iPhone 12 Şarj Olmuyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 215 Görüntülenme

iPhone 12 Şarj Olmuyor

iPhone 12 Şarj Olmuyor ,iPhone 12 akıllı telefonunuz şarj olmuyorsa sorun sizin tarafınızdan da çözülebilir teknisyen müdahalesi gerekebilir. Bu yazıda eşyalar söz konusu olduğunda iPhone 12’nin neden şarj olmadığını ve çözümün ne olduğunu paylaşıyoruz.

Şarj Aleti Arızası

Şarj soketi arızası, telefonun şarj bağlantısının sık kullanılması sebebiyle ortaya çıkabilir. Şarj yuvası kirli veya yabancı madde ile dolu ise, temizlemek için hala profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. Her iki durumda da, Cep Hastanesi ücretsiz hasar tespit ederek cihazınızda sorunun kaynağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şarj Yuvasının Tıkanması

iPhone 12 Şarj Olmuyor ,Şarj cihazının ucunun girdiği şarj yuvası, kir, toz, pamuklu giysiler veya benzeri parçacıklarla tıkanmış olabilir. Sonuç olarak, pile elektrik akımı sağlanamaz. Herhangi bir ışıkla şarj yuvası deliğine bakın. Belirtilen bir tıkanıklık varsa, birikintileri bir kürdan ve kullanılmayan kuru bir diş fırçası ile temizleyin

Şarj Soketinin Bozulması

En çok karşılaştığımız durum bu. Şarj soketi aşağıdaki nedenlerle arızalanabilir. Çözüm, şarj soketini profesyonel bir Cep Hastanesi teknisyeni tarafından değiştirmektir.

  1. Sıvı-nem temasından sonra şarj soketinin oksidasyonu
  2. Alınan darbelerle şarj soketi parçasının kırılması
  3. Kısa devre sonucu şarj soketi girişi yanıyor

Cep Hastanesi haberleşme teknik servis odasındaki şarj prizi nasıl değiştirilir detaylı bir ürün sayfası hazırladık. Bakınız: iPhone şarj soketinin değiştirilmesi listesi

Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamalar

Şarj Soketinin Değişimi Nasıl Yapılır

Teknik servisimizde akıllı telefon şarj soketinin değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Telefon şarj soketinin değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saattir. Bu süre 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal şarj soketinin kullanılır.
  3. Sesin kendine kendine kısılması sorunu ortadan kalkar.
  4. Telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi İletişim onaylı şarj soketinin garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi içerisinde şarj soketinin ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Batarya Problemi

Bazı durumlarda telefonun şarj olmamasının nedeni batarya arızasıdır. Bataryanın şişmesi veya kısa devre neticesinde içerideki parçalar yanarak işlevini yitirerek telefonun şarj olmasını engeller.

Çözüm, pili değiştirmektir. Cep Hastanesi haberleşme teknik servis odasında pilin nasıl değiştirileceği sayfamızdan detaylı olarak incelenebilir. Bakınız: iPhone  pil değişimi listesi

Şarj Entegresi Sorunu

Genel olarak, orijinal olmayan şarj cihazlarının kullanılması, anakarta entegre edilen şarjın yanmasına neden olabilir. Bu durumda cihaz şarj olmuyor veya hiç tepki vermiyor. İlgili parça değiştirilmelidir. Cep Hastanesi teknik servis aracı ile değişim salaya bilirisiniz.

iPhone 5s u2 Şarj Entegresi Değişimi Videosu

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir