürekli açık kalır, depolama birimine sürekli bir şeyler kaydedilir, Wi-Fi ve belki hücresel veri ağı açılır ve bu nedenle sürekli bir güç tüketimi vardır.

Yani cihazınızın batarya tüketimi normalin 2 katından fazla ise öncelikle cihazınızın kullanım süresi ve frekansı normalden 2 kat fazla mı diye kendinize sorun.

Ayrıca cihazı kullandıktan sonra batarya şarj (güç) oranına bakın ve iPad’i 20-40 dakika kullanmayın (bekletin). Ardından cihazı elinize alın ve batarya şarj (güç) oranını tekrar kontrol edin. Bekleme süresi boyunca batarya şarj (güç) oranında büyük bir değişiklik olmadıysa sorun yok demektir ve bu da kullanım süreniz ve frekansınız normale döndüğünde batarya şarj ömrünün de normale döneceği anlamına gelir. .

Ancak iPad’i  kullanmadığınız zamanlarda da çok hızlı şarj tüketiyorsa yazımızı okumaya devam edin.

 • Sıfırlama (Format-Reset Atma)

iPad Batarya Sorunu Çözümü;  Sistemi yeniden başlatmak veya sıfırlama sorun giderme için en temel eylemlerdir. Çünkü bu işlemler sorun gidermek için faydalıdır. Bazen, işletim sistemi veya uygulamalardan kaynaklanan tüm sorunları gidermek için yapılması gereken tek şey iyi bir sıfırlama işlemidir.

‘Uyku/Uyan (açık/kapalı)’ ve ‘Ev’ tuşlarını aynı anda basılı tutun.
Ekran kapanana kadar bu tuşları basılı tutmaya devam edin ve ardından ekranda Apple logosu belirir.
Ekranda Apple logosu göründüğünde tuşları bırakın. iPad’i yeniden başladığında yukarıda anlattığımız adımları tekrar uygulayın ve batarya şarj tüketiminin normale dönüp dönmediğini kontrol edin. Normale dönmediyse yazımızı okumaya devam edin.

 • Home Tuşu Olmayan iPad Nasıl Sıfırlanır

iPad Pro 2018’de ‘Home’ tuşu yoktur, bu nedenle bu en yeni Apple tableti satın aldığınızda sıfırlama (format) işlemini eski sürümlerden biraz farklı yapabilirsiniz.

 • Cihazın üst kısmındaki güç düğmesine ve ses düğmesine aynı anda basılı tutun.
 • Ekran kapanana ve ekranda Apple logosu görünene kadar basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranda Apple logosu göründüğünde tuşları bırakın.
 • Batarya Kullanımını Kontrol Edin

iOS’ta tam olarak hangi uygulamaların ve hizmetlerin batarya ne kadar kullandığını gösteren çok güzel bir batarya kullanım uygulaması var.

 • Ana ekranda ‘Ayarlar’ uygulamasını başlatın.
 • Üstteki ‘batarya” yerine dokunun. Ekranda ‘Batarya Kullanımı’ verileri görüntülenene kadar bekleyin.
 • Ayrıntılı güç tüketimini ön planda ve arka planda görüntülemek için ‘Ayrıntılı Kullanımı Göster’ düğmesine dokunun.
 • Zaman içinde daha ayrıntılı ve kapsamlı güç tüketimi verilerini görüntülemek için “Son 7 Gün” dokunun.
 • Ekrana gelen verileri anlamak zor olabilir, ancak bu verileri analiz etmek için birkaç ipucu: iCloud Fotoğraf Kitaplığı uygulamasını görüyorsanız ve yeni güncellediyseniz, görüntüleri arka planda indiriyorsunuz ve bu işlem bittiğinde batarya tüketiminiz de normale dönecektir. Ekrandaki verilerde örneğin Facebook uygulamasını görüyorsanız ve bu veriler ön planda %4, arka planda %40 güç tüketimi olduğunu söylüyorsa bir şeyler yanlış demektir.

iPad Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Cep Hastanesi olarak ortalama 60-120 dakikada bir batarya değiştiriyoruz. iPad batarya firmamıza gelerek veya telefonunuzu bize göndererek değiştirebilirsiniz. Bu arada bazı iPad modellerinde batarya altında flexi adı verilen bir film bulunuyor ve onu çıkartmak çok zor. Bu, değiştirme sırasındaki en önemli konudur. Takılan batarya çalışma süresi, Mah (miliamper saat) değeri aynı olduğu için orijinali ile aynıdır. batarya değişimi eğitimli ustalarımız tarafından gerçekleştirilir. batarya değişimi sırasında cihazınızda farklı bir sorun olmayacaktır.

iPad Batarya Değiştirme Maliyeti Ne Kadar?

iPad telefonunuzun batarya çabuk biterse batarya değiştirmeniz gerekir. batarya değişimi için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Firmamıza gelerek uygun fiyata iPad batarya değişimi yaptırabilirsiniz. Yapılan işlemler sistemimize kayıt edilmektedir. Telefonunuzu firmamıza gönderdiğinizde kargo ücreti ödemezsiniz. Firmamız 15 yıllık tecrübe ve markaya sahiptir. Bataryanızı gönül rahatlığıyla değiştirebilirsiniz.

Apple iPad Mini 3 Ekran Değişimi Videosu