Iphone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ; iPhone 11’den daha küçük bir kasa ile gelen iPhone 12 ekran özelliklerine baktığımızda 6.1 inç OLED ekranın 1170 x 2532 FHD+ çözünürlük ve 460 ppi yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Daha az güç tüketen Super Retina XDR teknolojisine sahip bu ekranın görüntü kalitesi ve kontrast değerleri oldukça yüksektir. 1200 nit parlaklıktaki ekran, güneş ışığı altında yüksek çözünürlük sağlayan True Tone teknolojisine de sahiptir. iPhone 12’nin çerçevesi, kenarların düzleştirilmesi ve OLED ekrana geçilmesi nedeniyle biraz daha ince geliyor. Çentikli ekranı yüzde 86 ekran gövde oranı sunuyor. Cihaz, düşme ve çarpmalara karşı dört kat daha fazla dayanıklılık sağlayan Corning Ceramic Shield Glass ile ekranını koruyor.

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ; iPhone 12’de bir düşme veya darbeden sonra ekran kırılması, mürekkep yayılması, ışığın yanıp sönmesi, ekranın okunamaması, ekranın gidip gelmesi veya görüntünün kapanması ekran değişikliğinin habercisi olabilir. Ekranı hasarlı olan iPhone 12 kullanılmamalı ve acilen ekran onarımları yapılmalıdır. Ekranı kırık telefon kullanımının zararlı olup olmadığı, kırık ekranın cihazı bozup bozmadığı veya çatlamış ekranın anakartı yakmış olma ihtimali  gibi sorularla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu soruların cevabı genellikle evet olsa da nihai cevap cihazınız arıza tespit aşamasını geçtikten sonra verilebilir. iPhone 12 ekranı onarıldıktan sonra eski haline dönebilir. En kaliteli, en hesaplı ve en memnun kalınan ekran türü için Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ; iPhone 12 ekran değişimi teknik servisimizde son teknoloji ekipmanlarla yapılmaktadır. İşlem sırasında değişen ekran ve yedek parçaların tamamı orijinaldir. Telefonunuzun modeline göre kullandığımız son teknoloji ekipmanlarla ekranı değiştirilerek cihazınız teslime hazır hale gelir. iPhone 12 ekran değişimi hizmetimiz, iç ekran, ön cam ve dokunmatik alan değişikliklerini içermektedir.

Ekran değişimi için iPhone 12’nizi bize getirmenin iki yolu vardır. Öncelikle dilerseniz ekran değişimi için cihazınızı İstanbul Pendik semtinde servisimize getirebilirsiniz, sizleri merkezimizde ağırlayacağız. İkinci bir yol olarak, teknik servise gelme imkanınız yoksa, cihazınızı İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden  kargo ile Cep Hastanesi’ ne gönderebilirsiniz.

Iphone 12 Ekran Tamir Nasıl Yapılır | Cep Hastanesi
Iphone 12 Ekran Tamir Nasıl Yapılır | Cep Hastanesi

iPhone 12 Ekran Çeşitleri

iPhone 12 ekran değişimi için uygun olan üç farklı ekranı ele alabiliriz. Daha fazla seçenek olsa da kaliteli ve uzun ömürlü bir ekrana sahip olmak istiyorsanız orijinal, Revize ve OLED GX ekranlarından birini kullanmalısınız. Orijinal ekranlar hiç kullanılmamış olup sıfır ekrandır. Orijinal iPhone 12 ekran kurulumu ile birlikte cihazınız ilk günkü görüntüsüne kavuşuyor. OLED GX ekranlar orijinaline çok benzer ve kaliteli bir ekrana sahiptir. OLED GX ekranların en önemli artısı kaliteyi uygun fiyata sunmasıdır.

İlginizi Çekebilir: En Sık Arızalanan iPhone Modelleri

Revize edilmiş ekranlar da orijinaldir ancak yedek parça olarak ayrılmıştır. iPhone 12 için en uygun fiyatlı ekran revize edilmiş ekranlar. Yenilenen ekranlar orijinal olduğu için iPhone 12 ekran değişimi için iyi bir seçenek. Revize ekran, anakart arızası gibi sorun yaşayan ve kullanım süresi dolmuş cihazlardan alınan ekran anlamına gelmektedir. Teknik kontrollerden sonra tekrar kullanıma sunulur. Güvenilir bir teknik servis tarafından seçenek olarak sunuluyorsa düşünülebilir.

iPhone Açılmıyor

İkinci el bir ekran ama orijinal; Tabiki daha uygun. OEM ekranları, fabrikaya üretim yapan üreticilerin orijinal ekranlarıdır. Kaliteli bir yan sanayi ekranlar da performans ve görüntü kalitesi açısından en iyilere yakındır. Üstelik uygun fiyatlıdır. Yan sanayinin son seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta, görüntü kalitesi ve dokunma hissi farklı olabilir.

iPhone 12 Ekran Değişimi Sonrası

Hızlı ve kaliteli ekran değişimi konusunda uzmanlaşmış Cep Hastanesi’nde iPhone 12 ekran değişiminiz 60 ila 120 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. Bu sayede cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmayacaksınız, günlük yaşamınızda veya işinizde herhangi bir aksama yaşamayacaksınız.

iPhone 12 ekranını değiştirirken her zaman orijinal ekranı kullanıyoruz. Orijinal olmayan parçalar geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir ve maliyetli onarımlara yol açabilir. Güvenilir hizmet işimizin her alanında geçerlidir, bu nedenle orijinal parça kullanımı önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.

iPhone 12 ekran değişimi sonrası teknik servis ekibimiz cep telefonunuzun ekran, dokunmatik ve parlaklık testlerinden geçmektedir. Bu testlerden sonra cihazınız, aldığınız ilk günkü performansında olacak şekilde tarafınıza teslim edilir.

Ekranı değiştirdikten sonra telefonunuzu istediğiniz kadar görüntüleyebilirsiniz. Cihazla ilgili herhangi bir sorun görürseniz veya tereddüt ederseniz tekrar bize bildirebilirsiniz. Tecrübeli teknik servis ekibimiz tarafından cihazdaki sorun tamamen giderildikten sonra telefonunuz tarafınıza teslim edilecektir.

iPhone 12 ekran değişimi 6 ay garantilidir. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize ileterek sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınızın değişim veya onarım işleminin ücretsiz olması için karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekmektedir.