Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri

iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Iphone 12 Ve Iphone Mini'Nin Batarya Kapasiteleri

iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri, Apple Hi Speed etkinliğiyle gün yüzüne çıkardığı yeni iPhone 12 serisinin, iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin batarya kapasiteleri ortaya çıktı. Teknoloji devi Apple çok dikkat çeken iPhone 12 ailesinin iki üyesi için RAM sonrası pil kapasiteleri de belli olmuş durumda.

iPhone 12 ve iPhone Mini’nin Batarya Kapasiteleri, Apple, tarihinde ilk kez eylül ayında değil ekim ayında yeni iPhone serisini tanıttı. Şirket tüm dünyanın etkisi altında kaldığı pandemi sebebiyle tedariklerde bazı sıkıntılar yaşamış ve 13 Ekim tarihinde yeni iPhone serisini gözler önüne çıkarmıştı. Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi 5G bağlantı teknolojisi ile birlikte cihazlarında kullandığı işlemcilerin hızlı olması sebebiyle etkinliğin adını Hi, Speed olarak açıklamıştı. Tasarım, işlemci ve kamera noktasına etkinlikte uzun süreler değininen Apple, cihazların batarya kapasitesi hakkında ise bir açıklamada bulunmamıştı. Apple yeni serisindeki iPhone 12 ile iPhone 12 mini bataryaları artık belli oldu.

iPhone 12 ve iPhone Mini Batarya Kapasiteleri

iPhone 12 ailesinde bildiğiniz üzere dört farklı model yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. Hatırlarsınız modellerin Apple tarafından hiçbir zaman açıklanmayan RAM kapasiteleri geçtiğimiz günlerde kayıtlar üzerinden netleşmişti. Buna göre 12 Mini ve 12 modellerinde 4 GB RAM, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM yer aldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise 12 ve 12 Mini için resmi kayıtlar üzerinden pil kapasiteleri kendisini gösterdi. Buna göre 12 modelinde 2.815 mAh pil yer alıyor. iPhone 12’nin pili 3.110 mAh pil taşıyan iPhone 11‘den az. Ancak 5 nm işlemcinin aradaki farkı kapattığı düşünülüyor. Ailenin en ufağı olan 12 Mini modelinde ise 2227 mAh pil bizleri karşılıyor.

Apple iPhone 11’de 3.110 mAh bir batarya kapasitesini kullanırken yeni iPhone 12’de 2.815 mAh bir batarya kapasitesini kullanması akılları karıştırdı. Bu noktada iPhone hayranları Apple beklediği yükseltilmiş batarya kapasitesine ulaşamadı.

İlginizi Çekebilir: Huawei Share Nasıl Kullanılır

Apple iPhone 12 serisinde batarya kapasitesini bu denli kısabilmesini 5 nm mimariyla geliştirilen yeni A14 Bionic çip set sağlıyor. Yani bu noktada iPhone 11 ve 12’nin video oynatma süreleri 17 saat olarak eşitlenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Seriye yeni eklenen iPhone 12 mini ise 15 saat video izleme süresi vadediyor. Serinin düşük performans vadeden üyeleri iPhone 12 ve iPhone 12 mini batarya kapasiteleri belli oldu. Ancak iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max batarya kapasiteleri henüz bilinmiyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 12 mini batarya kaç mah , iphone 12 mini batarya süresi , iphone 12 mini batarya performansı , iphone 12 mini batarya fiyatı , iphone 12 mini batarya değişimi , iphone 12 mini batarya testi , iphone 12 mini bataryalı kılıf
iphone 12 mini batarya yorumları , iphone 12 mini batarya kılıf , iphone 12 mini batarya sorunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar