Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPad Şarj Etmiyor Hatası

iPad Şarj Etmiyor Hatası

Ipad Şarj Etmiyor Hatası

iPad Şarj Etmiyor Hatası, iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri de Şarj Etmiyor hatası durumudur. Şarj olmama sorunu iPhone ve iPad modellerde karşılaşılabilen bir sorundur.

iPhone’un şarj olmamasının yazılım veya donanım nedenleri olabilir. Sırasıyla açıklayacağımız yöntemleri deneyin. Yöntemleri sıralamak için en basit çözümden gittik. Her yöntemi gerçekleştirdikten sonra iPhone’u şarj cihazına takın ve deneyin.

iPad – iPhone Şarj Etmiyor Hatasının Çözümleri

  • Öncelikle iPhone’u orjinal bir şarj adaptörü ile şarj etmeyi deneyin. Orjinal olmayan ürünler veya bilgisayardan şarjlar bu soruna neden olabilir. Mümkün ise kullandığınız şarj aletini başka bir iPhone’da deneyerek şarj aletinin çalıştığını kontrol edin.
  • iPhone’u kapatıp tekrar açın. Bildiğiniz gibi iPhone’da telefonu kapatıp açmak birçok soruna devadır.
  • iPhone kablosu takılı konumda iken Güç Düğmesi ve Home (Ana Ekran) düğmesine 10 saniye kadar uzun basın. Ekranda Apple logosu görünecek, iPhone resetlenecek ve tekrar açılacaktır. Bu işlem veri kaybına neden olmamaktadır.
  • Bu işlemleri yaptınız ancak iPhone şarj almamaya devam ediyorsa sorun şarj ucunun girdiği yerin kirlenmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bir kürdan veya kulak temizle çubuğunun plastik kısmını şarj girişini sokun ve temizlemeye çalışın. (Kulak temizleme çubuğunun plastik kısmını makas yardımı ile sivri şekilde kesip girişe sokun.) Eğer elinizde varsa elektronik devre temizleme spreyini uzaktan şarj girişine sıkın.
  • Sorun, alınan tüm eylemlere rağmen hala devam ederse, kullanıcılar iki farklı yol alabilir. Ayarlar, telefonu biçimlendirerek tüm içeriği ve ayarları siler. Bu yöntemi denemeden önce iCloud veya itunes aracılığıyla her zaman yedekleyin, bu da telefondaki tüm verilerin silinmesine neden olur. Sırayla; Sil tüm içeriği ve ayarları Sil Ayarlar> Genel> Sıfırla sekmesinden seçin.

iPhone Şarj Kablosunu Kontrol Edin

Tecrübelerime göre, sorunların %90’ı en basit nedenlerden kaynaklanmaktadır. Sorunu basitten karmaşıklığa çözerken, bize birçok sıkıntıdan kurtarabilir.

Şarj kablosunu kontrol edin. Ezmek, rüptür gibi bir sorun olabilir. USB bağlantı noktası tam olarak oturmamış olabilir. Çıkış elektrik olmayabilir. Şarj cihazını farklı bir prize takın. Değilse, kendi cihazınızda iPhone / iPad / iPod kullanarak çevrenizdeki kişiler için şarj deneyin. Diğer şarj cihazlarıyla ilgili herhangi bir sorun yoksa, sorun muhtemelen şarj cihazınızla veya kabloyla ilgilidir. Kabloyu değiştirin ve tekrar deneyin. Bu şekilde, sorunu tanımlamaya çalışın.

İlginizi Çekebilir: iPhone Restore Nasıl Yapılır

Bu durumda değilse, okumaya devam edin.

iTunes Üzerinden Restore Edin

Yukarıdaki çözüm yolları işe yaramadıysa, biraz daha sert çözümlere geçmenin zamanı geldi. Bu aşamada iPhone,iPad veya iPod cihazınızı, iTunes üzerinden restore etmemiz gerekiyor.

iPhone restore işlemi nasıl yapılır? yazımızdan restore işlemini yapabilirsiniz.

iPad Şarj Etmiyor Hatası

Apple’ın yeni favori iPad, her yeni cihazda olduğu gibi küçük hatalarla birlikte geliyor. Tabii ki, ilk kullanıcılar cihazın bu tür küçük hatalara sahip olabileceğini tahmin ettiler. Ancak, ortaya çıkan ve tüm kullanıcıları şaşırtan hatadan biraz farklıdır. Kullanıcıların cihazlarıyla ilk günden itibaren hizmet yolunu almasına neden olan bu olay, bilinçli bir durum olduğu ortaya çıktı. Bu, iPad’i her yerde kolayca şarj edemeyeceğiniz anlamına gelir. IPad ile birlikte gelen standart şarj cihazı, cihazı duvar prizinden şarj edebilir. Alternatif olarak, USB kablosunu kullanabilirsiniz.

Ancak bu noktada küçük ayrıntılar var! iPad’in USB üzerinden şarj olabilmesi için bağlandığınız USB bağlantı noktası bir iMac veya MacBook Pro ait olmalıdır. İPad herhangi bir PC’ye veya USB hub bağladığınızda, şarj göstergesi herhangi bir etkinlik göstermez. Ne yazık ki, eski MacBook Pro iPad şarj edemez. Kullanıcılar birçok platformda duruma tepki verirken, bu konuda Apple cephesinden bir açıklama yok. Cep Hastanesi şubemize telefonunuzu ve ya tabletinizi getirerek tamir yaptırabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ipad şarj olmuyor hatası , ipad şarj etmiyor yazıyor , ipad şarj etmiyor , ipad de şarj etmiyor yazıyor , ipad şarj etmiyor pc , şarj etmiyor ipad