iPhone 6 Parmak İzi Tamiri
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone Home Tuşu Bozuldu / 6 Yorum / 4316 Görüntülenme

iPhone 6 Parmak İzi Tamiri

iPhone 6 Parmak İzi Tamiri; iPhone 6 ve & pluslarda Parmak Okuyucu ana anahtarı orijinaldir, ancak parmak okuyucunuz ana kartınızdaki sorunu okumazsa, parmak okuyucunun entegre FEED’i kaynaklanmaktadır. Kameranın voltaj beslemesini sağlamakta olan Camera LDO yongası gibi, parmak izi okuyucusunun sensörünü besleyen LDO da parmak izi aynı mantıkta çalıştığından başarısız olabilir.

Bu durumda, Touch id parmak okuyucunuz, ana okuyucunuzda parmak okuyucusundaki tümleşik değişiklik yapıldığında eskisi gibi çalışır. Hizmetimizde, iPhone parmak izi okuyucusu dokunma kimliği onarımı garanti edilmektedir. Hizmetimizin dökümünü mobil sayfamızda bulabilirsiniz.

iPhone 6 Parmak İzi Tamiri; Ana tuş parmak izi okuyucusu, dokunma kimliği çalışmıyorsa, iPhone’unuzu onarmak mümkündür. Ancak iki önemli nokta bilinmelidir. Her iPhone için yalnızca parmak izi okuyuculu 1 home tuşu üretilir. Bu sebeple, değişiklik işlemi ayrı bir dokunma kimliği Ana tuşu kullanılarak yapılamaz. Böylece yalnızca tamir işlemi yapılabilir.

Touch ID Nedir

Apple’ın yeni nesil parmak izi okuma teknolojisi destekli güvenlik sistemine dahil olan en yeni iPhone ve iPad modelleri. Touch ID cihazlarında Home (Giriş) düğmesinde parmak izini okuyabilen bir tür sensör bulunur.

Kullanıcılar parmak izlerini cihaza tanıyabilir ve daha sonra kendi parmak izlerinin yardımıyla cihazlarının ekranı açabilir. Dokunmatik Kimlik birden çok parmak izi kullanabilir. Örneğin, her iki parmağını da okuyarak ekranı açmak için parmak izi telefonuna iki ayrı kişiye öğretilebilir.

Touch ID cihazlarında, bu kodun bozulmaması veya elin yağlanması ve parmak izi okunamaması için kilit kodu da kullanılır. Dokunmatik Kimliği kullanmak isteyen kullanıcılar kendileri için bir kilit kodu oluşturmalıdır.

iPhone Home Tuşu Parmak İzi Okuyucu Touch ID Tamiri

iPhone ana anahtar parmak izi okuyucusu pek çok nedenden dolayı başarısız olabilir. Parmak izi okuyucusu, Ana tuş flexi’nin bağlantısının kesilmesi, telefonun yere düşmesi sonucu ana tuşun kırılması, Dokunmatik kimliği soketinin ayrılması ve ilgili alandaki oksidasyondan kaynaklanan sorunlar sebebiyle çalışmayabilir. Dokunma kimliği onarımının yapılabileceği durumları sıralamanız gerekirse parmak izi okuyucusu;

 • Parmak izi okuyucu herhangi bir hasar görmemesine rağmen çalışamaz hale geldiyse,
 • Uzman teknisyenler dışında yapılan ekran değişimi sırasında home tuşu flexi ekranı asılırken koparıldıysa,
 • Home tuşunun takılı olduğu alan oksitlenmişse,

Kısacası, home tuşu çarpma sonucu kırılmazsa veya çatlamazsa, ancak çalışmazsa, parmak izi okumasının uyarı ile yüzleşmemesi durumunda tamir edilebilir. Ne yazık ki, Giriş tuşu bozuksa, parmak iziniz tekrar çalışmayacaktır. Ancak, ana düğmeye basmama sorunu değişiklik yapılarak çözülebilir.

iPhone 6 Home Tuşu Değişimi
iPhone 6 Parmak İzi Tamiri
iPhone 6 Parmak İzi Tamiri

Touch ID Sıfırlama

Bazen cihazınızda kullanmış olduğunuz Dokunmatik Kimliği değiştirmeniz gerekebilir. Cihazı özellikle doğru biçimde aldığınızda tam olarak doğru konumda tutamayabilirsiniz. Bununla beraber, eliniz cihaza tam olarak aşina olduğunda ve parmağınıza basma şekliniz değiştiği için Dokunmatik Kimliği sıfırlamanız gerekecektir.

