Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPad Home Tuşu Çalışmıyor

iPad Home Tuşu Çalışmıyor

Ipad Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır

iPad Home Tuşu Çalışmıyor, Belli bir süre sonra iPhone veya iPad home tuşunun hassasiyetini yitirdiğini mi hissediyorsunuz? Veya hiç mi çalışmıyor? Bazen bu tuşa bastığınızda geç algılama sorunu gözlemliyor olabilirsiniz. Veya hiç bir şey olmuyor olabilir. Çözümü için bu tuşun kalibrasyon özelliğini denemeye ne dersiniz?

Kalibrasyon için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz.

  • Ana ekranda iPhone/iPad ile gelen uygulamalardan birini çalıştıralım. Örneğin hava durumu veya borsa uygulaması olabilir.
  • Uygulama çalıştıktan sonra güç düğmesine basılı tutalım ve kapat slider ekranı gelince tuşa basmayı bırakalım.
  • Şimdi home tuşuna basılı tutalım ve kapat slider ekranı kayboluncaya kadar bırakmayalım.

Açtığımız uygulama kapatılacaktır. Artık home tuşu kalibrasyonunu yapmış oluyoruz. Şimdi tuşun hassasiyetini tekrar test ediniz.

Eğer halen zor çalışıyor ve hiç çalışmıyorsa fiziken butonun zarar görmüş olma ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda alternatif bir home tuşu özelliğini açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Plus Home Tuşu Değişimi

iPhone Home Tuşu Çalışmıyor Sorunu ve Tamiri

Iphone’da bir süre sonra bir ev anahtarı sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorun can sıkıcı olabilir, tamir etmeden çözümü düzeltmek mümkündür, tamir ihtiyaçlarınıza hemen bir çözüm sunabiliriz.

home düğmesi iPhone’un en sorunlu kısmıdır. Kullanıcıların parmağımızın altında bir anahtarı olması, bunu sık sık karşılaştığımız anlamına gelebilir. İPhone, tüm modellerde düzenli olarak bozulur ve onarıma ihtiyaç duyar. Bu sinir bozucu olabilir.

Asistocuh
Asistocuh

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik ayar ekranına ulaşın. O ekranda Assistive Touch özelliğini açalım. Bunun sonucunda dokunmatik ekranda bir home tuşu belirecektir. O tuşa bastığımızda aşağıdaki gibi seçenekler çıkar.

Home tuşu değişimi sonrası parmak izi okuyucu çalışır mı?

Bağzı iPad modellerinde home tuşu değişir ise parmak izi okuyucusu çalışmayacaktır. Bunun sebebi her cihazın home butonunda bulunan kendine özel elektronik devredir. Orijinal de olsa yan sanayide olsa kendi home butonu değil ise kesinlikle çalışmaz.

Ipad Home Tuşu
Ipad Home Tuşu

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; ipad şarj soketi değişimi,ipad şarj soketi değişimi fiyat, ipad şarj soketi fiyat, ipad şarj soketi değişimi ankara, ipad air şarj soketi değişimi, ipad mini şarj soketi değişimi,iPad Home Tuşu Çalışmıyor ,ipad 2 şarj soketi değişimi, ipad 2 şarj soketi, ipad air 2 şarj soketi