Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri

iPhone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri

Iphone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri

iPhone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri, Apple, 10 Eylül’deki lansmanında yeni modellerini, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’i tanıttı. Uygun fiyat politikası ve yepyeni özelliklerle sizin için yeni iPhone modellerini araştırdık ve az bilinen özellikleri listeledik. iPhone 11 serisinin gizli kalan özellikleri.

iPhone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, öncelikle uygun fiyatları ile dikkat çekmeyi başardı. iPhone 11 canlı bir renk seçimidir, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max ise yeni renkleriyle çok sayıda beğeniler topladı. Kamera dizilimi sosyal medyada eleştirilere yol açarken, Apple kamera tarafında çok çalıştı. iPhone 11 ve iPhone 11 Pro az bilinen özelliklerine hep birlikte bir göz atalım.

iPhone 11 Serisi Kamera Özelliği

Android telefonlar kamera tarafında oldukça uzağa gitti ve Apple o bölgede biraz geride kaldı ancak yeni iPhone modellerinde gelişmiş kameralar var. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max üç arka kamerasıyla beğeni toplamayı başardı. 2x zoom ile bir telefoto kameradan ultra geniş bir kameraya geçebilir ve 4 kat optik Zoom aralığına sahip olabilirsiniz.

Arka kameralarla 60 fps (saniyede 60 kare) 4K video çekebilirsiniz. iOS 13 ile, tıpkı fotoğraflarda olduğu gibi videoları kolayca düzenleyebilirsiniz. Artık döndürmek, kırpmak, efekt eklemek çok kolay olacak.

Yeni iPhone da gece modu özelliğine sahiptir. Artık loş ışıklarda çok daha iyi fotoğraflar çekebileceksiniz. Kameraların teknik özelliklerinin ve yazılım geliştirmelerinin buna büyük katkısı olmasına rağmen, arkadaki gelişmiş True Tone flaşın büyük bir payı var. Yeni iPhone gerçek ton flaşı yavaş senkronizasyon özelliğine sahiptir ve %36 daha fazla parlaklık sunar. Ayrıca, telefoto kamera %40 daha fazla ışık yakalamanızı sağlar.

iPhone 11 serisine dahil olan kamera uygulaması da artık daha işlevsel. Fotoğraf çektikten sonra videoya geçmek çok daha kolay. Tıpkı Snapchat ve Instagram gibi, deklanşör düğmesine basarak doğrudan video çekebilirsiniz. Sola hızlıca kaydırarak da video çekmeye devam edebilirsiniz ve sağa hızlıca kaydırarak resim çekmeye geçebilirsiniz.
iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’in arka kameralarının yanı sıra ön kamerası da olağanüstü özelliklerle geldi. Yeni 12 MP TrueDepth kamera, Apple’ın slofie adını verdiği saniyede 120 kare hızında ağır çekim selfie videoları çekmenizi sağlar. Ayrıca saniyede 60 kare hızında 4K videolar da çekebilirsiniz ve şimdi bir resim çektiğinizde, iPhone’unuzu döndürdüğünüzde kamera otomatik olarak uzaklaşır.

iPhone 11 Serisi Sağlamlık

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max, telefonlarda kullanılan en sağlam cam malzemeden üretildi. Daha fazla dayanıklılık için moleküler düzeyde geliştirilmiş gözlüklere bir çift iyon değiştirme işlemi uygulanmıştır.

Suya en dayanıklı iPhone modelleri. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max IP68 sertifikalıdır. iPhone 11 2 metre derinlikte 30 dakika suya dayanıklı, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max 4 metre derinlikte 30 dakika suya dayanıklıdır. Ancak yeni iPhone modellerinde çay, kola ve toza dayanıklı yapıdalar.

İlginizi Çekebilir: Youtube Arka Planda Çalma Yöntemleri

iPhone 11 Serisi Batarya

Apple, bataryadaki en büyük adımın iPhone 11 serisi ile olduğunu söylüyor. iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ile (iPhone XS Max ile karşılaştırıldığında) 4 saate kadar (iPhone Xs ile karşılaştırıldığında) ve 5 saate kadar daha fazla pil ömrü sunuyor.

iPhone 11 Serisi Ekranı

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, Süper Retina XDR ekranıyla şimdiye kadarki en parlak iPhone ekranına sahip. iPhone 11, güneşli ortamlarda 800 nit parlaklık ve yüksek dinamik aralık içeriği görüntülerken 1200 nit parlaklık görüntüler. iPhone 11 serisinde, 3D Touch yerini Haptic Touch bıraktı. Yeni ekran teknolojisi %15’e kadar daha fazla pil gücü tasarrufu sağlar.

iPhone 11 Serisi Performans

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max A13 Bionic yonga setine sahip. Bu yonga seti, bir akıllı telefonda bulunan en hızlı yongadır. 64 bit Fusion mimarisiyle geliştirilen CPU’nun iki performans çekirdeği %20’ye kadar daha yüksek hızlara ulaşabilir ve %30’a kadar daha az güç kullanır. Dört verimlilik çekirdeği, %25’e kadar daha az kullanırken %20’ye kadar daha yüksek hızlara ulaşabilir.

Iphone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri

Bir telefonda kullanılan en hızlı GPU (grafik işlemci) sahip olan yeni iPhone modelleri, %20’ye kadar daha yüksek hızlara ulaşabiliyor ve %40’a kadar daha az güç kullanıyor.

iPhone 11 Serisi Sesi

iPhone 11 serisi Dolby Atmos ve Uzamsal Ses özelliği sayesinde sinemada ki sese yakın, etkileyici bir surround ses deneyimi sunuyor. iPhone 11 serisi hakkında düşünceleriniz nedir ?

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 11 az bilinen özellikleri , iphone 11 in özellikleri.