Dokunmatik Kimliği sıfırlamak için, cihazınızın ayarlar menüsünde Dokunmatik Kimlik ve Şifre sekmesine geçin. Menüden hem Dokunmatik Kimlik sıfırlama hem de şifre sıfırlama işlemini burdan yapabilirsiniz. Atanan şifrenin, Dokunmatik Kimliği sıfırlamak için de gerekli olacağını unutmayın.

Touch ID Sorunları İçin Çözüm

Şimdi yeni bir şifre oluşturmanız gerekir. Apple kimliğinizin şifresini girmeniz istenebilir; bu durumda hesabınız için şifreyi de girmeniz gerekir. İki adımlı doğrulama sistemini etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır, güvenlik için bu özelliği etkinleştirmek faydalı olacaktır.

Bu aşamaları izledikten sonra, Dokunma Kimliği olması gerekli olduğu gibi çalışmaya devam eder. Sorunu bu şekilde çözemezseniz, teknik servisten yardım isteyebilir veya destek için Cep Hastanesi ile irtibata geçebilirsiniz. Apple, güvenlik için Dokunmatik Kimlik geliştirdiğinden bu yana, bir çok uygulama bu özelliğe entegre olmak için çalışıyor.

Telefonunuzu, anakartınızla eşleştirerek cihazınızı kaybetseniz bile güvende tutmak için her bir Dokunma Kimliğini kullanabilirsiniz, böylelikle telefonunuz hiçbir şekilde yabancı kişiler tarafından devre dışı bırakılmaz. Maalesef, ara sıra yüksek güvenlikle sağlanan bu özellik sayesinde bir dezavantaj elde etmek mümkündür.

iPhone 6 Parmak İzi Tamiri

Touch ID artık Çalışmıyor Sorunu

Touch ID artık iOS cihazınızda çalışmıyorsa, Ana sayfa tuşuna ve Açma / Kapama tuşuna aynı anda 10 saniye basarak cihazınızı sıfırlayın. Çalışmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük Touch ID problemlerinde işe yarayabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama (donanımdan sıfırlama) Aşağıdaki video Fabrika Ayarlarına nasıl yapıldığını açıklar. Önce bir yedek almayı unutma.

Hangi Cihazlarda Tamir İşlemi Gerçekleştirilebilir

Apple, iPhone 5’lerden bu yana dokunmatik telefon teknolojisini iPhone telefonlarında kullanmaya başladı. Şu anda iPhone 5’ler, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cep telefonları parmak izi okuyucu özelliğini taşıyor. Teknik servisimizde, home tuşu çalışmayan telefon problemi çözülebilmektedir.

Touch ID Tamiri

Cihazınızın Dokunmatik Kimliği çalışmıyorsa veya parmağınızı doğru okuyorsanız, bir darbe veya sıvı teması sebebiyle Dokunmatik Kimlik mekanizması bozulabilir. Bu gibi durumlarda, mekanizma değişirse, Touch ID’nizi tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Kimlik Onarımına dokunarak Özel Servisler ile iletişim kurabilirsiniz veya Apple Store şehrinizde bulunuyorsa, Apple Store’da da düzeltebilirsiniz. IPhone onarımı çok hassas bir konudur, çünkü Touch ID onarımının yapılacağı servisin kalitesinden emin olabilirsiniz.

6 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar malesef parmak izi tamiri yapılmıyor.

 • ahmet almalı

  anakart değişti 6s imin touch id çalışmıyor
  bunu eşleştirme yapabiliyormusunuz

 • Cep Hastanesi

  Merhaba orta tuş değiştiğinde parmak izi okuma özelliğini yitirir iphone’lar.

 • Kağan üstündağ

  Telefonumun alt kısmı darbe aldı ve Touch ID ekranla bir değişti bundan öncede 2 3 kez daha ekranım değişti fakat en sonunda bir kez daha değişti ve Touch ID çalışmamaya başladı adam bana dediki Touch ID değiştirdim maalesef artık kullanamazsın dedi

 • Cep Hastanesi

  Merhaba cihaz kendi anakartı ve kendi tuşu eşleşmediği sürece parmak izi okumaz.

 • Erdinç

  Ben anakart tını değiştirdim 6s imin touch id etkinleştirilemiyor hatası veriyor ne yapabilirim format attım düzelmedi

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir