Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 6 Ekran Parlaklık Sorunu

iPhone 6 Ekran Parlaklık Sorunu

Iphone 6 Ekran Parlaklık Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone 6 Ekran Parlaklık Sorunu ; Günümüzde telefon, vazgeçilmezler arasında yerini almakta neredeyse telefonsuz bir saniye bile geçirilmemektedir. Sabah kalktığımız da ilk aklımıza gelen telefonlar ile günü bitirirken son baktığımız ekran da telefon ekranı olmaktadır.

Telefonsuz geçirilmeyen zaman dilimi düşünüldüğü zaman sağlık açısından bize zarar vermemesi adına, bazı ayarlarda değişiklik yapmak gerekmektedir.

Özellikle göz ile sürekli irtibatta olması, gözümüze gelen ışığın ayarlanması açısından önem arz etmektedir. Kullandığınız modele göre değişiklik gösteren bu ayarlar, bazı telefonlarda otomatik ayarlanırken, bazılarında ise el yardımı ile değiştirilebilmektedir.

iPhone marka telefonlar için, özellikle 6 modellerinde Parlaklık sorununa nasıl bir çözüm getirilebilir, neler yapılmalıdır bu konuya değinelim.

iPhone 6 Ekran Parlaklık Sorunu Nasıl Çözülür sorununa çözüm getirmek isteyenler, öncelikle ayarlardan ekran ayarları bölümüne bir ziyaret yapmaları gerekmektedir. Sadece parlaklık ya da ışığı açmak için yapmanız gereken, telefonun home tuşu hizasında elinizi hafifçe yukarı kaldırın ve çıkan bölümden gözünüze zarar vermeyecek şekilde isteğinize göre ayarlamanızdır.

Apple, iPhone eğer çok kısa sürede ekran kararıyor diye bir şikayetiniz varsa eğer, ziyaret ettiğiniz ayarlar bölümünde ekran ayarlarından tuş kilitleme süresini uzatabilirsiniz. Ekranın kısa sürede kararmasını isteyenler de otuz saniyelik süre dilimini kullanabilirler. Yine aynı şekilde ekrandaki parlaklığın giderilmesi için gece modu kullanılabilir.

Hem şarjdan tasarruf etmek adına, hem de gözünüzü yormadan rahatça mesajlaşabileceğiniz ve okuma yapabileceğiniz bir mod olan gece modu ayarlardan değiştirilebildiği gibi, home tuşu hizasından hafif yukarı kaydırma ile de bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:Apple iPhone 7 Kasa Değişimi

Sorun Çözülmüyor

Tüm bunları yapıyor, ama yine de Parlaklık Sorunu Nasıl Çözülür Sorusunun yanıtına ulaşamıyorsanız, bir türlü sorunu çözemiyorsanız, üretici hatasından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorsanız teknik servisimize başvurabilirsiniz.

Eğer teknik bir problem mevcut değilse sizlere tavsiyemiz, telefon kullanım sürenizi minimuma indirmek ve gerekirse dinlendirici ya da kitap okuma gözlükleri, aynı zamanda bilgisayar ekranı için kullanılan gözlükleri tavsiye edebiliriz.

Unutmayın hiçbir sorun çözümsüz ve imkansız değildir. Siz sorununuzu dile getirin, biz çözüm bulalım. Tüm hizmetler profesyonel çerçeve içerisinde sunulur.