iPhone 6 Pili Değiştirin
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 1931 Görüntülenme

iPhone 6 Pili Değiştirin

iPhone 6 Pili Değiştirin, Apple, geçen yıl iPhone pilinin yaşlanma cihazlarında uygun değişiklikler yapacağını açıkladı. Pil değiştirme azalma Apple’ın ”cihaz yavaşlama” politikası tarafından alınan bir karardı. Ama iPhone indirim pil değişiklik yapma 31 Aralık 2018 son kullanma tarihinden önce patlak başladı! Pil servisi isteğini başlattıktan sonrasında, aletinizi ilgili müdahale Cep Hastanesi ‘ne götürün ve varsa değiştirmeyi bekleyin.

iPhone 6 pil değiştirme fiyatı 6 ay Cep Hastanesi ile teknik servis garantisi 140 TL orijinal 1810 mAh pil kullanılır. Değişiklik yapma, deneyimli ve deneyimli APPLE teknisyenlerimiz tarafınca sadece 30 dakika içinde gerçekleştirilir. Bir pil değişiminden sonrasında, telefonunuzdaki bilgiler asla silinmeyecek ve şarj dayanıklılığı orijinal güne geri yüklenecektir.

Sonrasında iPhone 6 pil değiştirme, telefonunuz ile size teslim edilecektir teknik servis garanti kartı ile Cep Hastanesi imzalı ve damgalı için 6 ay, böylece herhangi bir teknik sorunları karşılaşılan haricinde kullanıcı hata ile ilgili pil ücretsiz çözülebilir.

iPhone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 pil değiştirme fiyatı Cep Hastanesi teknik servis garantisi ile 140 TL’dir. Pil değişiklik yapma aletinize özgü ekipman kullanarak deneyimli ve deneyimli APPLE teknisyenleri tarafınca gerçekleştirilir iPhone 6 Pili Değiştirin.

 • Teknik servisimiz söz konusu olduğunda pil değişiklik yapma süresi 30 dakikadır ve 2 taraflı ücretsiz gönderim hizmeti kullanıldığında 3 (üç) iş günü.
 • Orijinal Ürün 1810 mAh değişim esnasında kullanılır.
 • Bilgileriniz kesinlikle silinmez ve her şey olduğu gibi kalır.
 • Teknik servis odamız tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Ek olarak 24/7 güvenlik kameraları ile kontrol altında tutulur.

iPhone 6 pil değiştirildikten sonra, telefonunuz bir Cep Hastanesi imzalı ve damgalı teknik servis garanti kartı ile 6 ay boyunca size teslim edilir. Bu şekilde, pil kullanıcı hatası haricinde karşılaşılan her türlü teknik mesele ücretsiz olarak çözülebilir.

iphone 6 pillerle ilgili sık karşılaşılan sorunlar, pilin şarj edilmemesi ve pilin hızlı bir şekilde tükenmesi ve pilin şişmesidir. Her iki probleminin çözümü pil değiştirmedir.

 • Telefonunuz hızla taburcu ise,
 • Telefonla konuşurken veya herhangi bir uygulama / oyun kullanırken telefon ansızın kapanırsa,
 • Pil şişmişse,
 • Telefon şarj olsa bile Pil şarj etmezse, pili değiştirmek için gereklidir.

iPhone 6 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 6 pil değişimi, lüzumlu teknik servis koşullarının sağlandığı koşullarda telefonunuza özgü ekipmanı kullanarak profesyonel APPLE teknisyenlerimiz tarafınca gerçekleştirilir. Aşağıdaki iPhone 6 ekran değiştirme videomuzu seyredebilirsiniz.

Pil Performansını Arttırma

“Pil ömrü”, bir aletin şarj edilmesi gerekene kadar çalışmaya devam ettiği zamandır. Pil ömrü, bir pilin değiştirilmesi gereken zamandır. Cihazınızla gerçekleştirmiş olduğunuz işlem, pil ömrünü ve ömrünü etkileyen faktörlerden biridir. Cihazınızı iyi mi kullandığınıza bakılmaksızın, pilinizden en iyi şekilde yararlanmanın yolları vardır. Bir pilin servis ömrü “kimyasal yaşı” ile ilgilidir ve Ömrü onu belirleyen tek faktör değildir. Şarj döngüsü ve bakım sayısı benzer biçimde farklı faktörler de servis ömrünü etkisinde bırakır. Pil performansını en üst düzeye çıkarmak ve pil ömrünü uzatmak için bu ipuçlarını kullanın. Örneğin, uzun süre kullanılmayacak olan iPhone cihazlarının pilini şarj edin. Ayrıca, sıcak ortamlarda (doğrudan güneş ışığı dahil) iPhone‘u uzun süre şarj etmekten veya bırakmaktan kaçının iPhone 6 Pili Değiştirin.

Kamerası İyi Telefonlar

Beklenmedik Kapanmalar Nasıl Önlenir

Düşük pil şarjı, yüksek kimyasal yaş ve düşük sıcaklıklar, beklenmedik kapatma problemlerı yaşayan kullanıcıların olasılığını artırır. Aşırı koşullarda, sistem daha sık kapatılabilir ve cihazı güvenilmez ve kullanılamaz hale getirebilir. iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6S, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerindeki İOS, aletin beklenmedik bir şekilde dinamik olarak en yüksek performans durumlarını yönetmesini engeller. Performans yönetimi özelliği iPhone’a özgüdür ve öteki Apple ürünlerinde mevcut değildir. IOS 12.1 ve daha sonra iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone x modelleri bu özelliği içerir, sadece bu cihazların donanım ve yazılım tasarımları daha gelişmiş olduğu için bu cihazların performansı ve yönetimi daha az fark edilir.

Bu performans yönetiminde cihaz sıcaklığı, akü şarj seviyesi ve akü empedansı dikkate alınır. Yalnızca bu değişkenler tarafından gerekirse, iOS beklenmeyen kapanmaları önlemek için bazı sistem bileşenlerinin (CPU ve GPU gibi) maksimum performansını dinamik olarak yönetir. Sonuç olarak, cihazdaki iş yükleri, daha büyük ve ani artışlara neden olmaktan ziyade, sistem görevleri arasında performansın daha dengeli bir halde dağılmasına müsaade eden kendi kendini dengelemektedir. Bazı durumlarda, kullanıcılar aletin günlük performansında farklılıklar görebilir. Algılanan fark seviyesi, belirli bir aygıt için ne kadar performans yönetimine ihtiyaç duyulduğuna bağlıdır.

Üst düzey performans yönetiminin gerekli olduğu aşırı koşullarda, kullanıcılar aşağıdaki benzer biçimde etkileri fark edebilir:

 • Uygulamaları başlatmak için daha uzun zamanKaydırma esnasında kare hızını azaltın
 • Arka aydınlatmanın azaltılması (denetim merkezinde geçersiz kılınabilir)
 • Hoparlör hacmi -3 db’ye düşer
 • Bazı uygulamalarda Kare hızının kademeli olarak azalması
 • Kamera flaşının aşırı koşullar altında kamera arabiriminde dönem dışı bırakıldığı görülebilir
 • Arka planda yenilenen uygulamaların başlatıldıktan sonrasında tekrar yüklenmesi gerekebilir

Bu performans yönetimi özelliği en önemli alanları etkilemez. İşte bunlardan bazıları:

 • Hücresel çağrı kalitesi ve ağ aktarım hızı
 • Fotoğraf ve video soruşturma kalitesi
 • GPS performansı
 • Konum doğruluğu
 • Jiroskop, ivmeölçer ve barometre şeklinde sensörler

Performans yönetimindeki değişiklıklar, düşük pil şarjı ve düşük ortam sıcaklığı nedeniyle geçicidir. Bir cihazdaki bir pilin kimyasal yaşı çok büyükse, performans yönetimindeki değişimler daha uzun olabilir. Bunun nedeni, tüm şarj edilebilir pillerin sarf malzemesidir ve sınırlı bir ömre haizdir. Bu nedenle, bir süre sonra değiştirilmelidir. Bu şekilde bir sorunla karşı karşıyaysanız ve aletinızın performansını artırmak istiyorsanız, cihazınızdaki pili değiştirmeniz önerilir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir