Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPad Pro Bilinmeyen Özellikler

iPad Pro Bilinmeyen Özellikler

Ipad Pro Bilinmeyen Özellikler

iPad Pro Bilinmeyen Özellikler, Apple, iPad, iPhone ve Apple TV‘yi çalıştıran işletim sistemi olan büyük bir iOS sürümü ile her yıl iPad yeni özellikler aktarıyor. Genişletilebilirdik ve süreklilik gibi zengin özellikler ekleyerek mobil bir işletim sisteminin yapabileceklerinin sınırlarını sürekli olarak zorluyorlar ve bu özelliklerden herhangi birini daha önce hiç duymadıysanız, siz de sürüye katılın. Her yıl birçok yeni özellik eklemenin dezavantajı özellikle de “genişletilebilirdik” gibi belirsiz isimler olduğunda çoğu insanın bundan haberi olmaması ve haliyle onları asla kullanamayacakları anlamına gelir.

[toc]

Sanal Dokunmatik Yüzey

Parmağınızı bir kelimeye dokunup seçim kutusunu değiştirerek metin seçmeye çalıştıysanız, göründüğünden daha zor olabileceğini biliyorsunuz. İmleci parmağınızı kullanarak konumlandırmak bazen zor olabilir. Sanal dokunmatik yüzey burada devreye giriyor. Ekran klavyesi her görüntülendiğinde, klavyede iki parmağınızla basarak sanal dokunmatik yüzeyi etkinleştirebilirsiniz. Tuşlar kaybolacak ve tuşlar bir dokunmatik yüzey gibi davranacak ve imleci ekranın etrafında hareket ettirmenize veya metni daha hızlı ve daha doğru bir şekilde seçmenize izin verecektir. iPad’de çok fazla yazı yazıyorsanız, bu özellik alıştıktan sonra gerçek bir zaman kazandırıcı olabilir. Bir metin bloğunu kolayca seçtikten sonra kopyalama ve yapıştırma çok daha kolaydır.

Uygulamalar Arasında Hızla Geçiş Yapma

iPad Pro Bilinmeyen Özellikler, iPad’in kaydırmalı ve bölünmüş ekranlı çoklu görev yetenekleri hakkında çok şey yapılır, ancak bir iPad Air veya daha yenisine sahip değilseniz bu özellikleri kullanamazsınız. Peki ama bunları gerçekten kullanıyor musunuz? iPad, çoklu görev özelliğini oluşturmak için bir araya gelen iki düzgün özelliğe sahiptir. Birincisi hızlı uygulama değiştirme. Bir uygulamayı kapattığınızda iPad aslında uygulamayı kapatmaz. Bunun yerine, tekrar açmanız gerektiğinde uygulamayı bellekte tutar.

Bu, yükleme sürelerini beklemeden birden fazla uygulama arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı sağlar. iPad ayrıca “çoklu görev hareketleri” olarak adlandırılan bir şeyi de destekler. Bunlar, uygulamalar arasında hızlı ve verimli bir şekilde atlamanıza yardımcı olan bir dizi harekettir. Ana hareket dört parmakla kaydırmadır. En son kullandığınız uygulamalar arasında geçiş yapmak için dört parmağınızı iPad’in ekranına yerleştirir ve soldan sağa veya sağdan sola hareket ettirirsiniz.

Siri İle Uygulama Başlatma

Siri’den bahsetmişken, sizin için uygulama bulabileceğini ve başlatabileceğini biliyor muydunuz ? Apple telefon görüşmeleri yapma, film tarihleri bulma ve restoran rezervasyonları yapma yeteneğine övgüde bulunurken, belki de en kullanışlı işlevi (Uygulama adını söyleyerek) aç diyerek istediğiniz herhangi bir uygulamayı başlatmaktır. Örneğin, Mesajlarımı gibi daha birçok şey diyebilirsiniz. Bu, simgelerle dolu birkaç ekrandan uygulamayı aramaktan çok daha hızlıdır. İPad konuşma fikrinden hoşlanmıyorsanız, genellikle simge aramaktan daha hızlı olan Spotlight Arama‘yı kullanarak uygulamaları da başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tabletim Suya Düştü Ne Yapmalıyım

AirDrop İle Fotoğraf Paylaşma

AirDrop yakın zamanda yapılan bir güncellemede eklenen bir fotoğrafı, bir kişiyi veya hemen hemen her şeyi paylaşmak istediğinizde gerçekten yardımcı olabilecek harika bir özelliktir. AirDrop, belgeleri ve fotoğrafları Apple cihazları arasında kablosuz olarak aktarır, böylece herşeyi bir iPad, iPhone veya Mac’e aktarabilirsiniz. AirDrop kullanmak, Paylaş düğmesini kullanmak kadar basittir. Bu düğme genellikle üst kısmı ok işaretli bir kutudur ve paylaşım için bir menü açar. Menüde Mesajlar, Facebook, E-posta ve diğer seçeneklerle paylaşım düğmeleri bulunur. Menünün üstünde AirDrop bölümü bulunur. Varsayılan olarak, kişilerinizde bulunan yakınınızda bulunan bir kişinin cihazında bir düğme görürsünüz. Sadece düğmelerine dokunun ve paylaşmaya çalıştığınız her şey, almak istediklerini onayladıktan sonra cihazlarında açılır.

Scanner Pro İle Belge Tarama

iPad ile birlikte gelen özellikleri veya uygulamaları kullanır, ancak bir uygulamaya sadece birkaç dolar harcayarak yapabileceğiniz birkaç harika şey belirtmeye değer. Bunların arasında en önemlisi belge tarayıcı. iPad ile bir belge taramanın ne kadar kolay olduğu çok şaşırtıcı. Scanner Pro gibi uygulamalar, belgeyi çerçeveleyerek ve resmin belgenin parçası olmayan kısımlarını kırparak sizin için tüm angaryaları yapar hatta belgeyi sizin için Dropbox‘a bile kaydeder.

Özel Klavye Ayarlama

Genişletilebilirdik, varsayılan klavyeyi Swype gibi bir uygulama ile değiştirmek de dahil olmak üzere iPad widget çalıştırmanıza izin veren bir özelliktir. Kelimelere dokunmak yerine kelimeleri çizmenize olanak tanır. iPad ayarlarına giderek, sol taraftaki menüden Genel seçerek, klavye ayarlarını getirmek için Klavye seçerek, Klavyeler dokunarak ve ardından Yeni Klavye Ekle kullanarak üçüncü taraf bir klavyeyi etkinleştirebilirsiniz. Önce yeni bir klavye indirdiğinizden emin olun! Yeni klavyenizi etkinleştirmek için, topa benzeyen klavye tuşuna dokunun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPad bilinmeyen özellikleri , iPad pro 2020 bilinmeyen özellikleri.

Apple iPad Cam Değişimi