Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 6 Kapandı Açılmıyor

iPhone 6 Kapandı Açılmıyor

Iphone 6 Kapandı Açılmıyor

iPhone 6 Kapandı Açılmıyor; Akıllı telefon kullanıcıları ara sıra farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Herhangi bir elektronik cihazın düzgün çalışacağına dair bir garanti yoktur ve telefonların problemsiz çalışacağına dair bir garanti yoktur. Bu yazıda, telefonumu açmayacaksınız, iPhone açılmıyor, iPhone 5s açılmıyor, iPhone 6 açılmıyor, iPhone 6s açılmıyor, bu tür soruları çözmeye yardımcı olacağız.

iPhone 6 Kapandı Açılmıyor; Teknik servisimize açılmama sorunu ile gelen cihazlarda 3 farklı sorunla karşılaşıldığını belirtmek isteriz. Birincisi ekranın kırılması, ikincisi entegre şarjın yanması, üçüncüsü ise yazılımdır. İlk iki donanım sorununa çözümler var.

iPhone Ekran Kapandı Açılmıyor

Bir darbe, düşme veya basınç uygulandıktan sonra iPhone ekranı açılmazsa, dahili ekran hasar gördüğünden bu meselenin sebebi büyük olasılıkla olasıdır. Tek çözüm ekranı değiştirmektir. iPhone ekran değiştirme, uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından gerekli teknik servis ortam şartlarının ağa bağlı olduğu alanda özel üretim teknisyeni ekipmanı kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

  1. Telefon arama sırasında sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  2. Telefon ekranı problemsiz çalışmaya devam ediyor.
  3. Ekran performansında herhangi bir değişiklik yoktur, yani dokunmatik hız hassasiyeti ve ekran parlaklığı çözünürlüğü.
  4. Cihazınız 3 ay Cep Hastanesi onaylı (imzalı ve damgalı) teknik servis ekran garanti kartı ile size teslimi yapılır.
  5. Hizmetimize gelirseniz ve tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizi kullandığınızda 3 (üç) iş günü gelirseniz iPhone ekran değiştirme süresi 45 dakikadır.

iPhone ekran değiştirme işleminin yapıldığı teknik servis odası, periyodik olarak sterilize edilecek ve statik elektrikten tamamen arındırılmış olacak şekilde tasarlanmıştır. 7/24 güvenlik kameraları tarafından denetlenir ve bu alanda yapılan işlemler sırasında cihaz sigortalıdır. iPhone ekran değiştirme hizmetimizin aşağıdaki iPhone X ekran değiştirme videomuz aracılığıyla nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

Iphone Ekran Kapandı Açılmıyor
Iphone Ekran Kapandı Açılmıyor

iPhone 6 veya iPhone 6S Açılmıyor

iPhone 6’ınız herhangi bir biçimde kapanmışsa ve açılamazsa, yukarıdaki gibi yapacağız. Home tuşunu ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 15 saniye basılı tutun. iPhone 6 hala açılmazsa, dfu moduna geçmeyi deneyin. Dfu moduna girmek göründüğü kadar kolay değildir. Burada doğru zamanı yakalamak son derece önemlidir ve birkaç deneme yapmak mecburiyetinde kalabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone True Tone Özelliği Nedir

iPhone’u DFU moduna geçirmek için; iPhone’u lightning kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u başlatın. iPhone’un açma / kapatma tuşunu ve giriş tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutun, ardından giriş tuşunu basılı tutmaya devam etmek için açma / kapatma tuşunu bırakın. Bilgisayarda “iTunes Kurtarma modunda bir iPhone algıladı”uyarısı göreceksiniz.

Ses Var Telefon Çalıyor Ama Görüntü Gelmiyor

Bu durumda, yapabileceğiniz tek şey ayarları sıfırlamaktır. Apple gelene kadar Giriş tuşuna ve açma / kapatma tuşuna basın. Sonuç alamazsanız, bu ayar ile alakalı bir sorun değildir. Ekran muhtemelen bozuk. Daha önce onarılmışsa, bağlantı yolları ile alakalı bir sorun olabilir. En iyi değil ihtimalle, anakartta bir arıza var. Anakart ve ekran arızaları için cihaz işlenmelidir. Bir kullanıcı olarak yapacak bir şey yok.

Ses Var Telefon Çalıyor Ama Görüntü Gelmiyor
Ses Var Telefon Çalıyor Ama Görüntü Gelmiyor

iPhone – iPad Açılmıyor – Çözümler

İlk olarak, iPad’inizin veya iPhone’unuzun neden açılmadığı hakkında konuşalım. Bu genelde iki sebebi vardır, ya yazılım problemleri, ya da pil bazı hasar ve diğer bazı teknik sorunlar. Durum yazılımdan kaynaklanıyorsa, telefonu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Şimdi bazı teknikleri inceleyelim;

Zorla Yeniden Başlatma

Telefonunuz / tabletiniz çalışmadığında, önce force restart adlı bu işlemi denemelisiniz. Yazılım problemleri ortaya çıktığında, iPhone / iPad ekranı siyah olur ve telefon çalışmıyor gibi görünür. Yapmanız gerekli olan nedir; Açma / kapama düğmesini ve ev düğmesini en az 15 saniye basılı tutun. (IPhone 7 ve sonraki cihazlar için, Açma / Kapama tuşunu ve ses kısma tuşunu 15 saniye basılı tutun.) Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde elinizi alın.

İşe yaramazsa birkaç sefer daha deneyin ve yine değişiklik olmazsa diğer yöntemlere geçin.

Telefonunuzu Şarj Edin

iPhone piliniz tamamen çıkarılırsa, açılmaz. Ne kadar emin olursa olsun, telefonunuzu en az bir saat ve bir saat boyunca bir duvar prizine bağlayın. Ama telefon almak için biraz zaman gerekir, çünkü hemen almaya çalışmayın. Şarj ettikten sonra açma / kapatma tuşunu basılı tutun ve Apple logosunun görünmesini bekleyin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 plus kapandı açılmıyor , iphone 6 aniden kapandı açılmıyor , iphone 6 şarjdayken kapandı açılmıyor , iphone 6 kendiliğinden kapandı açılmıyor , iphone 6 kapandı şarj oluyor ama açılmıyor , iphone 6 bi anda kapandı açılmıyor , iphone 6 bir anda kapandı açılmıyor , iphone 6 plus aniden kapandı açılmıyor , iphone 6 telefon aniden kapandı açılmıyor , iphone 6 aşırı ısındı kapandı açılmıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.