iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Kulaklık Soketi Değişimi / 1 Yorum / 3109 Görüntülenme

iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor

iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor; IPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri, telefonun kulaklık modunda kalmasıdır. Kulaklığı veya hoparlörü 3.5 mm jakından çıkardıktan sonra iPhone’un hoparlöründen ses gelmiyorsa, blog yazımızı kontrol etmenizi öneririz.

iPhone, iPad, iPod Touch tüm kullanıcılar için bir sorun değildir, ancak sorun cihazın kulaklık modunda takılı kalmasıdır. Hoparlörü veya kulaklığı çok hızlı bir şekilde çıkarmak, çalışma sırasında kulaklığı veya hoparlörü çıkarmak, uyumsuz veya düşük kaliteli, bilinmeyen markaların hoparlörleri veya 3,5 mm kulaklık jakı kullanmak iOS Cihazının kulaklık modunda kalmasına sebep olabilir. sorun donanım konusunda ise, elbette cihazı Apple Store’a veya yetkili bir teknik servis departmanına götürmek en iyisidir, ancak bunu yapmadan önce aşağıdakileri denemenizi öneririz:

iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor Çözümleri:

Kulaklığı birkaç kez takıp çıkarın

Tam bir Türk yöntemi diyebileceğimiz “Çıkar tak yap, bakalım” deneyebileceğiniz ilk yöntem. iOS ilginç çalışan bir mobil işletim sistemi; kulaklığınızı çıkardığınızı algılamama ihtimali düşük te olsa var. Birkaç kez kulaklık veya hoparlörü tak çıkar yapmayı deneyin. İşe yaramadıysa sonraki adıma geçin.

Başka bir kulaklık takıp çıkarmayı deneyin

Belki senin kulaklığındır. Tabii ki kutudan çıkan orijinal Earpod’lardan bahsetmiyoruz. Yurtdışında satın aldığınız ucuz bir kulaklık, ios’ta alerjiye neden olabilir. Apple aksesuarları pahalı olduğundan, ucuza kapatmak için alternatifleri kapatmak iyi bir karardır, ancak birkaç kilo markalı kulaklığı milyar dolarlık cihaza takmak ios’a ters etki edebilir. Bu noktada, tanınmış markalardan bütçe dostu kulaklıklar seçmek en iyisidir. Başka bir kulaklıkla denemeye ve eşleştirmeye yardımcı olmazsa, bir sonraki adıma geçin.

iPhone Zil Sesi Problemi

Cihazınızı yeniden başlatın

birçok sorun iOS cihazlarda yeniden başlatma ile çözülebilir. Apple yardımcı sayfalardan da bahsetse de, çoğu kullanıcının bir gülümseme ile gördüğü cihazı yeniden başlatmak ve test etmek yararlı olabilir. Cihazı yeniden başlatmak ses çıkış ayarlarını yenileyecek, bu yüzden denemeye değer.

Kulaklık girişini temizleyin

Toz, su kalıntısı, vb. Ayrıca sorunlara sebep olabilir. El fenerini alın ve kulaklık jakına dikkatlice bakın ve bir kürdan ile dikkatlice temizleyin ve bunu soğumadan birkaç Defa yapın. Bu işe yaramadıysa, bir sonraki adıma geçin.

iOS’u güncelleyin veya geri yükleyin

İOS cihazınız jailbreaked ise, bakım olmadan yüklü bir çimdik sistem dosyalarını zarar görmüş olabilir. Cihazı dfu moduna geçirin ve kurtarmayı veya güncellemeyi deneyin. Bu uzun zaman alacaktır, ancak değiştirilen sistem dosyaları sonunda orijinal sistem dosyaları ile değiştirilecektir. Diğer bir deyişle, cihazınız satın aldığınız orijinal durumuna geri dönecektir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir