iPad Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / / 1 Yorum / 638 Görüntülenme

iPad Home Tuşu Çalışmıyor

iPad Home Tuşu Çalışmıyor, Belli bir süre sonra iPhone veya iPad home tuşunun hassasiyetini yitirdiğini mi hissediyorsunuz? Veya hiç mi çalışmıyor? Bazen bu tuşa bastığınızda geç algılama sorunu gözlemliyor olabilirsiniz. Veya hiç bir şey olmuyor olabilir. Çözümü için bu tuşun kalibrasyon özelliğini denemeye ne dersiniz?

Kalibrasyon için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz.

 • Ana ekranda iPhone/iPad ile gelen uygulamalardan birini çalıştıralım. Örneğin hava durumu veya borsa uygulaması olabilir.
 • Uygulama çalıştıktan sonra güç düğmesine basılı tutalım ve kapat slider ekranı gelince tuşa basmayı bırakalım.
 • Şimdi home tuşuna basılı tutalım ve kapat slider ekranı kayboluncaya kadar bırakmayalım.

Açtığımız uygulama kapatılacaktır. Artık home tuşu kalibrasyonunu yapmış oluyoruz. Şimdi tuşun hassasiyetini tekrar test ediniz.

Eğer halen zor çalışıyor ve hiç çalışmıyorsa fiziken butonun zarar görmüş olma ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda alternatif bir home tuşu özelliğini açabilirsiniz.

asistocuh
asistocuh

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik ayar ekranına ulaşın. O ekranda Assistive Touch özelliğini açalım. Bunun sonucunda dokunmatik ekranda bir home tuşu belirecektir. O tuşa bastığımızda aşağıdaki gibi seçenekler çıkar.

Ayrıca Bkz. “iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”


Home tuşu değişimi sonrası parmak izi okuyucu çalışır mı?

Bağzı iPad modellerinde home tuşu değişir ise parmak izi okuyucusu çalışmayacaktır. Bunun sebebi her cihazın home butonunda bulunan kendine özel elektronik devredir. Orijinal de olsa yan sanayide olsa kendi home butonu değil ise kesinlikle çalışmaz.

ipad home tuşu
ipad home tuşu

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; ipad şarj soketi değişimi,ipad şarj soketi değişimi fiyat, ipad şarj soketi fiyat, ipad şarj soketi değişimi ankara, ipad air şarj soketi değişimi, ipad mini şarj soketi değişimi,iPad Home Tuşu Çalışmıyor ,ipad 2 şarj soketi değişimi, ipad 2 şarj soketi, ipad air 2 şarj soketi, ipad şarj girişi kırıldı, ipad mini 2 şarj soketi değişimi, ipad mini 2 şarj soketi, ipad şarj girişi temizleme, iphone şarj soketi fiyatı, iphone şarj soketi nasıl temizlenir, iphone şarj soketi yandı, iphone şarj soketi adı, iphone şarj soketi apple, iphone şarj soketi oksitlendi, iphone şarj soketi arızası, iphone şarj soketi garanti kapsamında mı, iphone şarj soketi tutmuyor, iphone şarj soketi arıza,


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi


1 Yorum

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir