Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor

iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor

Iphone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor

iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor; IPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri, telefonun kulaklık modunda kalmasıdır. Kulaklığı veya hoparlörü 3.5 mm jakından çıkardıktan sonra iPhone’un hoparlöründen ses gelmiyorsa, blog yazımızı kontrol etmenizi öneririz.

iPhone, iPad, iPod Touch tüm kullanıcılar için bir sorun değildir, ancak sorun cihazın kulaklık modunda takılı kalmasıdır. Hoparlörü veya kulaklığı çok hızlı bir şekilde çıkarmak, çalışma sırasında kulaklığı veya hoparlörü çıkarmak, uyumsuz veya düşük kaliteli, bilinmeyen markaların hoparlörleri veya 3,5 mm kulaklık jakı kullanmak iOS Cihazının kulaklık modunda kalmasına sebep olabilir.

Sorun donanım konusunda ise, elbette cihazı Apple Store’a veya yetkili bir teknik servis departmanına götürmek en iyisidir, ancak bunu yapmadan önce aşağıdakileri denemenizi öneririz:

iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor Çözümleri:

Kulaklığı birkaç kez takıp çıkarın

Tam bir Türk yöntemi diyebileceğimiz “Çıkar tak yap, bakalım” deneyebileceğiniz ilk yöntem. iOS ilginç çalışan bir mobil işletim sistemi; kulaklığınızı çıkardığınızı algılamama ihtimali düşük te olsa var. Birkaç kez kulaklık veya hoparlörü tak çıkar yapmayı deneyin. İşe yaramadıysa sonraki adıma geçin.

İlginizi Çekebilir: Huawei Y9 Ekran Değişimi

Başka bir kulaklık takıp çıkarmayı deneyin

Belki senin kulaklığındır. Tabii ki kutudan çıkan orijinal Earpod’lardan bahsetmiyoruz. Yurtdışında satın aldığınız ucuz bir kulaklık, ios’ta alerjiye neden olabilir. Apple aksesuarları pahalı olduğundan, ucuza kapatmak için alternatifleri kapatmak iyi bir karardır, ancak ucuz markalı kulaklığı milyar dolarlık cihaza takmak ios’a ters etki edebilir.

Bu noktada, tanınmış markalardan bütçe dostu kulaklıklar seçmek en iyisidir. Başka bir kulaklıkla denemeye ve eşleştirmeye yardımcı olmazsa, bir sonraki adıma geçin.

Cihazınızı yeniden başlatın

birçok sorun iOS cihazlarda yeniden başlatma ile çözülebilir. Apple yardımcı sayfalardan da bahsetse de, çoğu kullanıcının bir gülümseme ile gördüğü cihazı yeniden başlatmak ve test etmek yararlı olabilir. Cihazı yeniden başlatmak ses çıkış ayarlarını yenileyecek, bu yüzden denemeye değer.

Kulaklık girişini temizleyin

Toz, su kalıntısı, vb. Ayrıca sorunlara sebep olabilir. El fenerini alın ve kulaklık jakına dikkatlice bakın ve bir kürdan ile dikkatlice temizleyin ve bunu soğumadan birkaç Defa yapın. Bu işe yaramadıysa, bir sonraki adıma geçin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 kulaklık modundan çıkma , iphone 6s kulaklık modundan çıkma , iphone 6 dan kulaklık modundan çıkmıyor , iphone 6 sadece kulaklık modundan çıkmıyor , iphone 6 otomatik kulaklık modundan çıkmıyor , iphone 6 neden kulaklık modundan çıkmıyor , iphone 6 arama kulaklık modundan çıkmıyor , iphone 6 kulaklık modundan çıkarma , iphone 6s kulaklık modundan çıkmıyor , ıphone 6 plus kulaklık modundan çıkmıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.