Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone 6 Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

iPhone 6 Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

Iphone 6 Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

iPhone 6 Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır; Anakart telefonunuzun temel parçasıdır. Ekran, bağlantı noktaları, pil ve aklınıza gelebilecek tüm diğer parçalar anakartta buluşuyor. Anakart hasar iPhone başına gelebilecek en iyi değil şeylerden birisidir. Nitekim, diğer parçaların arızalanması durumunda, hem onarımı daha kolay hem de daha az maliyetlidir.

iPhone 6 Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır; Anakart başarısız olursa, kartın değiştirilmesi gerekir. Kartın yenilenmesi, cihazınızı yenilemek olarak da ifade edilebilir. Firmamız iPhone anakart onarım işlemini en ekonomik fiyatlarla gerçekleştirmektedir.

iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Anakart, cihazınızın çalışması için gerekli işlevleri yerine getiren cihazınızın içerisindeki elektronik bir devredir. Ekran, pil, şarj cihazı girişi ve diğer tüm ekipmanlar ana karta konektörler veya özel lehimleme yöntemleri ile bağlanır. iPhone anakart arızasını nasıl anlayabilirim, anakart arızası nedir?

Anakart arızalarının tespiti için profesyonel ölçüm aletleri, osiloskop, cihazın devre şemaları ve çeşitli el aletlerine gereksinim vardır. Hizmetimizde, tam donanımlı teknisyenlerimiz, iPhone anakart arızasını mümkün olan en kısa zamanda tespit etmek için son teknoloji ekipmanlarını kullanmaktadır. Arıza tespiti yapılır ve cihazın kullanıcı onayı başlatılır.

iPhone 6 Anakart Yandı

iPhone’larda anakart tükenmişliği, halk arasında kulaktan kulağa geçen yanlış bir terimdir. Anakart yanıcı bir parça değildir. Ateşe atıldıktan sonra yanmaz. Anakart, elektronik devrelerden oluşan ve iPhone’un tüm işlevlerini yöneten bir elektronik devre kartıdır.

Bu durumdan anlaşılabileceği gibi, anakart sorunları elektronik devre montajlarındaki arızalardan kaynaklanır. Açılmamış iPhone’larla veya herhangi bir parça değişikliği ile düzeltilmeyen iPhone’larla ilgili sorun anakart sorunlarıdır. Örnek olarak;

 • Yavaş şarj olma
 • Şarj yüzdesinde görülen aniden artışlar azalışlar
 • Şarj seviyesinin %30lardan sonra biranda telefonun kapanması
 • Şarjın hızlı tükenmesi
 • Telefonun ısınması
 • Telefonu açarken elma logosunda kalarak beklemesi
 • itunes ile bağlantı kurulamaması
 • Hiç açılmaması
 • Cihaz şarj olmuyor fakat pil işareti çıkıyor
 • iPhone telefonum Açılmıyor Hiçbir şekilde tepki yok
 • Görüntü yok fakat ses var cihaz çalışıyor

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Soketi Temassızlık

Iphone Anakartı Nasıl Yanar
Iphone Anakartı Nasıl Yanar

iPhone Anakartı Nasıl Yanar, Neden Yanar?

iPhone’unuzu düşürürseniz veya su ile temas ederse, anakartın hasar görmesi muhtemeldir. iPhone sıvı ve darbelere dayanıklı bir cihaz olmasına karşın, hasar görmeyeceği garanti edilmez. Anakartın yanmasına neden olabilecek farklı nedenler de vardır.

Ancak, iPhone telefon modelleri genelde su ile temas ve etkileri sebebiyle yanma tabidir. Bu cihazların yazılımı ve şarj cihazları istikrarlı bir biçimde çalıştığından, anakart android işletim sistemine kıyasla bu sebeplerden dolayı yanmaz.

Anakart Neden Arızalanır?

Anakart arızalarının çoğunluğu sıvı teması, yere düşme ve alt endüstri masraflarından kaynaklanmaktadır. iPhone’lar sıvı ile temas ettiğinde pillerinden ayrılamadığından, enerji anakart üstünde dolaşmaya devam eder, çünkü sıvı iletken bir maddedir, birbirleriyle temas etmemeli bileşenler birbirleriyle temas etmeye neden olur, bu sebeple anakartta kısa devre oluşur ve anakart başarısız olur.

Arıza, düşen cihazlarda, anakarttaki bileşenlerde ve entegre devrelerde meydana gelir. Yan sanayi şarj cihazları mevcut koruma özelliklerine sahip olmadığından, cihazın anakartına aşırı voltaj uygulayabilir ve bu da cihazın anakartının arızalanmasına neden olabilir.

Hqdefault

iPhone Anakartı Fiyatları Ne Kadar?

iPhone anakart fiyatları modele göre değişir ve parçanın nerde ve nasıl tedarik edildiği. Arıza durumunda cihazınızın anakart onarımı, sadece orijinal ve sıfır anakartla sağlıklı bir biçimde mümkün olacaktır. Orijinal ve sıfır olmayan bir anakart kullanılıyorsa, cihazda bazı yazılım problemleri ortaya çıkabilir veya anakartın gelecekte tekrar yanması muhtemeldir.

Firmamız cihazınıza sıfır ve orijinal anakart yükler. Bu, uzun seneler sürmesini sağlar. Anakartın cihazınızın en temel parçası olduğunu ve değiştirildiğinde sıfır olarak kurmanın önemli olduğunu lütfen unutmayın. Ancak o zaman telefonunuz sıfıra ayarlanacak ve çok daha iyi performans gösterecektir. Genel olarak pazara baktığınızda, iPhone anakart fiyatlarının değiştiğini görebilirsiniz. Bunun sebebi, bazı onarım merkezlerinin telefona ikinci el parçalar takmasıdır.

Bölümü farklı fiyatlarla uzun nasıl kullanıldı önce nasıl kullanıldı ve bağlı şekilde sunulmakta olan manasına gelir. Bununla birlikte, orijinal, garantili anakartlar hiçbir şekilde kullanılmadığından, cihazınıza böyle bir anakart takmak maliyeti daha yüksek olacaktır. Pahalı olmasına karşın, rahatsızlık verici olduğu, cihazınızın daha sağlıklı ve daha uzun çalışacağından emin olabilirsiniz. Bu anlamda firmamız güvenilir iPhone anakart tamir hizmeti sunmaktadır.

iPhone Anakart Değişirse Ne Olur?

Yeni anakartı teslim ettiğimizde, kullanmış olduğunuz ilk gün kadar kararlı çalıştığını göreceğiz. Bilgi sayfasının başında belirttiğimiz gibi, anakart temel bir parçası olduğundan, tüm veriler bu kartta bulunur ve yanan bir anakart üstündeki tüm veriler kaybolduğundan, anakartı değiştirdiğinizde boş bellek alırsınız.

Ancak, bu eşitlenmeyen ve harici bellekte olan veriler için geçerli değildir. Bundan sonra yapmanız gerekli olan tek şey kullanıcı hesabınızla giriş yapmak ve senkronize kişisel verilerinizi geri almak. Kurduğumuz parçanın temiz ve orijinal olduğundan ve uzun süre dayanacağından emin olabilirsiniz.

Firmamız uzun yıllardır müşteri memnuniyeti ile iPhone parça tamirati hizmetlerini vermeye devam etmektedir. iPhone anakart tamirat için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6s anakart arızası nasıl anlaşılır , iphone 6 plus anakart arızası nasıl anlaşılır , iphone 6 anakart arızası , iphone 7 anakart arızası nasıl anlaşılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.