Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu

iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu

Iphone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu

iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu, Sizler için iPhone veya iPad cihazınızın sarı ekran sorunu nu nasıl çözeceğinizi, bu rehberde anlattık. iPhone sarı ekran sorunu çözümü ve iPad sarı ekran sorunu çözümü aslında oldukça basit

iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu Satın aldığımız cep telefonlarımız ve tabletlerimiz her ne kadar yüksek standartlarda üretilmiş olsa da, ekran gibi oldukça hassas bileşenlerde telefondan telefona farklılık olabiliyor. Birçok kullanıcı, yeni aldığı bir iPhone’nu diğerleriyle karşılaştırdığında ekranının daha sarımsı olduğunu fark ediyor. Lakin telefonunuzu iade etmeden önce, yapabileceğiniz bir işlem var. Lakin gelin, işlemlere başlamadan önce belki fark etmeden açtığınız bazı işlevlerin üzerinden geçelim.

  • Cihazınızın ekranını alttan yukarıya sürükleyerek Denetim Merkezi’ni açın.
  • Karşınıza çıkan Night Shift özelliğini, açıksa kapatın.

Yeni bir cihaza sahip iseniz, bulunduğunuz ortama göre ışık sıcaklığını ayarlayan True Tone özelliği açık olabilir. Ayarlar – Ekran ve Parlaklık seçeneklerini seçerek karşınıza çıkan ekranda yer alan True Tone özelliğini deaktif hale getirin.

 OLED ekranın yer aldığı iPhone telefonlarda ekranınızın yanmaması ve renk doğruluğunu koruması için True Tone özelliğini açık tutmanız ve parlaklığı her zaman en yüksekte tutmamanızı öneriyoruz. Eğer bunlara rağmen ekranınız, diğer telefonlara göre daha sarımsı kalıyor ve rahatsız oluyorsanız, birlikte iPhone sarı ekran çözümü işlemlere başlayalım.

İlginizi Çekebilir: Telefonda Yer Açma İşlemi

iPhone 12 Sarı Ekran Sorunu

  • İlk olarak kullandığımız iPhone cihazımızın kilidini açarak, Ayarlar uygulamasına açıyoruz
  • Genel –> Erişilebilirlik –> Ekran Kolaylıkları seçeneklerini takip ediyoruz.
  •  Karşımıza çıkan ekranda Renk Filtre dokunuyoruz.
  • İlk olarak “Renk Tonu” seçeneğine seçiyoruz.

Yoğunluk çubuğunu en başa alıyoruz. Renk Özü çubuğunu sağa ve sola kaydırarak eğer ekranınız çok sarımsıysa mavimsi tonlara, mavimsi ise sarımsı tonlara getiriyoruz. Apple yetkili servisine götürmeniz gerekebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 12 pro sarı ekran.