Iphone 5S Dokunmatik Entegresi Değişimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone 5s Dokunmatik Entegresi Değişimi

iPhone 5s Dokunmatik Entegresi Değişimi; iPhone cihazlarıyla ilgili sık karşılaşılan problemlerden biri, dokunma alanının çalışmadığı, Touch’ın bir kısmının basmadığı veya dokunma alanının kendiliğinden basılabilmesidir. Bununla beraber, cihazın rötuşları ara sıra çalışabilir ve ara sıra çalışmaz hale gelebilir.

iPhone 5s Dokunmatik Entegresi Değişimi; Yukarıdaki sorunla karşılaşmanın iki sebebi vardır. Bunlardan biri Dokunmatik entegrasyonun başarısızlığı, diğeri ise direk olarak ekranda yaşanan problemler. Entegre dokunmatik monitörü değiştirerek veya ekranı değiştirerek bu sorunu önleyebilirsiniz.

iPhone Dokunmatik Entegre Sorunu

iPhone cihazları entegre edilmiştir (Touch IC), bu da anakart üstündeki dokunmatik alanın çalışmasını sağlar. Bu integrallerdeki arızalar (dislokasyon, çatlama, yanma vb.) Dokunma alanının çalışmamasına neden olabilir. Ekranda farklı çizgilerin bile görünmesine neden olabilir. Ekran değişikliği yapıldığında sorunun çözüldüğü varsayılır, ancak ekran ne kadar süreyle denenirse çalışsın aynı sorun devam edecektir. Çözüm entegre dokunuşu değiştirmek. Oldukça küçük bir parça ve entegre değişim mutlaka uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Ancak, gerekli tüm teknik servis şartları yerine getirilmelidir.

Entegre Değişimleri Nasıl Olur

iPhone modellerinde en yaygın dokunma problemleri çoğu zaman dokunma entegrasyonundan kaynaklanmaktadır. Dokunmatik işlevi yöneten 2 entegre iPhone model vardır. Ekran kilitleme ve dondurma gibi sorunlarda Dokunmatik entegrasyonun değiştirilmesi gerekir. Dokunmatik integrallerin arızalanması sebebiyle ekranın üst kısmında beyaz çizgiler görünüyor. Bu durum ağır ağır büyüyebilir ve dokunuşun işlevini kaybetmesine neden olabilir. Bu tür sorunlar için, telefonu onarmak için en kısa sürede firmamıza başvurabiliriz.

Iphone 5S Dokunmatik Entegresi Değişimi
Iphone 5S Dokunmatik Entegresi Değişimi

iPhone Ekran Dokunmatiği Sorunu

Dokunma alanındaki problemlerin bir başka sebebi de tamamen ekrandan kaynaklanıyor. Etkinin bir sonucu olarak, ön cam ile dahili ekran arasındaki dokunma alanı işlevini kaybetmiş olabilir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, ekranı direk olarak değiştirmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: Ucuz Telefon Ekran Tamiri

iPhone 5S Dokunmatik Entegresi Problemleri Nedir

 • Telefon şarja takılı iken açılıp kapanıyor
 • Şarj olmuyor
 • Şarj ediyor gibi görünüyor fakat şarj olmuyor
 • Telefon elmada kalıyor, gel-gitler oluyor.
 • Açılmama problemi
 • Dokunmatik arızası
 • Ekran gelip gidiyor
Iphone 5S Dokunmatik Entegresi Problemleri
Iphone 5S Dokunmatik Entegresi Problemleri

Telefonların Hayatımızdaki Yeri

En çok kullanılan teknolojik cihazlardan biri olan telefonların önemi artıyor. İlk çıktığında, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamakta olan telefonlar hızla gelişti ve mevcut durumlarına ulaştı. İnternete giren, fotoğraf çeken, kaydeden, mesaj gönderen ve makine haline gelen cep telefonları ve uygulamalar pek çok şeyi anında halledebilir. Bu sebeple bilgisayarlarla beraber en fazla kullanılan teknolojik araçlardan biri olmuştur. Bir çok insan cep telefonları sayesinde bilinçleniyor. Yani cep telefonları lüks değil. Cep telefonu bakım ve onarımları da bir hayli titizlikle yapılmalıdır.

iPhone 5S Dokunmatik Entegresi Değişim Süresi

iPhone 5s Dokunmatik entegrasyon sorunu cihaz onarım süresi, mağazamızın yoğunluğuna bağlı şekilde 1-3 gün sürebilir.

 • İstanbul dışındaysanız cihazınızı kargo ile gönderip Baseband Şebeke Entegresi değişimi yaptırabilirsiniz.
 • Baseband Şebeke Entegresi değişimi tamamlanan cihazınız aynı gün kargoya teslimi yapılır.
 • Dilerseniz Şubemize gelip cihazınızı tamiri gerçekleştirilirken izleyebilir testleri yapılan cihazınızı kontrol edip teslim alabilirsiniz.
 • iPhone 5s Dokunmatik Entegresi ana kart yada Baseband durumlarda cihazınıza APPLE teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz arıza tespiti ve fiyatlandırma yapılmaktadır.