Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 7 Batarya Kaç mAh

iPhone 7 Batarya Kaç mAh

Iphone 7 Batarya Kaç Mah

iPhone Batarya Kaç mAh, Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız sorunlar arasında iPhone pilinin kaç mAh olduğu sorusu. Peki, mAh kavramı tam olarak nedir ? Okuyacağınız makalede her konuda yer verilmiştir.

Batarya Nasıl Dolar ?

iPhone Batarya Kaç mAh, şarj cihazları üzerindeki küçük yazıları hiç fark ettiniz mi? Dikkat etmiyorsanız, şimdi ona bakmanızı istiyoruz. Örneğin, şu anda sahip olduğumuz şarj cihazında çıkış = 2.0 A yazılmıştır. 2.0 Amper, 2000 mA (miliamper) anlamına gelir. Başka bir deyişle, cihazımız 1 saat içinde 2000 mAh enerjiyi telefonun bataryasına aktarabilir.

Kullandığımız telefon iPhone 7. Pilin kapasitesi 1970 mAh. Bu yüzden cihazı şarj edersek yaklaşık 2,30 saatlik bir sürede 1970mAh / 2000mA = 1,01 saatimiz var, pilimiz % 100 kapasite ile doldurulacak. 0,5 A veya 500 mA şarj cihazı kullanırsak, bu süre tam olarak iki kez olan 5 saate kadar olacaktır.

mAh Nedir ?

Powerbank’ler son zamanlarda akıllı telefonlarının hızla tükenmiş pilleriyle başa çıkmak için gündemdeydi ve bunlar her zaman elden düşmüyor. Bu cihazların kullanışlılığını belirleyen mAh değeridir, bu da her zaman her yerde kolayca kullanılabilir ve akıllı telefonların şarj problemini ortadan kaldırır. Bu cihazlarda yazılan mAh değeri nedir ve fiyatları buna göre şekillenir mi? Bu ne işe yarıyor?

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Hangi Ülkenin Markası

Iphone 7 Batarya Kaç Mah

 

Kabaca belirtmek gerekirse, mAh değeri pil kapasitesi ve ne kadar süre şarj edileceği gibi bilgiler verir. mAh kısaltması miliamper-saat anlamına gelir (İngiliz miliamper-saat). Anlam terimine baktığımızda, birim zamanda iletilen elektron sayısının bulduğu akım değeridir. Aslında, bu değer size pillerin aynı anda toplam ne kadar enerji depolayacağı hakkında bilgi verir. Başka bir deyişle, satın alınan güç bankasının (powerbank) veya şarj edilmiş vakaların kullanımı hakkında bilgi verirken, cihazı mAh değerine göre kaç kez tam olarak şarj edeceğini bize bildirir.

iPhone 7 Teknik Özellikleri

  • İşletim sistemi: iOS 10
  • Boyutlar: 138.3 x 67.1 x 7.1 mm / 138 gr ağırlık
  • Ekran: 4.7-inç 750 x 1334 LED-backlit IPS LCD ekran / %65.6 ekran-gövde oranı
  • İşlemci: Apple A10 Fusion (4 çekirekli)
  • RAM: 2GB Depolama alanı: 32/128/256 GB
  • Arka Kamera: 12 MP, f/1.8, OIS, 4K video kayıt, Ön Kamera: 7 MP, f/2.2