iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 163 Görüntülenme

iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu

iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu, Sizler için iPhone veya iPad cihazınızın sarı ekran sorunu nu nasıl çözeceğinizi, bu rehberde anlattık. iPhone sarı ekran sorunu çözümü ve iPad sarı ekran sorunu çözümü aslında oldukça basit

iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu, Satın aldığımız cep telefonlarımız ve tabletlerimiz her ne kadar yüksek standartlarda üretilmiş olsa da, ekran gibi oldukça hassas bileşenlerde telefondan telefona farklılık olabiliyor. Birçok kullanıcı, yeni aldığı bir iPhone’nu diğerleriyle karşılaştırdığında ekranının daha sarımsı olduğunu fark ediyor. Lakin telefonunuzu iade etmeden önce, yapabileceğiniz bir işlem var. Lakin gelin, işlemlere başlamadan önce belki fark etmeden açtığınız bazı işlevlerin üzerinden geçelim.

  • Cihazınızın ekranını alttan yukarıya sürükleyerek Denetim Merkezi’ni açın.
  • Karşınıza çıkan Night Shift özelliğini, açıksa kapatın.

Yeni bir cihaza sahip iseniz, bulunduğunuz ortama göre ışık sıcaklığını ayarlayan True Tone özelliği açık olabilir. Ayarlar – Ekran ve Parlaklık seçeneklerini seçerek karşınıza çıkan ekranda yer alan True Tone özelliğini deaktif hale getirin.

Xiaomi Poco M2 Pro Özellikleri

 OLED ekranın yer aldığı iPhone telefonlarda ekranınızın yanmaması ve renk doğruluğunu koruması için True Tone özelliğini açık tutmanız ve parlaklığı her zaman en yüksekte tutmamanızı öneriyoruz. Eğer bunlara rağmen ekranınız, diğer telefonlara göre daha sarımsı kalıyor ve rahatsız oluyorsanız, birlikte iPhone sarı ekran çözümü işlemlere başlayalım.

iPhone 12 Sarı Ekran Sorunu

  • İlk olarak kullandığımız iPhone cihazımızın kilidini açarak, Ayarlar uygulamasına açıyoruz
  • Genel –> Erişilebilirlik –> Ekran Kolaylıkları seçeneklerini takip ediyoruz.
  •  Karşımıza çıkan ekranda Renk Filtre’lerine dokunuyoruz.
  • İlk olarak “Renk Tonu” seçeneğine seçiyoruz.

Yoğunluk çubuğunu en başa alıyoruz. Renk Özü çubuğunu sağa ve sola kaydırarak eğer ekranınız çok sarımsıysa mavimsi tonlara, mavimsi ise sarımsı tonlara getiriyoruz. Apple yetkili servisine götürmeniz gerekebilir.

Huawei P20 Lite Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Huawei P20 Lite Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir