iphone 6 S Şarjı Çabuk Bitmeye Başladı

iphone 6 S Şarjı Çabuk Bitmeye Başladı

iphone 6 S Şarjı Çabuk Bitmeye Başladı

Çok çeşitli nedenlerle kullanmakta olduğumuz akıllı telefonlar ilk günkü performans güçlerini kaybederler ve onlarla ilgili bazı sorunlar baş göstermeye başlar. Akıllı telefonlarla ilgili en sık karşımıza çıkan sorunlardan birisi şarjın çabuk bitmeye başlamasıdır. iphone 6 S şarjı

pek çok nedenden ötürü çabuk bitebilir. Bu makalemizde iphone 6 S şarjını çabuk bitiren durumlar hakkında sizlere ihtiyacınız olan bilgileri aktaracağız.

iphone 6 S Şarjın Çabuk Bitme Nedenleri

 

iphone 6 S Şarjı Çabuk Bitmeye Başladı
iphone 6 S Şarjı Çabuk Bitmeye Başladı

Öncelikle hatırlamak gerekir ki hayatımızda işlevsel olarak yer alan, düzenli kullandığımız her aletin, cihazın bir kullanma ömrü vardır ve o süre dolduğunda aldığımız ilk günkü performansı vermemeye hatta çalışmamaya başlarlar. Aynı şey yanımızda olmadıkları bir günü hayal bile edemediğimiz akıllı telefonlarımız için de geçerlidir. iphone 6 S şarjın çabuk bitme nedenleri cihazınızı kullanım sürenize ve kullanma alışkanlıklarınıza göre değişir. Şarj sürenizin azalmasının en önemli nedeni bataryadan kaynaklanır.

iphone 6 S Şarji Çabuk Biterse
iphone 6 S Şarji Çabuk Biterse

1- Eğer telefonunuzun şarjı % 80’i gösterdiği bir sırada yarım saat sonra % 10’un altına düşmüşse

 

2- Telefonda karşınızdaki ile konuşurken ya da herhangi bir uygulamada gezinirken telefonunuzun kapanması sorunuyla sıkça karşılaşmaya başladıysanız

 

3- Durup dururken telefonunuz kapanıyor, geç açılmıyor hatta bazen açılmıyorsa

 

4- Ve bataryanızda şişme fark ettiyseniz mutlaka vakit kaybetmeden uzmanlığına ve tecrübesine güvendiğiniz bir teknik servise akıllı telefonunuzu götürmenizi tavsiye ederiz.

 

iphone 6 s nin şarjı neden çabuk biter

 

Yukarıda bahsi geçen bütün nedenler iphone 6 S bataryanızı değiştirme zamanınızın geldiğine işaret eder.

 

iphone 6 S bataryanızın değişimi yapılacakken orijinal parça kullanımına, işlemin gerçekleştirileceği odanın statik elektrikten tamamen arındırılmış ve özenle sterilize edilmiş olmasına ve işlemin uygulandığı odanın 7 / 24 güvenlik kameraları denetimi altında olduğundan emin olun. Özellikle orijinal parça kullanılmayan işlemlerde telefonunuzun kalıcı hasarlar görebileceğine ve kısa sürede tekrar sorun yaşayacağınıza dikkat çekmek isteriz.

 

Ayrıca iphone 6 S cihazınızı ilk şarj etmeye başladığınız andan itibaren sıklıkla şarjda unutmamanız ya da gün içinde 2- 3 defa şarja takmamanız, doğru telefon kullanma alışkanlıkları edinmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

iphone 6 S şarj kablosu
iphone 6 S şarj kablosu