iPhone 12 ve iPhone Mini'nin Batarya Kapasiteleri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 246 Görüntülenme

iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri

iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri, Apple’ın Hi, Speed etkinliğiyle gün yüzüne çıkardığı yeni iPhone 12 serisinin, iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin batarya kapasiteleri ortaya çıktı. Teknoloji devi Apple’ın çok dikkat çeken iPhone 12 ailesinin iki üyesi için RAM sonrası pil kapasiteleri de belli olmuş durumda.

iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri, Apple, tarihinde ilk kez eylül ayında değil ekim ayında yeni iPhone serisini tanıttı. Şirket tüm dünyanın etkisi altında kaldığı pandemi sebebiyle tedariklerde bazı sıkıntılar yaşamış ve 13 Ekim tarihinde yeni iPhone serisini gözler önüne çıkarmıştı. Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi 5G bağlantı teknolojisi ile birlikte cihazlarında kullandığı işlemcilerin hızlı olması sebebiyle etkinliğin adını Hi, Speed olarak açıklamıştı. Tasarım, işlemci ve kamera noktasına etkinlikte uzun süreler değininen Apple, cihazların batarya kapasitesi hakkında ise bir açıklamada bulunmamıştı. Apple’ın yeni serisindeki iPhone 12 ile iPhone 12 mini’nin bataryaları artık belli oldu.

iPhone 12 ve iPhone Mini Batarya Kapasiteleri

iPhone 12 ailesinde bildiğiniz üzere dört farklı model yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. Hatırlarsınız modellerin Apple tarafından hiçbir zaman açıklanmayan RAM kapasiteleri geçtiğimiz günlerde kayıtlar üzerinden netleşmişti. Buna göre 12 Mini ve 12 modellerinde 4 GB RAM, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM yer aldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise 12 ve 12 Mini için resmi kayıtlar üzerinden pil kapasiteleri kendisini gösterdi. Buna göre 12 modelinde 2.815 mAh pil yer alıyor. iPhone 12’nin pili 3.110 mAh pil taşıyan iPhone 11‘den az. Ancak 5 nm işlemcinin aradaki farkı kapattığı düşünülüyor. Ailenin en ufağı olan 12 Mini modelinde ise 2227 mAh pil bizleri karşılıyor.

iPhone Kulaklık Çalışmıyor Sorunu ve Çözüm

Apple’ın iPhone 11’de 3.110 mAh’lik bir batarya kapasitesini kullanırken yeni iPhone 12’de 2.815 mAh bir batarya kapasitesini kullanması akılları karıştırdı. Bu noktada iPhone hayranları Apple’dan beklediği yükseltilmiş batarya kapasitesine ulaşamadı.

ncak Apple’ın iPhone 12 serisinde batarya kapasitesini bu denli kısabilmesini 5 nm mimariyla geliştirilen yeni A14 Bionic çip set sağlıyor. Yani bu noktada iPhone 11 ve 12’nin video oynatma süreleri 17 saat olarak eşitlenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Seriye yeni eklenen iPhone 12 mini ise 15 saat video izleme süresi vadediyor. Serinin düşük performans vadeden üyeleri iPhone 12 ve iPhone 12 mini’nin batarya kapasiteleri belli oldu. Ancak iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in batarya kapasiteleri henüz bilinmiyor.

iPhone SE Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone SE Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir