Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 13 Serisi Pembe Ekran Sorunu Çözümü

iPhone 13 Serisi Pembe Ekran Sorunu Çözümü

Iphone 13 Serisi Pembe Ekran Sorunu Çözümü

iPhone 13 Serisi Pembe Ekran Sorunu Çözümü; Çok sayıda telefon kullanıcısı iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde pembe ekran hatasıyla karşı karşıya kaldı. Peki iPhone’ u kullanılamaz hale getiren bu soruna bir çözüm var mı? Tüm detayları ve çözümü yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone 13 Pembe Ekran Sorunu Nedir?

iPhone 13 Serisi Pembe Ekran Sorunu Çözümü; Son zamanlarda iPhone 13 serisinde pembe ekran sorunu ortaya çıktı. Çok sayıda Apple kullanıcısı, akıllı telefonun ekranını pembeye ve mora çeviren hataya maruz kaldığını öne sürdü. Cihazın donmasına, gecikmesine ve yeniden başlatılmasına neden olan sorunla ilgili tüm detaylar makalemizde. Söz konusu hatanın iPhone 13’ün yanı sıra iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde de meydana geldiği kaydedildi. Kullanıcı deneyimini ciddi anlamda olumsuz etkileyen sorunun neden kaynaklandığı bilinmiyor.

iPhone 13 Pembe Ekran Hatası Çözümü Var mı?

iPhone 13 Serisi Pembe Ekran Sorunu Çözümü; Çok sayıda iPhone 13 serisi kullanıcısı oldukça can sıkıcı bir sorunla karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar karşılaştıkları iPhone hatasını Weibo gibi sosyal medya platformları ve Apple destek sayfası üzerinden paylaştı.

Aktarılan bilgilere göre iPhone 13 serisi olarak adlandırılan cihazlarda ekran, belirli aralıklarla mor ya da pembe renge dönüşüyor. Bu durumdan sonra telefonda donma, yeniden başlatma ve gecikme gibi sorunlar yaşanmaktadır.

BossLianbo kullanıcı adına sahip bir kişi, sosyal medya hizmeti Weibo’ daki bir gönderiye göre, Apple’ ın müşteri hizmetlerindeki söz konusu hatanın donanımdan kaynaklanmadığını söyledi. Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple’ ın müşteri hizmetleri, kullanıcıların sorunu çözmek için sistem güncellemesi yapmalarını ve ayrıca cihazda bulunan tüm uygulamaları en son sürüme güncellemelerini önerdi.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Ekran Kararma Sorunu Çözümü

Peki Bu Hata Ne Kadar Yaygın?

Kalistron isimli bir kullanıcı da, Apple’ ın resmi destek sayfasında 13 Kasım 2021’den beri belirli aralıklarla bu sorunla karşılaştığını belirtti. Kullanıcı, cihazın pembe ve mor renk ekran hatası nedeniyle cihazın kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

iPhone 13 Pro Max kullanıcısı Kalistron, karşılaştığı sorunu çözmek için telefonu yeniden başlattığını, sıfırlama işlemini gerçekleştirdiğini ve internette bulduğu yöntemleri uyguladığını ancak hiçbir yöntemin işe yaramadığını söyledi.

Pembe Ekran Sorunu Çözümü Nedir?

Çok sayıda yöntemi deneyen ancak başarılı olamayan kullanıcı, cihazını resmi teknik servise teslim ettiğini iddia ederken, yetkililer arızanın anakarttan kaynaklandığını söyledi. Başka bir kullanıcı ise 6 gün önce aldığı iPhone cihazında sorunu yaşadığını ifade etti.

Jfon isimli bir kullanıcı ise, Apple mağazasından sorumlu kişilerin telefonun en son sürüme güncellenmesi gerektiğini söylediğini söyledi. Kullanıcı güncelleme işlemini yapamayacağını iddia etti, çünkü telefon çökmüştü ve kapanmıştı.

iPhone 13 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 13 ekran değişimi konusunda uzman ve deneyimli uzman teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır. Teknik servis ortamında telefon sağlığı için gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.

  • iPhone 13 ekran değişimi süresi teknik servisimize müracaat etmeniz durumunda 60 ila 120 dakika, kargo gönderim hizmetimizi kullanmanız durumunda 3 ila 4 iş günüdür.
  • Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  • Orijinal iPhone 13 ekranı kullanılır.
  • Telefon ekran performansında yani dokunma hızı hassasiyet ve ekran parlaklığı çözünürlükte herhangi bir değişiklik olmamaktadır.
  • Telefonunuz 3 aylık Cep Hastanesi onaylı ekran garantisi kartı ile tarafınıza teslim edilmektedir.

iPhone 13 Yazılım Güncellemesi İndirme

iOS’ un yeni sürümü, Ayarlar uygulamasında yapılan güncelleme ile geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Her zamanki gibi güncelleme cihazlarda hemen görünmeyebilir, ancak zamanla geniş bir sürümde kullanıma sunulacaktır.

Apple beta üyesiyseniz kablosuz ayarlarından cihazınıza gelen güncellemeyi cihazlarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca karşılaştığınız başka bir sorun varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Peki siz iPhone 13 serisinde pembe ekran sorunuyla karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız, cihazınızın ekran değişimi ve yazılım güncellemesi gibi işlemler için Cep Hastanesi teknik servisimizden destek alabilirsiniz.