Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone 6s Ön Kamera Kaç Mp

iPhone 6s Ön Kamera Kaç Mp

Iphone 6S Ön Kamera Kaç Mp

iPhone 6s Ön Kamera Kaç Mp; Bu yıl tanıtılan bütün amiral gemisi modellerin ön kamerası 1.2 megapikselden yüksekti. Nedir 1.2 megapiksel? Yanıtı; iPhone 6’nın ön kamera çözünürlüğü. Şöyle bir gerçek var ki Apple, çözünürlükten ziyade oldukça farklı (teknik) konulara ağırlık veren bir şirket.

iPhone 6s Ön Kamera Kaç Mp; Örneğin iPhone 6, 8 megapiksel arka kameraya sahip olmasına rağmen kimi 16 megapiksel kameralı modellerden dahi daha iyi sonuçlar sunabiliyor. Ancak 1.2 megapikselin de bir hayli zayıf bir matematik kavramına dönüştüğü de yadsınamaz bir gerçek halini aldı. Neredeyse 1 megapiksellik bir ön kamera.

Apple, dünkü etkinliğinde yeni iPhone modellerini, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı tanıttı. Telefonlarla ilgili ayrıntılar için buraya göz atabilirsiniz.

Optik Görüntü Sabitleme Özelliği

Her şeyden önce, birkaç dikkat çekici ayrıntı var. Her şeyden önce, optik görüntü sabitleme özelliği iPhone 6’ya dahil edilmedi, bu özellik sadece iPhone 6 Plus’ta kullanıldı. Aynı yeni modeller için de geçerli. iPhone 6S’nin kamerası optik görüntü dengeleme özelliğini taşıyor değil, iPhone 6s Plus’ta bulunuyor.

Her iki telefon da, bir öncekine göre piksel sayısını% 50 artıran ve düşük ışık şartlarında daha canlı renkli görüntüler elde etmeyi mümkün kılan 12MP iSight kameraya sahiptir.

Öte yandan, artık iPhone’larda da 4K videolar çekebileceğiz. Soru, A9 yonga seti 4K video çekimi sırasında ısınacak mı yoksa ısınmayacak mı? Android telefonlar bir süre ısındıktan sonra Apple 4K videolarına kadar yaklaşmıyordu.

Iphone 6S Ön Kamera Kaç Mp
Iphone 6S Ön Kamera Kaç Mp

Arka Kamera 3D Touch Teknolojisi

Apple’ın geçen hafta Türkiye’de satılan iPhone 6s modelleri yoğun ilgiyle karşılandı. iPhone 6s 3D Touch teknolojisine, 12 megapiksel arkasına, 5 megapiksel Retina Flash özellikli bir ön kameraya ve 2 GB RAM’e sahip. iPhone 6s kamera özellikleri 3D Touch, kamera modlarına ve hızlı fotoğraf paylaşımına, Canlı Fotoğraflar’a, Retina Flash özellikli ön kameraya, video izlerken yakınlaştırma, Slomo video ve 4K çözünürlüklü videoya erişmeyi kolaylaştırıyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir

iPhone 6’nın kamerası

iPhone 6’nın odaklanma süresi iyileştirilirken tıpkı iPhone 5’ler gibi 8 megapiksel sensörü var. iPhone 6, iPhone 5’ten iki kat daha hızlı netlemeye sahip. iPhone 6 1080p video çekebiliyor. Aynı 8 megapiksel çözünürlüğü arka kameradan alan Apple’ın iPhone 6’sı selfie severleri memnun ediyor. 2,1 megapiksel çözünürlüğe sahip yeni ön kamera

Iphone 6’Nın Kamerası
Iphone 6’Nın Kamerası

Apple’ın Resmi Sitesinde Yer Verilen Dikkat Çekici Özellikler

Canlı Fotoğraflar: Hareketli Resim özelliği. Bu özellik açıkken fotoğraf çekerseniz, daha sonra dokunduğunuzda birkaç saniye video da görebilirsiniz.

 • 63 MP panorama fotoğrafa kadar
 • Fotoğraflar için otomatik HDR modu
 • Gerçek Ton flaş ışığı
 • ƒ / 2.2 açıklık değeri
 • 5 element lense
 • Aydınlatma sensörü
 • Otomatik görüntü sabitleme
 • Safir lens koruması
 • Yüz tanıma
 • Resim düzenleme

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6s ön kamera kaç mega piksel , iphone 6s ön kamerası kaç mega piksel , iphone 6s plus ön kamera kaç mp , iphone 6s ön ve arka kamera kaç mp , iphone 6s plus ön kamera kaç mega piksel , iphone 6s kamerası kaç mp , iphone 6 s kamera kaç mega piksel , iphone 6 s kamerası kaç mega piksel , iphone 6 s kamera kaç mp , 6s ön kamera kaç mega piksel , iphone 6s on kamera kaç mega piksel , iphone 6s kamera kaç mp , iphone 6 s ön kamera kaç mp.