Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPad Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

iPad Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

Ipad Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

iPad Dokunmatik Ekran Çalışmıyor; iPad Touch’ın çalışmaması sorununun kaynağı, bu cihazların karmaşık yapısı sebebiyle pek çok farklı sebepten kaynaklanabilir. Apple imzalı iOS işletim sistemi hatasız ve kararlı olsa da, bazı durumlarda dokunma sorununa neden olabilir.

Ekranınızla ilgili sorun yaşamaktaysanız veya dokunmatik ekran yanıt vermiyorsa ne yapacağınızı öğrenin.

Ekranınız Dokunmaya Yanıt Vermiyorsa

iPad Dokunmatik Ekran Çalışmıyor; Ekranınız veya ekranınızın bir kısmı yanıt vermiyorsa aygıtınızı yeniden başlamaya zorlamanız gerekebilir. Şu adımları izleyin:

 • Face ID özellikli iPad modelleri: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Aygıt yeniden başlatılana kadar Üst düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem Sesi Kıs düğmesini basılı tutun.
 • Ana Ekran düğmesi bulunan iPad, iPhone 6s veya önceki modeller ve iPod touch (6. nesil) veya önceki modeller: Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem Ana Ekran düğmesini basılı tutun.

Multi-Touch Sorunu Nedir

Cihazın, entegre ana kartın zarar görmesine neden olamaması sebebiyle Çoklu Dokunma sorunu. Bu durumda, dokunma çalışmaz ve ekran titrer. iPhone 6 Plus modelleri, bükülmeye elverişli durumdan daha büyük. Bu sebeple, bu başarısızlık en fazla Plus modellerinde yaşanmaktadır.

Ipad Dokunmatik Ekran Calısmıyor

Telefon Ekranının Kırılma Sebepleri

Akıllı telefonların ekranları camdan yapılmıştır ve çok hassastır. Herhangi bir koruma alınmadığında, darbeden sonra kırılma veya çatlama meydana gelebilir. Telefonun ekranını kırma nedenleri en yaygın durumlarda aşağıda listelenmiştir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Ön Ve Arka Kamera Değişimi

 • Telefonu bırakma
 • Telefon sert bir yüzeye çarparsa,
 • Aşırı ısınmaya rağmen cihazın sürekli kullanımı,

Pilin şişmesi sonucu, kasanın içerisinde ve ekranda pilin basıncı olarak listelenebilir.

Dokunmatik Ekran Cevap Vermiyor Ya Da Düzensiz Cevap Veriyor

Kullanıcıların bazıları ekranın tamamında dokunma ile ilgili sorunlar olduğunu söylerken, bir diğeri sadece belirli bir alanda sorunlar olduğunu söylüyor. Her iki grup dışında, çoklu dokunuşla ilgili sorunları bildiren kullanıcılar da var. Sorun donanım değilse, aşağıdaki çözümü kullanabilirsiniz

 • Bir süre Uyku düğmesine basın ve cihazı kapamak için ekrandaki biçimi sürükleyin. Dokunma çalışmıyorsa, Uyku düğmesiyle beraber Giriş
 • düğmesine basın ve bekleyin. Cihaz kapanacak.
 • iPad Air kapandıktan sonra ekranın herhangi bir mikro fiber bezle iyice temizleyin.
 • Cihazın ekranın bir ekran koruyucu var ise, sorunun kaynağı da olabilir.
 • Cihazı açın ve 3 kez eve basın. Voice over seçeneğinin etkin olmadığından emin olun. Eğer aktifse, paşiflaştırma.
 • Yukarıdaki yöntem işe yaramazsa, cihazı fabrika ayarlarına döndürün ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse, Apple Yetkili Servisi ile iletişime geçin.

Ipad Dokunmatik Ekran Calısmıyor

Potansiyel Çözümler Neler

iPad Touch çalışmıyorsa, yapılacak en basit şeyler nelerdir? Buna bir örnek, muhtemel yabancı nesneleri iPad’in ekranından kaldırmaktır. Elinizi temiz ve kuru tutun, ardından iPad telefonunuzda kılıf veya benzeri bir tabaka var ise çıkarın. Bu adım, mecburi olmamakla beraber önemli olabilir.

Artık, iPad’inizin ekranını yumuşak yüzeyli, ancak hafifçe ıslatılmış, ekransız, havsız bir bezle silmeye başlayabilirsiniz. Zira iPad ekranına bulaştığı yabancı nesne gözle seçilemiyorsa, bu yöntem kaybolacaktır. Bu tür nesneler ara sıra iPad’in ekranının normalden daha garip davranmasına neden olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  ipad 2 dokunmatik ekran çalışmıyor , ipad pro dokunmatik ekran çalışmıyor , ipad dokunmatik ekran sorunu , ipad dokunmatik ekran kilitlendi , ipad dokunmatik ekran , ipad dokunmatik sorunu çözümü , ipad dokunmatik bozuldu
ipad dokunmatik çalışmıyor , dokunmatik ekran çalışmıyor , dokunmatik ekran çalışmıyor laptop.