Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone 11 Serisi Format Atma

iPhone 11 Serisi Format Atma

Iphone 11 Serisi Format Atma

iPhone 11 Serisi Format Atma, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için fabrika sıfırlama sürecini tartışacağız. iPhone 11 ailesini biçimlendirmenin iki farklı yolunu açıklayacağız. Telefonun ayarlar bölümüne erişebiliyorsanız, donanım sıfırlama kısaca (format) işlemini ayarlar bölümünde yapabilirsiniz. İPhone 11’in tuş kilidini unuttuysanız veya telefonunuz donmuşsa, biçimlendirmek için telefonun fiziksel tuşlarını kullanabilirsiniz.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri aynı şekilde biçimlendirilir. Telefonunuz ağırlaşıyorsa,tuş kilidini unuttuysanız ve iPhone etkin olmayan bir sorununuz varsa, karşılaştığınız bir sorunun çözümü format atmak ise veya telefonunuzu satmak istiyorsanız, telefona format atmanız gerekebilir. Şimdi iPhone 11 serisinin nasıl biçimlendirileceğini ayrıntılı olarak açıklayalım.

iPhone 11’e Ayarlar Menüsünden Format Atmak

iPhone 11 Serisi Format Atma, eğer telefonun ayarlar menüsüne ulaşabiliyorsanız en pratik format atma yöntemi ayarlar menüsünü kullanmaktadır.

 1. Ayarlar >Genel >Sıfırla >Tüm içerikleri ve ayarları sil yolunu izleyin.
 2. Açılan onay pencerelerinde onay verin ve format işlemini gerçekleştirin.

Yukarıda açıklandığı gibi tüm içeriği ve ayarları sil yolunu izlediğinizde, telefonunuz fabrikadan ilk ayrıldığı ana döner.

 Iphone 11 Serisi Format Atma

Böylece telefonunuzda, tüm belgeler, fotoğraflar, uygulamalar, oyunlar, ayarlar gibi her şey silinir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır

Fiziksel Tuşlar ile iPhone 11’e Format Atma

Telefonunuz donmuşsa, tuş kilidini unuttuysanız iPhone etkin olmayan bir hata alırsanız, iPhone 11’i bu yöntemle biçimlendirmeniz gerekir. Bu yöntem için, iTunes (güncel) kurulu bir bilgisayara ihtiyacınız vardır.

 1. Öncelikle bilgisayarınızı açın ve kablo yardımıyla iPhone 11’i bilgisayara bağlayın.
 2. Bilgisayarınız iPhone ile bağlantı kurduktan sonra fiziksel tuşları kullanarak Restore mode veya DFU modu açmaya çalışacağız.
 3. Hızlı bir şekilde sırasıyla Ses Açma tuşuna basıp parmağınızı çekin, Ses Kısma Tuşuna basıp parmağınızı çekin ve Güç Tuşuna basıp basılı tutun. Güç tuşundan parmağınızı çekmeyin.
 4. Ekrana en son iTunes bağlantı resmi çıkana kadar elimizi güç tuşundan çekmeyeceğiz.
 5. En son iTunes bağlantı resmi ekranda görünene kadar elimizi güç düğmesinden çekmeyeceğiz. İlk olarak, kapatma ekranı görünecek, ekran karartılacak, elma logosu görünecek ve son olarak iTunes bağlantı ekranı görünecektir. iTunes bağlantı ekranı göründükten sonra, elinizi güç düğmesinden çekebilirsiniz.
 6. Buradan itibaren format atma işlemini iTunes üzerinden gerçekleştireceksiniz ve zaten iPhone ekranında iTunes resmi çıktığı zaman, bilgisayarınızda açık olan iTunes üzerinde de geri yükle (Restore) ve Güncelleme (Update) seçeneği karşınıza çıkacak.
 7. Restore (Geri Yükle) seçeneğini seçin ve açılan ekranda Restore and Update (Geri Yükle ve Güncelle) seçeneğini seçin.
 8. Bu aşamada iPhone sıfırlama işlemi başlayacak ve iTunes ekranındaki ilerleme çubuğunda görebileceksiniz. Bu aşamada sabırla bekleyin ve iPhone’u asla bilgisayardan çekmeyin.
 9. İşlem bittikten sonra iPhone, fabrika ayarlarına dönmüş bir şekilde açılacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 11 format atma.