Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 6 Batarya Çok Çabuk Bitiyor

iPhone 6 Batarya Çok Çabuk Bitiyor

Iphone 6 Batarya Çok Çabuk Bitiyor

iPhone 6 Batarya Çok Çabuk Bitiyor , çoğu kullanıcının şikayet ettiği sorunların en üstünde. Bugün iPhone şarj sorunlarını ve çözümlerini gözden geçireceğiz. Her şeyden önce, cihazınızı tüm kurallara uygun olarak kullansanız bile, cihazınızın pilinin belirli bir süre sonra ilk günün performansını sağlamadığını belirtmemiz gerekir.

Yukarıda belirtilen durumun çeşitli nedenleri vardır: planlı eskime, teknoloji eksikliği ve zamanla mekanik parçaların aşınması. Yazılım desteği ile optimize edilmiş olmasına rağmen piller zamanla performansını kaybeder bu yazımızda iPhone cihazları ile ilgili olsa tüm akıllı telefon üreticileri pil en ileri teknoloji olan lityum-iyon piller, kullanın, çünkü bu diğer akıllı telefonlar için aynıdır, ve kaçınılmazdır.

iPhone 6 Batarya Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım ?

Apple resmi verilerine göre, iPhone cihazlarının pilleri 500 kez şarj etmek için üretiliyor. Ancak, bu bilgiler birçok kullanıcı tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Performans koruma bilgileri, 500 kata kadar, cihazınızı 500 kez şarj etmemek, ancak tam şarjlı pili tüketmek ve şarj etmek anlamına gelir. Daha derinlemesine bir açıklama yapmanız gerekiyorsa, cihazınızın şarjı %50’dir ve cihazınızı şarj edip doldurursanız, 1 Şarj olarak sayılmaz ve ikinci kez %50 dolum yaptığınızda 1 Şarj dolu olacaktır. Bu bilgiler ışığında, 500 saatlik şarj kapasitesinin ortalama kullanıcının bir yıldan fazla bir süre düşmesine izin vermeyeceği, ancak pilin ortalama 1,5 yıl içinde performansını kaybedeceği anlamına gelir. iPhone’unuzun performansı düşükse, iPhone hızlandırma yöntemlerimizi inceleyebilirsiniz. Tabii ki, bazı durumlarda, kullanıcıların bildirimlerine baktığımızda, pilin 2 yıldan fazla kullanımda bile herhangi bir performans kaybı yaşamadığı gözlenmiştir.

İlginizi Çekebilir: LG G5 Batarya Değişimi Fiyatı Nasıl Yapılır

Iphone 6 Batarya Değişimi Fiyatı

Apple tarafından verilen bilgiler, 500. kullanımdan hemen sonra pilin hasar göreceği anlamına gelmez. Bu Bilgi, testlerin 500 kez başarısız olmadan gerçekleştirildiğini gösterir. ve belirttiğimiz gibi dönemi aşsalar bile, zarar görecekleri anlamına gelmez. IP68 sertifikasının ne anlama geldiğini ve diğer sertifikaların ne olduğunu görmek için yukarıdaki makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdiye kadar, pilin performans kaybının doğal nedenlerini inceledik ve pillerle ilgili hatalar nedeniyle kaybolabilir.

iPhone Yeni Batarya Çabuk Bitiyor

Pille ilgili sorunlar genellikle elektronik yapılardan kaynaklandığından, bu sorunu herhangi bir güncelleme veya benzer durumla ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Biz bir merdiven çağırabilirsiniz mekaniği bazı pil şok olarak adlandırılan tekniği ile pilinizi tamir olduğuna inanmıyorum.

Aynı işletmeler yan sanayi bataryalarla ilk bakışta daha ucuz görünen bir şekilde bataryanızı değiştirmeyi de teklif edebilir. Kesinlikle uzun vadede büyük bir zararda olursunuz. Bu tür bataryalar orijinal bataryanın sağladığı verimi kesinlikle sağlamayacaktır. Yapmanız gereken ilk şey eğer batarya performansının sizden veya kullanım ömründen değil. Üreticiden kaynaklandığını düşünüyorsanız garanti kapsamında ücretsiz tamir ve değişim talep etmektir. Garanti süreniz dolmuşsa zaten bataryanızın yasal olarak belirtilen kullanım ömrü de dolmuştur. Bu sefer ücretini sizin ödeyeceğiniz şekilde sadece güvendiğiniz yerlerde batarya değişim işlemi yapmak gerekir.

iPhone 6 Şarj Çabuk Bitiyor

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone 6 Batarya Çok Çabuk Bitiyor iphone 7 şarj çabuk bitiyor 2018, iphone 6 şarj çabuk bitiyor 2018, iphone pil ömrü uzatma, iphone şarj çabuk bitiyor, iphone 7 şarjı kendi kendine bitiyor, iphone 6 şarj çabuk bitiyor 2017, iphone 7 şarj çabuk bitiyor 2019, iphone pil ömrü uzatma 2018